Prijava

Aj raspali.. Šta je ono glavno i osnovno na osnovu čega procenjujete količinu inteligencije neke osobe. Bem li ga mnogo je faktora tu u pitanju, nemoš čovek izvaditi IQ test u kafani i reći mu da odradi.

Ima mnogo faktora kojima se ljudi vode evo nekih na primer:
- Brzina razmišljanja i brzina sticanja znanja..
- Stručnost, ili visina obrazovanja i jačina fakulteta.
- Pojedinci takodje dosta gledaju i vrstu humora koju koristi osoba
- Količina opšteg znanja ili ti znanja iz svih oblasti (oni likovi što piče po kvizovima)
- Nekima je čak i muzički izbor jedan dobar orijentir prilikom procene da li je neko glup ko tocilo što sluša turbofolk/tehnjaru/sektalike..

Jebi je, ima još dosta faktora. Da li vi uzimate neki od gore navedenih i koji vam je primarni ili imate neku drugo merilo ?

ovo

Pojedinci takodje dosta gledaju i vrstu humora koju koristi osoba

ovo

Nekima je čak i muzički izbor jedan dobar orijentir prilikom procene da li je neko glup ko tocilo što sluša turbofolk/tehnjaru/sektalike..

i ako je neko fudbaler, onda lakše procenjujem intaligenciju. :)

možda deluje smešno, ali kad prvi put vidim nekog i prozborimo par rečenica, na osnovu fizičkog izgleda, prvenstveno face, bez zajebancije. i dosad sam se retko kad prevario u tome.

Stručnost, ili visina obrazovanja i jačina fakulteta.

Ovo nije nikakvo merilo.

Na osnovu kečapa.

možda deluje smešno, ali kad prvi put vidim nekog i prozborimo par rečenica, na osnovu fizičkog izgleda, prvenstveno face, bez zajebancije. i dosad sam se retko kad prevario u tome

+1

Pogledam mu postere, ako nema postere ili uopste nema nalog na vukajliji, odmah znam da je neki pametan covek.

@Manijak

E da i to sam hteo da ubacim.. Može se na osnovu face dosta toga pročitati

@Boxer

Ništa ovde nije merilo, sve je subjektivno opažanje ali opet ne može čovek koji završi u roku ETF i čovek koji završio metaloglodara baš da ukrste koplja na polju inteligencije.

možda deluje smešno, ali kad prvi put vidim nekog i prozborimo par rečenica, na osnovu fizičkog izgleda, prvenstveno face, bez zajebancije. i dosad sam se retko kad prevario u tome

+2

НА ОСНОВУ ТОГА ДА ЛИ ГЛЕДА ПИНК!
НА ОСНОВУ ПОКРЕТА!

E da možda sam napomenuo, ali da se ponovim, od sporta koji trenira!

Nekima je čak i muzički izbor jedan dobar orijentir prilikom procene da li je neko glup ko tocilo što sluša turbofolk/tehnjaru/sektalike..

Ovo je najveća moguća glupost.Ako neko sluša turbo folk ne znači da je glup ko tocilo isto ako slušaš bilo koju drugu vrstu muzike ne znači da si pametniji od prosečnog gledaoca grand parade.

Uglavnom mi je potrebno par rečenica da prozborim s nekim i veoma je bitno da osoba nema teleći pogled kao vid reakcije na svakakav gest. Mada, realno, danas to gledam potpuno realnije; ako vidim da je osoba protraćila 30 godina i sere o nečemu, a i dalje ne može brinuti o sebi, neka i Linčšve filmove razume - za mene je retard. Verovatno sazrevam i ta kvaziinteligencija mi realno počinje ići na kurac. Znam armiju takvih koji sve znaju i svuda se kao snađu, a ne vrede golog kurca.

Ništa ovde nije merilo, sve je subjektivno opažanje ali opet ne može čovek koji završi u roku ETF i čovek koji završio metaloglodara baš da ukrste koplja na polju inteligencije.

Znam lika, tj ortak mi ponavljao osnovnu 2 puta jbt, sa njim pričati o Istoriji i Sportu i pokušati da se nadmećeš je ravno samoubistu. Sportski novinari i Istoričari da mu pozavide ne možeš da veruješ koje znanje ima lik, samouk. Jednostavno ga je boleo kurac za školu i fakultet, nije se rodio za to ne zanima ga i ćaozdravo. Sa sigurnošću mogu da kažem da je jako intaligentan dečko.

Po meni su gluplji ljudi koji se busaju u grudi da ne gledaju pink i samim tim smatraju da su pametniji od ovih što gledaju pink.
NE GLEDAM PINK
KACAM PAMETAN

По стилу облачења и нивоу елоквентности.

Ako uspe kečap u čaj, postoji mogućnost da je malo glup.

Muzika, fakultet, faca, ništa to ne pokazuje. Tek kad prebaciš koju sa nekim vidiš jel kurton il čojek.

Boxer
Stručnost, ili visina obrazovanja i jačina fakulteta.
Ovo nije nikakvo merilo.

Ovim se više proverava da li neko oće duči ili neće duči, i nije neki faktor intaligencije, ima buljuk ljudi kod mene na faksu za koje sumnjam da imaju preko sto na IQ testu.

E sad ako neko ide na fizike ili astrofizike, taj jeste intaligentan, o tome nema rasprave.

Довољно ми је да погледам у очи и 80 посто сам сигуран. Кад проговори реченицу две, заокружим утисак и одма' ми је јасно.

ja najbolje procenim tako sto mu kazem da ponavlja za mnom i onda kazem metla iza vrata on ponovi ja kazem opet metla iza vrata i on ponovi i ja ga pitam gde je metla i ako on kaze gde je metla onda je pametan a ako kaze iza vrata onda je glup. ima jos nacina da se provali da li je neko glup recimo ako okaci kisobran na kvaku da ne bi zaboravio kad krene napolje i opet zaboravi onda sam glup.

Većinom procjenjujem na osnovu raznih testova.

Uopšte,od oka procjenjivati nečiju inteligenciju zahtijeva mnogo predrasuda, a nisam taki čoek!