Prijava

Ozbiljna tema sa neozbiljnim ljudima ( čim pišete ovde ;-) )!!! Zanima me da li smatrate da je ova fora sa novim gripom samo loš trip sa dobrim marketingom ili realna opsnost za Srbiju? Koliko je u pitanju nečiji profit (vakcina košta 5 eura-komad, puta 3 miliona koliko je Srbija naručila prvu turu ) Smatrate li da "Torlak "(za ne upućene jedino mesto u Srbiji gde se prave vakcine) treba da ukinemo, ako nisu spsobni da iz jedne ampule vakcine razviju soj gripa da ga sami pravimo? Ili je nekome u interesu da se vakcina kupi?

POGLEDAJTE zanimljiv tekst o svemu tome, skinut sa neta...

Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tužbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?

Ako ste napravili vakcinu za koju znate da deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju neželjenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Običan grip ubija 40 000 ljudi godišnje, pa zašto se onda štitimo od Svinjskog gripa a ne od običnog gripa? Da li to ima smisla? Zbog čega se onda podiže ovolika panika?

Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga ostećenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?

Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da počne da ubija vaše sopstvene ćelije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?

Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego običan grip?

Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dođe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dođe blizu moje porodice jer ću uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!

Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme. Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno oslobođenje od moguće tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja će imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!

ENGLISH

http://www.youtube.com/watch?v=uR5p_bD3uLc

I'm a qualified pharmacist. I've been researching the swine flu vaccine that
our government has bought for us (using our money, by the way) and its a hundred times more dangerous than the swine flu itself. Something that freaked me out is that several swine flu vaccine manufacturers have asked governments to give them an exemption from lawsuits, in case the vaccine caused harm in people.
If you made a vaccine that you knew worked, then why would you need a legal exemption in case it hurt people? Massive warning sign. They don't believe its safe. The swine flu itself has killed about 2/3000 people total. The regular flu kills 40 000 plus per year- so why are we freaking out about swine flu, and not normal flu? Does that make sense? No. If the regular flu kills 40 000 plus per year, and the swine flu only killed 2/3 000 - then why are governments buying it in advance, giving it to us for free, and giving drug manufacturers immunity to legal cases against them? Does that make sense? No.

The swine flu vaccine contains 2 horribly dangerous compounds - one is called thimerosol. It is made 50% of mercury. It binds to receptors in your brain, and
basically causes brain damage. Is it smart to be injected with thimerosol, and get brain damage, dropping 10 IQ points and going dumb, in order to avoid getting a flu that kills 95% less people than regular flu? No. The other horrible in gredient is called squalene. Squalene accidentally tricks your immune system into killing your own cells, which creates autoimmune diseases like asthma, multiple scelerosis, diabetes, and a bunch of diseases that we don't have a name for yet (because squalene hasnt been used for that long, and we have little data on its effects) - is it smart to inject yourself with that stuff, in order to avoid a relatively mild flu, like the swine flu? No. If you're a pregnant mother about to take Panvax, ask yourself this - why would you take Panvax, when it contains Neomycin and Polymyxin B Sulfate - both of which exhibit positive risk to unborn children - so as to avoid what? A mild flu, that kills 95% fewer people than the regular flu? Look, I'm a funny guy. Yeah, I make good Facebook groups. People join them by the thousands, and laugh. But I'm also a qualified pharmacist. I scored in the top 0.1% of my state in school.

I'm expert at critical analysis of drugs and their effects on humans. And let me be blunt -if someone came up to me with a syringe full of swine flu vaccine, or came near my family with one -I would take the needle off them and poke them with it myself - followed by several very hard punches. This stuff is poison. Don't take it. Don't let your friends take it. Don't let your family take it. If some idiot in a lab coat asks you if you want it, ask them about thimerosol, squalene, and why the company making it wants legal exemption from being sued, and watch their face go into "omg (O my God) I'm being asked serious questions that I don't have the answer to" mode.

