Prijava

Poštovane Vukajlijašice i poštovani Vukajlijaši,
ovo je prva u nizu od tri teme koje će biti povezane međusobno. Cilj ove teme je da autori predlože za definisanje izraze koji nisu do sada definisani. Od predloženih izraza će se odabrati najviše 16 izraza koji će kasnije biti dodeljeni nekim autorima koji će te izraze definisati. Kasnije će ti autori učestvovati u duelima (detalji duela će biti objašnjeni naknadno u temi predviđenoj za to).

Bilo bi lepo da autori koji predlože izraze prvo putem pretrage provere da li je nešto pod tim ili sličnim izrazom definisano. Zamolio bih da se šaljiviji pojedinci suzdrže od predloga kao što su "Ja teslačim arčerskim za sve dok u isto vreme cepam vinjak i pinja koladu" ili tako nešto slično.

Ako neko ima pitanja, neka ih slobodno postavi. Odgovor će dobiti u istom postu.

Tema za predloge je otvorena do ponedeljka, 29.04., do 20:00 časova.

Za njegovu dlaku dao bih da me peku na ražnju

Samit nesvrstanih 2136. godine u Bišofskopenu

--------------------------------------------------------

Ozbiljno? Ozbiljno??

--------------------------------------------------------
Dobro, napisaću ja nešto na tu temu kad se budem sjetio šta. To sam napisao zato što mi se vrti u glavi već par dana.

Uštekati (priključiti npr. mobilni na punjač)
Prošivati se (šećkati se stvarajući nervozu okolini)

Ne daj Bože što ti roditelj pomisli (mantre kojima su nas plašili kao klince, npr porešće ti rep ako piješ kafu i sl.)
Gazda koji tera radnike na godišnjo odmor
Rolati (vrteti ražanj)
Kineski rad (suprotnost kraljevskom radu)
Plastičar (hirurg za silikone)
Biti u tuđim cipelama - Postaviti se u situaciju u kojoj je neko drugi. Biti u tuđoj koži.
Propad - situacija kad propadnu muda kroz šuplje gaće
Lančani sudar - Sukob između domaćina ljubitelja mesa i domaćice vegetarijanke koji lanac ishrane će izneti pred goste.
Mikrofonija
Disident
Popiti metak
Rčni fond
Ufunjator

Pojtarije - drugi dan slave

Duboki naklon
Plezir viskopozicioniranih ljudi
Maratonski seks
Kretenski osmeh
Marija ŠaraFova

Циклоне, а шта ако неко види израз који је предложен овде и добије добру идеју и дефинише га?

Ništa - taj izraz postane definisan i to je to.

Хвала.

Samo da zapišam temu...

Seoska radio stanica (fazon ljakse koji sedi u kući na spratu na drvenoj stolici i pušta "ja vragolan i moj deda" po ceo dan)

Draža pika nego sika - na fazon zapostavljanja majke pod uticajem žene zbog legendarnog snajka - svekrva odnosa.

Ali mi uopšte nije jasna ova akcija. Bira se 16 izraza i kome se to posle dodeljuje na definisanje? Bilo bi zanimljivo da se dodele autorima čiji su izrazi ušli u tih 16 samo da se izmeša.

Polako, ima vreman za to. U novoj temi će sve biti objašnjeno.

Sviđa mi se tema. 'teo sam da predložim
http://vukajlija.com/kuditi,
al' se bojim da oni koji odlučuju nisu u stanju da pročitaju, a kamoli da razumeju pročitano.
Konačno, ne bih želeo da se ovo protumači kao revolt, nego samo kao tema za razmišljanje.
Svi imamo diskreciono pravo da pišemo gluposti i pravo da ne razumemo napisano.

Milicija trenira strogoću .

Zar ne postoji tema IDEJE ZA DEFINICIJE ili tako nekako?

Odgovor: Oova tema nema veze sa tom temom.

Ti to mene hoćeš da ubiješ?
Nocebo

taedium_vitae

Gladan kao Adis Abeba
K'o po tankom ledu
Anatemnjak

Samo da kažem da izraz "ko po tankom ledu" ima već

http://vukajlija.com/tanak-led/91504

Da zažmurim, pa prst gde padne u tefter...

Moskvič na pedale - jedna retro/nostalgična defka o ovom dečijem avtu
Hajde opet, nisam gled'o
Vratio se s pozajmice
Sve se nema
Efekat staklene flaše