Prijava

I neka su njeno stajanje i ona umetničko delo, moje pitanje bi bilo da li ja, u ovom trenutku, zanimajući se time šta ona radi na toj kutiji, učestvujem?
I, pogodi li je neko snajperom, delo je opet uspelo jer predstavlja nesigurno društvo koje je ona izazvala da se transcendentira u činu smrtonosnog hica u deo tela po izboru učesnika? Gde je granica u pogledu prostora, vremena i ljudi koji učestvuju u njenom umetničkom delu? To kao kada bih ubacila kamen u vodu, i svi talasi time postali moje umetničko delo. U vodi. Ima značenje beskonačnosti. Ovde samo zato jer se reflektuje u društvu ima veću umetničku vrednost.

Učestvuješ, samo nije to umetničko delo. Umetnost osim nadahnuća podrazumeva tehne, umetničku veštinu, a ideja sama po sebi ne može biti umetnost. I zato ona stoji zato što stoji. Inače bi svako mogao da bude umetnik.

rahmetli, ne znam za tebe i za to kako ti funkcionišeš ali ja na tim izložbama i umjetničkim manifestacijama tog tipa što se dešavaju jako rijetko (Jelena Topić) viđam mnogo ljudi. za banja luku, mnogo.

kod nas svakakva žgadija ima prolaz. sinoć, eto, sjedimo kod te drugarice, i dovela je ona nekih par svojih, među kojima jedna sa kojom sam imao ovaj razgovor:

-Jesi li ti gledao onu starletu, onu oro?
-Jesam.
-I, šta? Jesi li se smijao ti tome?
-Nisam, to mi je jadno.
-A jesi li ti znao odgovore na ona pitanja?
-Na većinu da.
-Ja nisam, ali sam uzela i naučila to.

nabubala je sve te odgovore, ali sinoć reče da je kosovski boj bio 1839.

umri me.

ona studira farmaciju. i završiće taj faks. i biće sretna kad ga završi. i uspjeće.

stvarno, test opšteg znanja treba uvesti na upisu svakog fakulteta. nebitno šta upisuješ, osnovne stvari MORAŠ ZNATI. ako ne znaš, idi snimaj se i postani starleta.

Valdi, care, talasanje je najgluplji oblik performansa koji postoji, meiner Meinung nach.
Ako se ja ispisam ispred Skupstine, jesam li ja "umjetnik"? A svi bi se pitali sto sam se ja ispisao, samo zato sto je debilno.

uvedite opciju ZABRANITI AUTORU UČESTVOVANJE NA TEMI

druže Rahmetli, gledaj. radi šta god hoćeš, ali izazovi ideju. izazovi protok mase zanimljivih pitanja i podpitanja kroz mozak.

Ako se ja ispisam ispred Skupstine, jesam li ja "umjetnik"? A svi bi se pitali sto sam se ja ispisao, samo zato sto je debilno.

Ja to i kažem. Ja sam se petog oktobra 2000. ispišao direktno u Skupštini, i nisam dobio Ninovu nagradu za to. A lep je bio čin. Jednom sam pred nosom bugarske karaule urinirao preko graničnog kamena u Bugarsku, to mi je bilo najaritističnije što sam učinio u životu, dobro što me nisu upucali :))))
Nije umetnost protok ideja, umetnost je komunikacija između stvaraoca i primaoca koja se odvija na planu estetskog, koje podrazumeva titranje žica naštimovanih na LEPO (!!!!!!!!!!). UMETNOST-ESTETIKA-LEPO!!! Ne devojka stoji na trgu pa izvuci poruku iz toga. LEPO, smisao umetnosti.

Gugl mi je rekao da konceptualna umetnost nastaje kada analiza jednog umetničkog dela zamenjuje samo umetničko delo. To ne da nije određeno, nego meni deluje nekako neetično čoveka koristiti kao olovku, ili vodenu boju. I uzalud mi otpor, naročito što mi deluje da ti konceptualni umetnici zbog te definicije ispadaju uvek u pravu. Možda mi sada kažu "eh, ti hoćeš slobodu, nje nema, i ima još gorih stvari u društvu od te da budeš naše sredstvo izražavanja".

U životu jedino ima smisla baviti se konceptualnom umetnošću, sada rade i instalacije po parkovima, video nadzor.

