Prijava

Инспирисан малопређашњин догађајем, дошо сам до једног закључка. где је нестало поштовање према старијем од себе?
Улазим у кафић неки небитно, био код ортака на блеју и решио да попијем пиво-два у једном локалу у коме се може рећи да сам сталан гост. И шта се дешава? Прилази ми КЛИНАЦ средњошколац фазон, видно пијан, ал опет је небитно то. Прилази и тражи ми цигару, од потпуног странца за њега, а и он за мене, први пут видим дечка. Небитно. Кажем да немам, а знам да имам можда највише 2 још у пакли. Он оде мало од мене, на метар-два фазон и настави да цевчи неко пиво, некако скењан сав. Сажалим се у року од 5 секунди на њега, знам како је кад си пијан а немаш пљуге, и треба да питаш сад неког стрејнџера да ти да пљугу. Кажем му да ипак имам можда 2 и понудим му, он узима једну од последње две, дао бих му и да је последња у пакли небитно, ставља у уста и пантомимом ми показује упаљач,иако бих се без тог геста понудио сам да му припалим. Запали он из моје руке, окрену се и оде. Ни ХВАЛА да каже.
Е, то ме погодило,јер сам сигурно 15 година старији од њега. Ја као такав клинац кад сам штекао пљугу од непознатог, увек сам се захваљивао, ма колко трештен био. Култура јеботе. Основна култура.
А њега боле курац, ни Х од фала, макар оно незаинтересовано хвала, ради реда неког. Ништа. Јеби се конане.
па ја сам као клиња једва чеко да отрчим у кукурузиште кад старији играли фудбал или сам осећао част кад ме питају да им донесем флашу воде. И после тога ме поштовали сасвим кад одем у кафић као мало старији тинејџер па ми плате пиво. Старији бајче мени да плати пиво у кафићу? Мени сврш.
А сад...Воц д проблем? Кућа? Школа? Интернет? Држава?

ne znaju razmazena derista mala za te vrednosti

Isti razlog iz kog se ne smeju na slikama. Fora je da budeš gastoz, mafijaš i klaber.

Ja znam da kad nisam htio donijeti vode dobijao sam šamar.

Ja nikad nisam lupao šamare omladini.

Znači, ja sam kriv.

Da sam lupao sad bi oni bili u vinklu.
Evo sad situacija, mom kumu momak psuje mater iz auta, drka kurac, izlazi i vadi iz gepeka šipku. Ja ga odvajam i kažem de uđi u kola, nemojte belaja u 4 ujutru, ne treba nikom.
Uđe on, uđe i drugi no ovaj treći stao i pametuje tipa JESAM JA KONJ DA TI MENE TJERAŠ U AUTO.

I tu meni puca film i kroz zube škripim i vrištim DE SAMO UĐI U JEBENO AUTO, NEMOJ DA TE MAJKA ŽALI U OVA DOBA, EM JE VAS TROJICA A NAS SEDMORICA EM SAM POPIO I SVEJEDNO SAM LUD, DE SAMO UĐI U JEBENA KOLA!
I reče mu onaj kao aj ulazi, nemoj sranja.
Znači, širiš muda u pola moje ulice, ja ti opraštam jednom, dva puta, a ti i treći put jedeš govna? E tu sam ga trebao šinuti nogom zavrat, ukopati ga dole i onda bi poštovali. Al jok, ja idem na civilizaciju.

E tu je problem.

Narod je stoka i treba udarat.

Ovo ti je samo manifesticaija poremecenog sistema vrednosti. Otiso svet u kurac, sta's.

Мали је поштовање ставио у мали џеп, јер таман ту може да стане, баш га заболе, ко се од тога овајдио...

Ja kad se žickam od nekog neznanca uvek budem učtiv. :)
I kad mi neko traži, a ne znam ga, dajem uvek ako imam cigaru, ako smatram da je dovoljno kulturan.

Мали можда од силног пића или неких својих бубица заборавио. Нису сви исти,неко ти целива ђон док други само продуже својим путем што је по мени бољија варијанта него да смара својом неком причом

Ček, ček, ček - Srednjoškolac! Pivo! Olešen! Cigara!