Pa znao sam da se vakcinu nešto puno mulja... Mada verovatno je poluistina, nešto ima u njoj ali nema toliko opasnog koliko je rečeno...

hm, a ja sam cula sledece: burzuji kupuju dobre, kvalitetne vakcine, dok nama (narodu) uvaljuju neko opasno sranje

Sasvim slučajno sam prekjuče prisustvao razgovoru nekih ljudi iz ministarstava zdravlja Srbije, Crne Gore i Hrvatske ( ne pitajte kako :) ), koji doduše nisu lekari ni farmaceuti, ali itekako poznaju prilike unutra. I tako, svi se složiše da je farmaceutska mafija najveća "legalna mafija" u svetu, i da se godišnje na tržištu lekova nelegalno obrne 10 puta više novca nego na tržištu heroina i kokaina zajedno. Naravno, većina tih para se obrne zbog naivnosti ljudi, koji će poverovati u sve što im se servira, i koji će nemilice bacati pare na raznorazne lekove, iako je ovo običan grip, od koga je smrtnost 0,3 promila, ili slično.
Što se mene tiče, niti ću primiti vakcinu, niti potpisujem Milosavljaviću bilo kakav papir da neću da primim, pa ako me nema na sajtu za jedno mesec dana, znajte da sam uleteo u onih 0,3 promila :).

Po meni, teška zavera i prenapumpana stvar. Po starom dobrom šablonu, ispod žita, pod okriljem "demokratije" i "ljudskih prava" nam valjaju gorivo, hranu i lekove. Samo još jedna, doduše poduža, epizoda u već vidjenoj seriji.

Nemci su se uplašili posle onoga da ima zasebna za narod i za vladu.

e to, za to sam i ja cula.

Finih stvari se da pročitati ovde...Samo nastavite pa da upotpunimo temu...Ako se ne javim par dana, znajte da me roknula farmaceutska mafija zbog pokretanja ove teme......

:))) ako te roknu....pao si zbog istine :))
Abaut svinjski grip... Relanost je da svinjski grip nije nova vrsta gripa.. Pojavio se u americi jos `70 ih godina.. On njega umiru samo ljudi koji se ili nisu obazirali na simptnome gripa...nastavili da sljakaju..navukli upalu pluca...i to je to .. I ljudi sa hronicnim bolestima....Sto se mene tice.. ta vakcina moju ruku nece videti i vala kako rece BH ne potpisujem nis. :))

Bar cemo imati novi izraz.
"Najeb'o sam k'o Nikola od farmaceutske mafije" :)

Evo jedan nadasve originalan sajt za novi grip http://www.novigrip.com/ , gde možete naći sve delimično istinite informacije o istom.

A imate i ovde fine diskusije: http://www3.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/140/014266091.html?66 , naročito post: Pobuna u Nemačkoj protiv vakcine

I da dodam: Ja neću da se vakcinišem.

Ja sam mislio da će euglena kao stručnjak da nam održi predavanje, a ona nam nudi sajtove :D.

ja nekakav prelezah bez lekova, sad cijeg je porekla to ne znam, al ne grokcem jos uvek

Jes, Blek, mrzi me da se cimam za toliko, kad već sve piše na drugim mestima. Štedim energiju, da se lakše borim protiv gripa :)). Perite ruke i nosite maske. Ne jebete se, čim visite na sajtu po ceo dan (ne znam što sebe izostavih :)), tako da opasnost od prenosa virusa direktnim kontaktom te vrste ne postoji :). Šalim se. Od sezonskog gripa umire mnogo više ljudi, ne znam koj' đavo za ovaj novi grip navode svaki smrtni slučaj ponaosob.

Offtopic: Ko piše definicije dana, taj je najveći nejebač, to stoji :).
Ontopic: Pa da, mogu da mislim kako bi bilo da dnevno prenose ko sve umre od raka ili bilo koje druge bolesti, a takvih je na desetine, možda i stotine dnevno.

Dobro, rak nije zarazan :)

Ја сам купила 3 врсте дезинфекционих средстава за руке, комплекс витамина у пилулама, ц витамин, алкохолом дезинфиковала све кваке у стану, рукавице не скидам кад сам ван куће. Бака ми је послала кисели купус, бело вино, црно вино, љут ајвар... Дувански дим је забрањен у мом стану, а већина људи ми се ионако гади да им приђем ближе од метар. Ово ће бити дивна, ушушкана зима :)

Danas sam čula na tv-u, reče da li ministar zdravlja ili onaj glavni u Torlaku, da će se morati potpisivati kada se bude primala vakcina. Odnosno moraćeš se potpisati u svakom slučaju i ako hoćeš i ako nećeš. Pretpostavljam da će na tom "ugovoru" ako se odlučite primiti vakcinu, pisati nešto tipa: "Ne preuzimamo odgovornost za moguće posledice, bla, bla, bla....".

Sve je to prenapuhano da bi farmaceutske kuće zgrnule lovu u ovo doba krize i skrenuli ljudima pažnju sa važnijih stvari...