Tenore, koji postotak BL je spreman da pukne kintu na kulturu? Zajebi to, neam sta da radim - idem malo da se bavim "umjetnoscu" i gledam ribu kako stoji. Sta god je dzaba, tamo je narodu milo i ima da nahrli sa svih strana, ali to nije interesovanje za "umjetnost". Aj realno, koliko ljudi kupi knjigu na Sajmu knjiga, a koliko ih dodje, pokupi brosure i ode. Mislim, zaboli me jajo dal ce da kupe knjigu, al oni dodju samo zbog tih brosura, cini mi se. Toe malo fuj. Bas.
Eto, napisao si i ti "za banja luku". Ja dobijem osip kada neko pise o testu opste kulture, a napise nesto tako. Dok u medjuvremenu naravno sere kako je rulja iz Glamoca usrala grad i gospodu i kako su oni problem (ne kazem da ti ovo radis, al eto). Boli mene kara za pravopis i gramatike, al jebemuoca, tvoj je grad, valjda znas kroz padezoe da ga promenis.

Možda joj je namjera da ljudi rade isto što i ona a ne da se razbacuju komplikovanim riječima i izrazima. "Djela, ne riječi."

Možda joj je namjera da ljudi rade isto što i ona a ne da se razbacuju komplikovanim riječima i izrazima. "Djela, ne riječi."

ja to govorim otkad sam otvorio temu.

JA MISLIM DA JE KONCEPTUALNA MANIFESTACIJA REFLEKTUJUĆE PLURIZACIJE JEDINI NAČIN DA SE GALVANIZUJE TRANSCENDENTALNI INSTALACIJSKI SUBVERZIVNI ELEMENT. DA LI SE SLAŽETE?

Ne, Bobe.

Gugl mi je rekao da konceptualna umetnost nastaje kada analiza jednog umetničkog dela zamenjuje samo umetničko delo.

Ne znam za Gugl, mislim da tu treba pitati Brusa. Koliko sam upućen, čin stvaranja umetničkog dela i samo umetničko delo su isto u konceptualizmu. Ljudi pokušavaju da izbegnu fiksiranje u materijalu, a orijentišu se na sam akt. Meni je ipak umetnost "ono što je lepo, ponovljivo, zabeleženo u nekom medijumu, i sadrži mogućnost raznovrsnih interpretacija, i što izaziva da mi srce zatreperi, oh".

Možda joj je namjera da ljudi rade isto što i ona a ne da se razbacuju komplikovanim riječima i izrazima. "Djela, ne riječi."

Zašto je to umetnost? Pušku u ruke, pa u šumu.

kakva, bolan, umjetnost? otkud umjetnost? ko vam je rekao da pričate o umjetnosti?

odoh spavati, laku noć :-*

kakva, bolan, umjetnost? otkud umjetnost? ko vam je rekao da pričate o umjetnosti?

Ako je performans, onda želi da bude umetnost.

to je ambalaža, koja prodaje proizvod. šta je u kutiji?

Meni i ovo Bobovo objašnjava, prilično involutivno sve deluje. :)
Brus će lokalizovati umetničko delo u ovome, i onda će biti kao da donosi presudu.
Sve da objasni! :)

Brus je umetnik a ne teoretičar, ja se nadam da hoće, ali par puta mi je izneverio takva nadanja, a ja radoznao.

to je ambalaža, koja prodaje proizvod. šta je u kutiji?

Ako si u pravu, oni koji kupuju proizvod zbog ambalaže, neka i dalje razmišljaju, a meni je recimo Brejvik imao nekako jaču, neposredniju poruku. Nije da mislim da treba biti manijakalni ubica, ali taj čovek, što se tiče principa i metode, ne i ideologije, imao je šta da poruči. A ne ova stala na trg, čeka nešto.... Ne, ne, ne...

Ali: da li konceptualni umetnik mora da bude i teoretičar svoje umetnosti? Konvencionalni umetnik je pošteđen toga samom činjenicom da su ga muze nadahnule, viša sila, da je božji kanal, ali konceptualista mora da poseduje apsolutno razumevanje svog dela, konteksta njegovog nastajanja, eventualnih društvenih uticaja koje će da ostvari... Zato, mislim da bi Brus morao da objasni ovo. Dovoljno se razume u hermeneutiku konceptualnog performansa.

Ako je performans, onda želi da bude umetnost.

Ja mislim da nije performans, a ako i jeste, onda svakog umjetnika za tri dana dosta.

Pa i ja sam umetnik. Idejni. Naime, bavim se razmišljanjem o idejama čije bi sprovođenje u delo od ove zemlje i naroda napravile velesilu. Sve to planiram izneti u knjizi Konačni obračun, koja će biti objavljena na stogodišnjicu Oktobarske revolucije, 2017te. Samo konkretne i izvodljive stvari, neću se, da izvinete, proseravati kao cura o kojoj se i povela tema. Radikalno, realno, momentalno.