Šta vam tu onda nije jasno? Odavno smo mi otišli u kurac, baš zbog toga...

Ne znam, nazovite me staromodnim, niti pušim, niti pijem, jer to smatram čistim pomodarstvom!

EM SAM POPIO I SVEJEDNO SAM LUD,

ahahahaha :)

Ovo što reče Karlos, nisu svi isti. Najviše su krivi roditelji, da su delili batine na vreme ne bi bilo nevaspitanih kretena. Od više primera ću izdvojiti onaj od juče. Čekam gradski i mali od 5-6 godina non stop istrčava na put, keva samo "nemoj sine" i kad je prišla da ga zagrli on ju je toliko čupao da je ova ceo studenjak probudila. Umesto da mu zvekne šamar, ona ga mazi. Šta očekivati od tako vaspitanog, raspuštnenog i razmaženog derišta kada napuni 15 ili 25 godina.

JA ĆU MOJU ĐECU ZA PETNAJESTAK LJETA VASPITAVATI OGNJOM I MAČOM. DAS ZNA KO JE GAZDA UKUĆI.

Srednjoškolac! Pivo! Olešen! Cigara!

Moram da se složim sa vejvom. Jbg, kakvu etikeciju da očekuješ od odranog adolescenta?
A generalno, poštovanje i to... Hehe, široka priča, samo da napomenem da smarate sa batinama, forhendom oglavu, jebanjem majke i sličnim metodama.

Nije cilj udariti forhend u glavu i slično, već što kod deteta moraš stvoriti osećaj tuđeg autoriteta, a kreće se od roditeljskog. Koliko dece postoji koji poštuju starije, a roditelji ih nisu taknuli u životu, nije neophodno da se batinama vaspitava.

Lepo je kad znaš da ima neko ko misli kao ti... hvala, Grofe...

A generalno, poštovanje i to... Hehe, široka priča, samo da napomenem da smarate sa batinama, lešenjem, jebanjem majke i sličnim metodama.

I ja se slažem ovde. A zašto?

Batine jesu dobra vaspitna mera... ali treba znati kada, do kada i koliko!
Ne može baš svako da leši... To treba roditelj da radi, i to onda dok smo još deca, dok najviše učimo, dok je naš možak kao sunđer koji sve upija...

A to štoš da olešiš nekoga na ulici, NE! To će izazvati samo kontra efekat, balavander će da misli da je prošao sve, da je video najgore, da je preživeo i da će opet preživeti isto... (sem ako se desi da ne preživi, al opet onda nije izvukao pouku)

Znam milion slučajeva da su momci dobijali takve batine da su završavali sa gipsom, da su ih šili, al ne znam ni jedan jedini primer da je isti izvukao poruku i promenio nešto u svom ponašanju... Čak naprotiv, čim se oporave, eto njih sa močugama, oće da uzvrate...

Jedan pametan čoek mi je lepo rekao da ne ulazim u ozbiljne rasprave ođe, ali jbg, šta'š...
Elem, batine su u 99,99% slučajeva proizvod roditeljeve lične frustracije samim sobom.
Jbg, ne pričam napamet. Dođe i meni nekad da žvajznem đete, pa se zapitam, jbt, zašto?
U 99,99% slučajeva nije opravdano.
Poenta je prevashodno u "ispiranju mozga", stalnom napominjanju, pričanju... Deluje da nema efekta, ali na duže staze itekako se primi u svesti.
Ipak, to je "neekonomična" metoda, jer zahteva puuuno vremena i živaca. Lakše opučiš jedared šamar i miran si taj dan...
Nego, više me u celoj priči brine što će, u okruženju sa velikim brojem raspuštene dece, oni koji svoju lepo vaspitaju, upravo svoju decu lako dovesti u zajebanu situaciju.

Poenta je prevashodno u "ispiranju mozga", stalnom napominjanju, pričanju...

+1

Ja mislim da je dobro ponekad šljapnuti dete... ali isključivo po guzi, nikako po drugim delovima tela, čisto onako, da mu se skrene pažnja da si zaista ozbiljan...

Ma dobro to, to je više kao uzvičnik u rečenici :)

rajderu opet transferises