Prijava

Kapirate li vi poeziju?

Ahahaha, Jovičiću, sad si najzad preterao!

Tačno lik nie normalan :D

Tačno sam prso! :)

(ako ih ne možeš pobijediti, pridruži im se)

Iskreno, ja sam volela jedino narodne lirske pesme da čitam, one su stvarno lepe i jednostavne i što kažeš romantizam (koji i vuče na tako neke narodne korene), ali generalno, nikad nisam nešto volela poeziju, niti se mnogo trudila da je kapiram, ako ne moram.

Ne možeš da postaviš pitanje poput "Kapirate li poeziju?".. Time svu poeziju trpaš u jedan džak koji pojedinac može ili ne može da uprti na ramena. Dalje, poezija ne može da se kapira. Pesmu svaki pojedinac razume na sopstveni način, zbog čega čitalac nikad ne može odgovoriti na pitanje "Šta je pesnik hteo da kaže?".

Брате, теби треба забранити улаз на форум.

Pod kapiranjem sam uglavnom smatrao uživanje u poeziji i intuitivno shvatanje iste. Ako ja pjesmu moram potanko analizirati da bi skonto o čemu se u njoj radi, to onda nije istinsko kapiranje, bar ja tako mislim. Ako poeziju treba da doživljavamo više emotivno, onda razumska, logična analiza, iako možda dovodi do smislenih zaključaka nije pravo kapiranje.

Naravno svako shvata na svoj način, i može da bude više ispravnih tumačenja.

Ali pjesmu kapiraš ako ona u tebi "stikes some chord" jebeš ga ne znam na srpskom kako da kažem. Ako ne, onda si je samo robotski analizirao.

Ono što sam htela da kažem jeste da je nemoguće NE kapirati poeziju, na svakog mora ostaviti kakvu takvu impresiju. E sad, moguće je da postoji sukob u razumevanju dela, kao i mogućnost argumentovanja određenih stavova. Kao što ja argumentujem mojoj profesorki srpskog svaki čas, a ona mi upada u reč i ne kapira ništa, jebo joj pas mater ograničenu.

da bi skonto o čemu se u njoj radi

U hermetičnoj poeziji koju si spomenuo, obično nema radnje, reč je samo o opisima osećanja.

Koju poeziju? Vizuelnu, verbalnu ili matematičku?

. Pesmu svaki pojedinac razume na sopstveni način, zbog čega čitalac nikad ne može odgovoriti na pitanje "Šta je pesnik hteo da kaže?".

Zašta onda služe ocjene iz srpskog jezika i književnosti?

Dođe nackli i analizira Albatrosa, kaže da mu je ta pjesma teško sranje jer govori o smrti, drogi, kocki etsetra i nemogućnosti čovjeka da se otme od toga i ova mu tuka zakuca kolac u dnevnik jer to nije tako napisano u interpretacijama.

KURČNA! OPAAAAAAAAA

POEZIJU ĆE SVI KAPIRATI reče Branko Miljković i bi u pravu - EVO MAJKO SINA TVOGA SEDAM DANA PIJANOGA, NEMA VIŠE BURME TVOJE NEMA VIŠE DRAGE MOJE direktno implicira da se Fazlija naroljao neđe u mehani i da mu je vjerenica odjahala na random jebaču ciganskog porijekla al' ima čoek eure sa sve prstenom njene majke.

Dođe nackli i analizira Albatrosa, kaže da mu je ta pjesma teško sranje jer govori o smrti, drogi, kocki etsetra i nemogućnosti čovjeka da se otme od toga i ova mu tuka zakuca kolac u dnevnik jer to nije tako napisano u interpretacijama.

Ovo proizilazi iz činjenice da srpski jezik i književnost upisuju mahom ograničene osobe koje su čule da to lako može da se nabuba i prođe (nažalost i može), a veoma retko neko ko stvarno ima osećaja za razumevanje umetničkog dela.
Da sam ja profesor književnosti, ocena na analiziranje dela ne bi zavisila od samog stava, već od načina interpretacije istog: vokabular, smisao, sklop rečenice, argumenti..

Ovo proizilazi iz činjenice da srpski jezik i književnost upisuju mahom ograničene osobe koje su čule da to lako može da se nabuba i prođe (nažalost i može), a veoma retko neko ko stvarno ima osećaja za razumevanje umetničkog dela.
Da sam ja profesor književnosti, ocena na analiziranje dela ne bi zavisila od samog stava, već od načina interpretacije istog: vokabular, smisao, sklop rečenice, argumenti..

Slažem se. I iskreno, mislim da na nekim drugim fakultetima vjerovatno ima ljudi talentovanijih za književnost nego na filološkom. Čak i procentualno, statistički.

Najbolji učenici su uglavnom bili talentovani i za književnost. A oni rijetko upisuju filološki. To je baš žalosna situacija. Kada bi više pametnih ljudi upisivalo filološki, nauka o književnosti bi brže napredovala, a i naraštaji bi dobili bolje profesore srpskog.

ja kapiram

E svaka ti dala kad kapiraš!

Неко пише статусе на фејсбуку, а Јова отвара теме на Вукајлији кад оће ка каже ''уац он хиз мајнд'' лоло

Неко пише статусе на фејсбуку, а Јова отвара теме на Вукајлији кад оће ка каже ''уац он хиз мајнд'' лоло

Јеа рајт! Ју хев сач а гуд персепшн!

pa skoro svaka mi je i dala

pa skoro svaka mi je i dala

Гуд фор ју!