Prijava

Sreća pa nije došla u NS, do sad bi već bila cenzurisana...

nebitna pali mi sa teme, smaraju me tvoji postovi, ozbiljno. čuj dala je izjavu da ne zna zašto šuti, ALO JARANE DE MALO.

Sreća pa nije došla u NS, do sad bi već bila cenzurisana...

Što, onaj Miletić stoji tamo na onom trgu ima osamdeset godina, pa ga niko ne cenzuriše, a on non-stop baca pikado na katedralu.

marcipan, u tome je fora. svi su uzeli da NJU analiziraju. klasični srpski, da ne kažem balkanski mentalitet i potreba da zaključiš nešto

edit:

o osobi na osnovu jednog mutavog pogleda.

gledaj djelo, i djeluj.

Što, onaj Miletić stoji tamo na onom trgu ima osamdeset godina, pa ga niko ne cenzuriše, a on non-stop baca pikado na katedralu.

To je drugo, on ne vređa verska osećanja...

svi su uzeli da NJU analiziraju. klasični srpski, da ne kažem balkanski mentalitet i potreba da zaključiš nešto na osnovu ničega.

Izvini, jedno pitanje. Kad ne postoji umetničko delo, niti konkretna akcija, nego postoji samo jedna osoba koja stoji bez reči, šta drugo ima da se analizira osim nje same? I nemoj reći sad nešto tipa "taština postmoderne strukturalističke dekonstituišuće praznine". Ona je sama svoje umetničko (političko, kakvo god) delo, što da je ne analiziraju? Pa valjda zato i stoji tu?

To je drugo, on ne vređa verska osećanja...

Da sam katolik, smetale bi mi strelice :)

prepravio sam maloprije, izostavio sam glavnu riječ.

Sasvim se slažem - ako je već iznela svoj rad pred oči javnosti onda mora da prihvati i sud. Ne vidim ni jedan razlog da ne pokušam da shvatim šta ona zapravo hoće. Kad bude objavila svoj manifest, priznaću ako sam pogrešio...

Da sam katolik, smetale bi mi strelice :)

Pa strelice i nema, zar nisi primetio :)

Pa strelice i nema, zar nisi primetio :)

Pa da je ima, to bi već bilo providno :)

Valdemare, što si seljak? Čovek bi pomislio da si malo drugačiji ali si sad dokazao da si zadrigla balkančina, kao što sam i sam. Naravno, kad sam rekao "budalaši" mislio na ove što bi joj udarali kurcem po čelu i svršavali po licu. Ti dobrovoljno uskočio u tu kamaru. Nemam neko posebno mišljenje o devojci. Bosna je zemlja kvazi politike i ovo je malo odvratilo ljudima misli, a nije previše opasno. Zato je niko i ne sklanja odande. Ne poznajem devojku da bih mogao da ocenim da li se samo igra prosvećivanja širih narodnih masa ili joj je to najnoviji fazon.

mislio sam da je prijedor u srbiji,a prijepolje u bosni...uvek brkam to iako imam rzlog zasto ne bi trebalo xd

politika u Bosni graniči sa humorističkim emisijama. ja se, ozbiljno, slatko osmijehnem kad god naletim na dnevnik i te dječije folove i izjave JA SAM NAČUO DA ĆE NJIHOVA STRANKA URADITI NEŠTO LOŠE PO NAS PA SAM IM ZATO ODUZEO FOTELJE, JER MI SE MOŽE.

Ja se kunem samo u socijalizam i Komunističku Partiju. A ova govna što seru o duhovnom vozdizanju, neka mi se napuše ove moje masne crvene kurčine sa istetoviranim srpom i čekićem. Ta takva nas je bagra svojim demonstracijama i zahtevima za uvođenjem demonkratije i sabila na dno ove septičke jame, nabijem ih na kurac da ih nabijem. Njih treba produhoviti radom u kolhozima, da je ta žgadija dirinčila od jutra do mraka u fabrikama, na njivama, skupljala šljive po vrućini, ne bi jeli govna po ulicama mašući zastavama Amerike, Nemačke, Britanije i drugih tobože civilizovanih i demokratskih zemalja koje svemu što imaju mogu da zahvale svojom vekovnom imperijalističko kolonijalističkom izrabljivačkom politikom, majku im jebem da im jebem! Umesto da ti nazovi akademci uvide ko je zapravo Zapad i to govore narodu, oni ga još i pomažu i slave, pa jebem mu sve veći sam ja intelektualac i imam ispravnije i realnije poglede na svet što imam samo srednju stručnu spremu nego ti silni visokoobrazovani stručnjaci, stručno im sa starama opštim. Bolje smo živeli dok su bravari i metalostrugari vodili ovu zemlju, nego sada kada je vode svi ti elitisti, doktori nauka i kurčevi stručnjaci i menadžeri i piarovi za konsalting nabijem ih sve skupa na kurac da ih nabijem sere mi se bre od vaših diploma i zvanja i titula "gospodo" što ste otišli na studije kako sutradan ne bi slučajno se latili fiberke, švajs aparata, lopate ili motike lenštine jedne lenje i paraziti sve neki masteri i doktori a ne umete voćku da orežete

