Prijava

mozda se misli da postujes necije godine,ali ljudi to formulisu da postujes coveka koga ni ne poznajes.postujes godine u smislu da ga ne sutnes u dupe niz stepenice jer sporo ide niz iste.

Hvala Mujo.

U suštini, (glupost)².

sad, kad ponekad upadnem sa druge strane ove price, cini mi se da postovanje prema starijima dolazi iskljucivo bolom u kurcu da nekog klinca titras. znaci ono, u ovo doba nemam ni mrvicu postovanja za srednjoskolce ili tako te klince na "pocetku karijere"

znaci, radis u sektoru usluge, imas 20 god, nisi nikakav faktor, nista ti drustvo ne duguje, nisi slika, pozadina si, odjebi.

tako dobijes postovanje od mladjih.

muka je kod pojedinih starijih sto hoce da budu "drugari" sa klincima pa se posle cude "e, a sto me ovaj ne postuje, gde je nestalo postovanje buhuhuhu". pa niko nece da te postuje sa takvim stavom. ako izgledas kao dripac, nosis majcu na kojoj pise "jos mi keva pere ovo" kakvo postovanje trazis u picku materinu.

te fore kao jadni studenti jadni srednjoskolci su mi tek sranje. ako imas 20 godina, zdrav si, nisi mentalno zaostao, i zalis se na nepravde u drustvu i da ti fali ili imas "pravo" na nesto, fali ti samo malo batina

to mi ustvari i ide na kurac kod milenijalaca (medju njima sam i ja). mnogo su nas "bumeri" preprogramirali da "ako zavrsis fakultet drustvo je duzno da ti da posao" ili te fore, slicno kao to. kao drustvo ti je duzno nesto sa tvojih 19 godina gde si ceo zivot na grbaci drugih.

meni su izbijali to iz glave jedno 10 godina mislim.

tako da to, postovanje, to mislim da se zasluzuje. stariji imaju malo vise u proseku zato sto su imali vise vremena da ga zasluze, ali ako si lik od 30 god, koji i dalje zivi sa roditeljima, pogrbljen, nisi nista uradio u zivotu, sta ocekujes od lika koji ima 20 god i sve je to isto?

Sve to stoji, jedino se ne slazem s ovim dijelom da ako imas 20 i zalis se na nepravdu da ti fali batina, bar ako pricamo o maticnoj nam drzavi. Mladima u Srbiji (bar onih 10% koji nisu raspale narkomancine) i jeste stvarno zajebano, i ne bih im bio u kozi.

Nije kukanje rjesenje naravno, niti ce time sta postici, al po meni imaju puno pravo da se zale

ako imas 20, zdrav si i nisi gladan i kukas kao kalimero o drzavi, politici, nepravdi i tako tome, treba ti malo batina, gde god da zivis.
pod batinom ne mislim bukvalno (nekome ko je budala treba i to), nego ono sto ce da te slomi malo da ukapiras da niko nista tebi ne duguje, i da ako hoces da ispravljas drzavu na tebi je da to odradis. strpljivo, kao posao od 50 godina.

posle sa 70 mozes da kukas kako si ti bio u pravu a ostali zasrali, jer tad i nisi za puno nego za zaljenje na bolesti i na sve oko sebe.

do 30te, najbolje sto mozes da ucinis za sebe je da se naviknes na nepravdu. ona postoji, postojala je i postojace dok je coveka. krenes odatle pa dokle doguras. ako ne uradis to ili te drustvo ne stavi na mesto 20godisnjaka (donju policu), da ukapiras da uzivas u zivotu i bez privilegija i duznosti na tebi, 30te kasnis u razvoju, 40te te slome obaveze i zavrsis u kladionici 90% svog vremena ili gde vec.

milenijalci su posebno ugrozena vrsta jer su nam roditelji pricali kako nam drustvo duguje nesto i kako smo specijalni. srbi malo manje od zapadnjaka jer je bilo sranje, ali nismo ni mi van sveta.

ustvari ponekad mi se cini da su 20togodisnjaci po beogradu cak letargicniji od ovih ovde.

letargicniji - jel ovo rec?

Da li je to rec ili misao

Mali Kujo
Mladima u Srbiji (bar onih 10% koji nisu raspale narkomancine)

Ajde bre brzi vise sa ovim analizama i idi da glasas Dodika

Ovo je iz knjige mese selimovica

Ma mladi su danas u kurcu. Svi se drogiraju i opijanje do zore. Imam 18 godina i razocaran dam stanjem u drustvu. Ne pijem ne pusim i zato mi je tesko da nadjem srodnu dusu.

Mali Mujo
Sve to stoji, jedino se ne slazem s ovim dijelom da ako imas 20 i zalis se na nepravdu da ti fali batina, bar ako pricamo o maticnoj nam drzavi. Mladima u Srbiji (bar onih 10% koji nisu raspale narkomancine) i jeste stvarno zajebano, i ne bih im bio u kozi.

Nije kukanje rjesenje naravno, niti ce time sta postici, al po meni imaju puno pravo da se zale

OK boomer

a boomer generacija je tek specijalno pokvarena na YU podrucjima, nego aj da ne krecem sa jedenjem govana o njima. prva generacija u srpskoj istoriji koja nije morala svojim trudom da napravi svoj zivot i ukapirala da to tako moze ili treba...
mi smo samo posledica toga.

Ma ko te pita tema je da li je nestalo postovanje prema starijima.
Ja mislim da se razlike otapaju na sve strane pa naravno i u dobi i sve je to isti kurac. U srbiji je uvek normalno da se statiji postuju i tako ce biti a trenutacno su neki drugi uticaji pa se posemerilo ali dobro. Unuk ne zna sa babom da prica. Gleda je ko tele. Ja bez obzira ko zasluzuje ili ne postujem svakoga ako ga ne poznajem to je opsta kultura ako mi se ne svidja nesto zadrzim za sebe. Danas generalnk malo manje postovanja ko meni sme ista da pametuje sta ima veze sto sam mladji necu da cutim. To je samo zbog telefona i interneta. Tu su roditelji zakazali. Eto osvrt mali i nije neka tema