Prijava

Gljive najbolje na svijetu! ;)

Gde rastu?

Ev ja upravo odoh da radim svoj hobi - odo da frezam ponjivama i okovoćaka!

Ima i Bosanaca ovde. A ti Bruse nemoj da se praviš mnogo pametan, izgleda da si zaboravio odakle si :D

Vidi ove kontradikcije - upozorava me Bosanac da na sajtu ima Bosanaca i da moram jasnije pisati jer sam Bosanac :)

Gde rastu?

Livadska gljiva, nema je u šumi. Raste u krugovima u kojima je trava tamno zelene boje, tako da je relativno lako pronaći. A ima karakterističan miris, tako da kad ukombinuješ to dvoje, nema šanse da se zezneš. Jednostavno se sprema, samo je očistiš od zemlje i nabaciš na platu.

Хобит за џ? Хмм, рецимо вожња краденим бајсом. Пет минута страха, плус мотивација да пичиш ( бежиш од власника/це) док се не усереш. Гратис.

Johnny Kurajber

Јел шаљеш ван Србије? И јел могу да будем на каверу слике?

Ma ima da je pošaljem 'de 'oćeš. Za umetnički aspekt će se ipak brinuti neko drugi. Ja se u to ič ne razumem.

Javljam se dobrovoljno da tu ilustrujem kaver :)

Uskor ću dobiti još par vrsti pa ako nekome treba šaljem na kućnu adresu, prva pošiljka za dž.

Ako se ne zajebavas, ocu ja. Samo jednom u zivotu sam osetio pravu ljutinu paprike, ovo sto kupujem po pijacama i prodavnicama mogu da jedem ko jagode.

Javljam se dobrovoljno da tu ilustrujem kaver :)

Pazi, ne znam kako to ide. Možda će izdavačka kuća imati nekog njihovog koji mora.

Pazi, ne znam kako to ide. Možda će izdavačka kuća imati nekog njihovog koji mora.

Kako god Dzoni, ja samo hoću knjigu kad je završiš. :)

1. Uzmeš da praviš frulu/duduče od drveta. (d'ima šes' rupe)

2. Posle dvadesetak napravljenih komada usavršiš tehniku.

3. Naučiš da sviraš srpske i irske izvorne pesme.

Trenutno to radim.

jel moze bleja na netu da se gleda ko hobi?

Hobit za dž, o ovome pričam

http://www.youtube.com/watch?v=bE-SBbNwyXc

Ovo je irska "Pennywhistle" frula. Ima malo drugačiji zvuk od naše, ali je princip isti.
Fora je u tome što za svaki ključ mora posebna frula. Mada, većina pesama može da se svira u C, zato su one i najrasprostranjenije.
Mogu da se prave i od plastike, napravio sam nekoliko, ali lepše je od drveta. Šteta što od drveta još uvek nisam uspeo da napravim normalnu, a i potrebno je puno truda, pedantnosti i vremena. Mada, kad sednem u selu u hlad, ispod oraha, nema me veselijeg dok deljem grane i pevušim! :D

@Zevs

А мени шума једанес метара од куће, чујем и поток таман :)

Ево још два хобија: Пецање (преко лета сваки други дан скоро идем) и цртање (графити, мада је то ипак неко зезање)

Hobi bi ustvari trebalo da bude nešto u čemu uživaš, a nemaš nikave materijalne koristi od toga.

Teoretski mogu da zamislim jednog Šopena koji ni cvonjka nije dobio za ono što je napisao.

Valdemare, deder otvori temu i pozabavi se malo onim gljivama što si brao onomad.

Не бих то тако делио са јавношћу, у питању је озбиљна ствар.

Izdao si Kosovo...

i frulu pastirsku...

Или правиш неке предмете од коже, дрвета, било шта..