Prijava

Neke autore bih banovao ubog toga što smore međeda i ubiju Bambijevu kevu svojim kratežima. To im ne napišem u komentaru, jer, koliko god mi ne činili pležir ti krateži, opet su bolji nego mnoge pisanije koje pročitam. To što gomila njih pohvali taj kratež, to je dodatni razlog da se ne meša, jerbo svaka vrsta neke defke ima svoj publikum.

E, da - ne banujem ih ni zato što umeju da napišu odlične defke i to u najvećem broju slučajeva pohvalim, jer kada napišu - napisali su. To je prethodno takmičenje i pokazalo. Jednostavno, ti ljudi umeju da pišu neverovatno dobre definicije, ali im je veći gušt da napišu neki kratež. Da l' zbog sebe il' zbog drugih, nebitno mi je. Bitno je da oni guraj neki svoj 'zon i to je cela filozofija.

Krateži koje napišu kratež-majstori, mogu podvesti pod "šaljivo, ali nedovoljno za plus od mene". Drugi baš takve krateže omiljenuju. Jbg, svakom svoje, valjda.

Ovo oko kopiranja stilova je normalno, jer ljudi dođu, čekiraju najaktivnije autore ili one sa višim rangom i to je to. Svoj stil stvaraš ili iz onoga što pokupiš od drugih, pa to unaprediš, ili to jednostavno imaš u sebi. Nije loše da kao svoje uzore navodiš neke kultne likove odavde, već je loše kada njihove cake ne iskoristiš da stvoriš neki svoj fazon. OK su neki polu-tribjut stilovi, ali to sve vodi ka recikliranju tuđih fora, a to smori.

A, to što mnogi kultni autori odlaze ili su otišli ili šta već - previše se tu filozofira i previše ima teorija zavere. Mnoge se stvari ne znaju (ili ih širi auditorijum ne zna), a mnogo toga je prenapumpano.

Svaka faza, svko doba sajta je imalo neke svoje "zvezde" ovde na Vukajliji. Neki zasluženo, neki na silu (ne baš nezasluženo, već su upali u prvi plan zato što su previše pominjani).

ciklone, zaboravio si da zaključaš temu.

Iz tvog posta se da zaključiti da na svaki kratež zvekneš minus. :)

nije valjda da nisi znao :)

@ Billy Sharp - na cirka 70 posto lupim minusaru.

Ciklon je organizovao takmičenje u kratežima da bi regulisao malo odnos svojih ocena prema drugima nakon onog patetičnog kupa :P

odeš lepo čoveku na omiljene defke, pogledaš i jasno ti je da ne voli kratke forme - ako imaš vremena da tako studiozno procenjuješ nekog :)

obzirom da je stavio onoliki broj karaktera na kratežima... e to je za mene borba protiv krateža!

e ladno ću u sledećem kolu napisati defku ispod 50 karaktera :)

iz moje grupe je jedino Useinova kratež, ako ćemo realno

meni bilo komotno pa sam se raspisao, ali moglo je i kraće, naravno...

Vid Brusa što je uveren u prolazak, koliko komada hemijski i upaljača je podeljeno u promotivne svrhe? :)

Neke autore bih banovao

hahahahahaha

De ba ljudi šta se ložite? Realno je da nas ima malo aktivnih na definicijama, sirotinjski. To da će neko pisati pod uticajem pročitanog sasvim je logično. Recimo, ja pročitam 4-5 pivi pa napišem nešto. To što neko uđe u vrh na silu i bude često pominjan je sastavni dio vukajlije. Imamo komentare, forum i čet na kojima ljudi pokazuju svoju prisutnost. Kada bi neko krenuo da komentariše u 5 ujutro mogao 10 stranica komantara da ostavi samo on i eto. Pored tog, jako teško je deliti krateže i duge definicije i uopšte naći opšte prihvaćenu formu. Mudrost je najteže izreći u par reči. Isto tako, treba napisati i nešto dugo, a ne dosaditi čitaocu, ili nešto srednje dužine, a ne ostati nedorečen. Sve ima svoj kvalitet i svoje čitaoce.

Kako mi je drago kad vidim da pokrećem neke stvari koje barem mogu uticati na porast kvaliteta. Kakav sam revolucionar. Iako me sad mrzite, bićete mi zahvalni jednom!

to će mi biti prvi put da na nekom takmičenju prođem u drugi krug :)

kad sam vido temu, prvo na koga sam pomislio je Champy koji je bukvalno plagirao Luksov stil. svi znamo Luksov stil, duze defke objasnjavanja nekog kratkog pojma, prepune preldzija, seoskih jebandera i krsnih konobarica. Champy je bukvalno uzeo isti sablon po kojima je stancao defke, drugaciji izrazi ali potpuno identicne defke. Ne znam da li to jos radi, doduse.

igre rijecima, poznatiji kao strajizmi su nenormalno popularni bas zato sto je covjek bio prvi do skoro. a cak nije Straja taj koji je izmislio taj stil, vec je Abraksus (valjda je on) prvi pisao tako, s tim sto se on nikad nije ogranicio samo na to i s tim sto su njegove daleko kvalitetnije. cak i RD ima vrlo slican stil, pa mi je vrlo cudno bilo da ljudi koji pljuju Straju velicaju RD-a.

znaci prva dvojica su tu dje jesu zahvaljujuci kratkim, lako svarljivim igrama rijeci, pa nije ni cudi sto Glavni, Paninaro, Asat, i gomila novih autora bez jebenog identiteta pisu na istu foru.

onda kopiranje Dzonijevog stila. on je sad ono sto je Frenki bio prije dvije godine. najpopularniji autor definitivno. Forsira sleng, vratio ga je nekako u prvi plan, sto je za rispekt, ALI lose je to sto svi (ne bukvalno) zele da su kao on i pokusavaju da se uguraju u taj stil definisanjem potpuno retardiranih izraza koji nisu ni s od slenga nego najobicniji izrazi i fraze za koje nije potrebno objasnjavanje. tu su i longi defke koje ljudi jebeno prihvataju kao pravi sleng i autore takvih defki "rispektuju" kao sleng majstore. jebo to.

Не волим прелџијске дефиниције, то је зато што гласам за Чеду.

Vjerujem da ste se nasrali ko nezdravi, al ne da mi se da čitam.

kad sam vido temu, prvo na koga sam pomislio je Champy koji je bukvalno plagirao Luksov stil. svi znamo Luksov stil, duze defke objasnjavanja nekog kratkog pojma, prepune preldzija, seoskih jebandera i krsnih konobarica. Champy je bukvalno uzeo isti sablon po kojima je stancao defke, drugaciji izrazi ali potpuno identicne defke. Ne znam da li to jos radi, doduse.

Čitaj, druže, čitaj. Ne škodi, vjeruj mi.