Valdemare, što si seljak? Čovek bi pomislio da si malo drugačiji ali si sad dokazao da si zadrigla balkančina, kao što sam i sam.

Ali ja sam ozbiljno mislio, ako možeš nešto da protumačiš u nekom pozitivnom smislu koji vodi razumevanju te pojave, mislio sam da znaš nešto o njoj što ja ne znam. Nisam ništa prejudicirao, samo sam pitao, neironično skroz. Ali, moje mišljenje, koliko znam, izem ti ja takvu akciju, sračunatu na čuđenje tabloida i zaludnih ljudi po forumima. Svodi se na čudo za tri dana. Ako hoće politički ili društveno da se angažuje, nek učini nešto, neka se organizuje, a najlakše je stajati na trgu u začuđujućoj pozi da fotoaparati blicaju na tebe, i da te zaborave čim siđeš sa svog postamenta. Ako je umetnost u pitanju, izem ti ja takvu umetnost, jer stajati na jednom mestu nije umetnost, onda je to lišeno sadržaja, kao onaj beli kvadrat na belom polju. Koliko sam samo takvih umetnika video, stoje na jednom mestu, samo što je kutija ispred njih, ne daju ništa publici, samo je kartonska kutija pred njima, ako može koji dinar. I to bi mogao da bude performans: umetnik je izašao obučen kao najbedniji od najbednijih, navukao je masku najnižeg društvenog sloja, i svojom dobrom glumom i ponizno-bogoradećim ponašanjem skreće pažnju na probleme siromaštva u društvu u tranziciji. Ali stvar s tim je što je umetnost po prirodi stilizujuća i podražavajuća, i onaj koji jeste umetničko delo, nije umetnik, već je umetnik jedino ako podražava stvarnost. Onaj koji prosi za stvarno nije umetnik. Ali onda kakva je to umetnost kada čovek sa strane ne može da je prepozna: posmatrač ne zna da li je to umetnost ili nije, pošto ne zna da li je lik alkos prosjak koji od toga živi ili poznati domaći umetnik. Al odoh ja sad sa teme... Mada, ipak, čini mi se i da ne odoh. Ne znam. Ako hoće neko da mi plati neke pare (ja sam jadan i siromašan), šaljem broj računa na PVT.

e jebiga, sacu morati i nesto ozbiljno da napisem.
Prvo, ja zaista mislim da je riba retos, a mislim da imam savrseno pravo na to, bas kao sto ona ima pravo da dobija prosirene vene na tom trgu. E sad, zasto mislim da je retos? Pa, mozda zato sto izvodi performans u Bosni. Najiskrenije. Meni je sve to transfer blama jedan veliki. Ona, ajde de, pokusava kao da kaze nesto tim cutanjem i kao posledicu toga dobija gomilu ljudi koji je "razumiju". Oni su vrh i dojaja i toliko su filozofi i toliko su otvoreni za takve stvari. A, onda prodjes gradom, shvatis da niko ne ide u pozoriste, na koncerte, da se knjige prodaju za 150din, u knjizari boktejebo, a opet ih niko nece. A svi su vajni internet filozofi, preziru nas nejebace koji smo nizeg mentalnog sklopa i ne kapiramo sta ona to radi. Sve sto meni pada na pamet da ona radi nema nikakve poente i vec se u startu zajebala.

Manifest ćutanja posmatran kroz prizmu iracionalnog ponašanja.
Pa zar budala ne shvata da živi uBosni. Dobro joj neko nie opljačkao. Realno, teško da bi mogla pozvati pomoć.

Sve sto meni pada na pamet da ona radi nema nikakve poente i vec se u startu zajebala.

Pazi, ipak, sve dok mi ovako pišemo o njoj na forumima pro i kontra, fejsbuk, vesti, tri lepe, devojka pogađa direktno u metu. Ali koju.