Prijava

e ladno ću u sledećem kolu napisati defku ispod 50 karaktera

Ovo je krunski dokaz da je takmičenje namješteno u korist Brucea.

Recimo, ja pročitam 4-5 pivi pa napišem nešto.

Glavni, nije još 7 a ti si več pijan

Ovo je krunski dokaz da je takmičenje namješteno u korist Brucea.

Pa zar si sumnjao, ja sam se razmodovao samo zbog pobede u ovom takmičenju :)

Pa zar si sumnjao, ja sam se razmodovao samo zbog pobede u ovom takmičenju :)

Moja priča nema cijenu, sve ostalo možeš kupiti lololo

eee, tako ti je kad čovek razmišlja dva meseca unapred, a ne kao celt što je hteo da učestvuje pa mu ne dadoše :)

Svi ste vi isti. Jednom ondulator, uvijek ondulator.

jeste, sad ćeš videti pojam u mojoj grupi, ima svi da se useremo od muke kad ga uvale zbog mene...

ja doniram džem :)

ček sad, ja uopšte ne razumem problematiku na ovoj temi i čemu to tačno proviron oće da stane na put?

dosadi na forumu :)

Brus, ja sam ovo ne bih bolje odgovorio.

Eve da i ja koju reknem. ;-) Nemam problema sa time da neko malo mazne od tudjih defki, da ljudi pišu pod uticajem nekoga, sve dok je to umerenim granicama, a većinom jeste. Jednostavno, ljudi koji čitaju dosta definicija i koji su malo duže na sajtu, hteli ne hteli, ne mogu biti potpuno imuni na uticaje. Svako ima svoje afinitete, i kakav takav senzibilitet, pa tako ljudi spontano gravitiraju ka nekom stilu pisanja.

Moj problem sa Divi Gavajo defkama je što su totalno kalup defke. Iskopiraj jednu u tekst editor, promeni 20 posto reči i voila - postao si ponosni autor Divi Gavaja, jedan od mnogih. Minimum kreativnosti, minimum truda. Poprilično jeftino. ;-)

Dalje, krateži. Teško je ubosti kvalitetan kratež i ljudi koji pišu uh ispemuju sajt sa đubrom dok ne ubodu tek pokoji. Pisao sam ih na početku, znam kako to ide. Većinu sam tih poslao dobrovoljno na groblje (95% slobodna procena). Ene modulatora neka potvrde.

Izlivi kreativnosti ubijaju sajt. Napišite jednu čestitu defku umesto 5 ofrllje, idite na kvalitet nego na kvantitet. Nema ništa loše u tome da poneki ljudi budu malo više samokritični, neće vam pasti kruna sa glave ako ponekad zadjete i pobrišete đubar koji ste istovarili. Opet, ene moderatora pa neka potvrde da sam im slao i pakete od po 20 defki da ih upokoje, većinom te ranije "izlive kreativnosti". ;-)

Nadam se da ću uskori imati manje posla pa da nešto ponovo napišem, pisanje radova i projekata me kreativno iscrpljuje. Mogao bih nešto sklepati, ali neću da zatrpavam sajt sa djubretom. Dve godine sam ovde, mator sam... ne priliči da istovaram djubar i spemujem. Radije biram da ne pišem ako nemam inspiracije. Ovih dana se kastim da pobrišem jedno 40 defki, čim nadjem vremena. Pozdrav od Luksa sfamilijom, nemojte na čemu zameriti. ;-)

Određen stil pisanja se morao razviti na sajtu na kojem je ograničen broj ograničenih ljudi.

Ево ја сад пробо да дам допринос и напишем кратеж, ал ми неки масон избрисо. Не иде, ђабо што бих ја да импресионирам широки аудиторијум кад не знам и пишем на силу.

Малопре сам написо и повелики пост о овој теми, ал сам случајно затворио прозор. Ил сам постовао, ал ми је опет неки масон избрисао, не сећам се.

Ал да скратим, похвалио сам Провирона што је покренуо тему која је једна од ретких на којој се могло прочитати много тога паметног, ма колико да сматрам да је тема промашена. Провироне, можда ти то није била намера, ал свака ти част како си убоо тему која је подигла квалитет форума.

Treba pokušavati sve stilove, pre ili kansije će ti se iskristalisati koji ti stil odgovara za pisanje i samo udri po njemu. Nekome odgovara esej, nekome kratež, nekome igra reči, a mi smo tu da ocenimo da li to valja ili ne. Ne postoji 300 vrsta stilova ovde, pa da svako izmišlja svoj.
Aleks, nije mason, već predator. :)

Aleks, nije mason, već predator. :)

Само полако... Постаћу и ја неко и нешто у овој земљи, па ће да одговара свако ко ми се замерио, а само рецкам.

А до тад ћу да му се шупам, јер морам тако.

'Vako...
Mnooogo je toga pisano na sajtu i naravno da je nemoguće biti posve originalan. Lično, nemam neki izgrađen stil, generalno težim humoreskama naspram "ozbiljnih defki", a zapadne i poneki kratež, ali slabo.
Ono što kaže Bili, stoji: posle nekog vremena, ako inspiracija ne presahne, preovlada ipak određeni stil, te se autori počnu i razaznavati. Jednostavno, neke stvari ne idu neprirodno. Evo npr. ja nema šanse da pišem kvalitetne "realne" primere kao neki, jer sam introvert koji prosto nema toliko kontakta sa ljudima da bi iskustveno predstavio neke stvari. Stoga mi više idu od pera neke fiktivne forme, zaluta poneki slengić ili pričica na granici patosa.

Napišite jednu čestitu defku umesto 5 ofrllje, idite na kvalitet nego na kvantitet.

Stoji ovo što veli Luks, mada se baš ne pridržavam, jer prosto se katkad primim da nešto bacim na sajt, izgleda mi dobro itd. Uglavnom nije dobro, ali često nisi siguran kako će nešto proći dok - ne izbaciš.

Povrh toga, postoji masa ljudi koji jednostavno tako komuniciraju, imaju potrebu da često nešto izbacuju, pa ako-prođe-prođe. Njihovo pravo, ipak.

Ko su predatori... Relativna stvar. Nažalost, veliki broj istih ne piše više ili to čini baš retko: Gručo, Kafka, Vehbija, zmia.

Луксе браћори ја сам своју дивигавајо дефку крваво написо немој зејбавати...ја ен волим дугачке дефке, не волим ни кратеже, већ оно, између, ал далеко од тога да пишем сад само таке дефке. Пишем ша ми падне напамет, јебе ми се за квантитет, а за квалитет још и више. Битно ми је само да је дефиниција метрички добра, начи да има ритам, и склад. Да је вишеслојна и да сваки аутор у њој може да се пронађе...да објашњава постанак свемира и палешки мит о постанку света. Да буде оригинална и да свако застане, погледа је и замисли се...као Кандински, изливам своју генијалност кроз смисао, не форму. Не продајем се за мале паре и зато сам андрграунд јер је то модерно.

П.С. мрзим четнике јер је и то јелте модерно....може се рећи да сам хипста.

мислим не мрзим четнике зато што је модерно мрзери их, напротив...сад их сви нешто воле па да ја терам контру мало...да се разумемо.

Khm...
Stil? Nemam stil i ne želim da ga imam. Pri pisanju se rukovodim samo jednim principom: Originalnost u odnosu na samog sebe. Probaću, napisaću, uradiću sve što mi padne na pamet, bez ukalupljavanja koje bi me učinilo prepoznatljivim u očima drugih. To mi, u većini slučajeva, i uspjeva. ( Dobro, jebe me malo ijekavica, pa me prepoznaju, al' ne bih da mijenjam. I dalje je to jedna od varijanti srpskog jezika. ) Najdraži plus koji dobijem je od autora koji ocijeni kvalitet, pa se ujede za tastaturu kad vidi kome je plus otišao. Ne treba sputavati autore, svako neka piše šta mu padne na pamet, bili to krateži, eseji ili srednjeprugaške defke. U svemu tome ima kvaliteta. Možete gledati sve sa negativne strane, ali morate priznati da SVAKI dan možete pročitati bar dvije definicije kojima ćete se od srca nasmijati, što znači da je kreativnost na sajtu itekako živa.

Da rezimiram: Ne treba kopirati autore, ali isto tako ne treba tjerati nekog da izgrađuje sopstveni stil po svaku cijenu. Neki autori ne žele, a neki jednostavno, nemaju kapacitet za to. Nek ostane kako jeste. Laissez faire, laissez passe...