Prijava

Ima mnogo ljudi koji kad voze trezni voze u nekom grču, strahu. Pa, kad popiju to nestane pa voze opuštenije, bez grča.. Nije poenta u tome ko će kako da provoza auto kad je pijan ili trezan, poenta je da pijanom čoveku treba duplo više vremena da odreaguje u nekim situacijama, koje u saobraćaju često znače život ili smrt..

Govorim iz dvanaestogodišnjeg iskustva.

Ako se nakrkaš žestine ili mlatneš 2.5 litara piva, ni kutija orbita, ni vradžbine, ni mađije ti neće pomoći da naduvaš manje od 0.3. E, ako si popio 1.5 - 2 litra piva onda već može da se razgovara. Ne izlaziti iz kafane bar pola sata po konzumaciji poslednjeg pića. Idelno je za to vrijeme popiti neki gazirani sok (biter lemon ili nešto slično) kako bi te natjerao na podrigivanje i izbacivanje ustajalog vazduha iz pluća. U trenutku kad te policija zaustavlja, nekoliko puta snažno udahnuti i izdahnuti kao kad hoćeš da zamagliš staklo, a ne kao kad duvaš u supu. Žvaka - obavezno, i nek ti je Bog na pomoći. Bitno je i kojim te aparatom testira. Ovde, kod mene, nabavili neke nove, zapišti na metar od tebe ako si samo okusio alkohol, mamu mu jebem.

P.S. Zakonski, alkotest mora biti redovno baždaren, al' od insajdera znam da ih rijetko nose na baždarenje, pa ako naduvaš možeš pokušati da se na sudu pozoveš na to.

Živjeli!

Ma kurac usporena reakcija, ovaj je bolji u svakom pogledu, ja svaki put zinem u čudu kad vidim...

podrigivanje i izbacivanje ustajalog vazduha iz pluća.

podrigivanje nema, ama bas nikakve, veze s plucima

Da te pitam nešto. Zašto piješ ako posle sve brže bolje ispovraćaš? U čemu je poenta?

Мен' се чини да ниси одговорио на ово, па чисто досвежим. Сварно бре, што пијеш ако ћеш касније да бациш пеглу, и то плански, без везе.

Žao mu da plati taksi.

Jebiga Skočimiš, ja pričam sa štreberske strane ove priče. Ono što sam o alkoholu učio iz fiziologije, farmakologije, urgentne medicine, sudske medicine... Medicinske, dokazane činjenice. Prosečan čovek jednim pićem (1 pivo, 1 špricer, 1 žestoko piće 0,05) unese u sebe 0,3 promila. A eliminacija ide 0,15 promila na sat vremena! Pa ti izračunaj koliko je potrebno da eliminišeš ''par piva'' iz organizma... U tu jednačinu ulaze godine, pol, konstitucija, sadržaj želuca (prazan stomak ili ''podloga''), stanje jetre (brzina kojom može da uradi detoksikaciju), koncentracija alkohola!!! (nije isto piti špricer ili čisto vino, čist viski ili ga mešati sa guaranom, kolom..) A u to nikako NE ULAZI iskustvo!! To što je neko iskusan alkos i zna da se ponaša kad popije, kad ima ''istreniran'' centar za ravnotežu da ne zapliće nogama ili pada, ne znači da mu je smanjena koncentracija alkohola u krvi, i da mu je brzina reakcije očuvana.. Uh, dosta za sad, osećam se k'o na ispitu...

Ta priča za baždarenje aparata možda i pije vodu.. Znam za onu foru kada te uhvati radar da imaš pravo da tražiš na licu mesta atest aparata. Ako nemaju - nemaju osnova da ti pišu kaznu za prekoračenje brzine. E sada, ako nemaju atest za alkotest, ako se zainate mogu da te vode na vadjenje krvi, a tu ne pomažu nikakvi trikovi ni magije..

Ja sam 100.000 km prešao u mom golfu dvojci i imam c kategoriju

Hocemo jos, hocemo jos!

Pa šta, evo ja sam 92' godište i vozač sam već 20 godina. Ako si šofer šofer si pijan ili trezan. Ako si glup za vožnju glup si, ne pomaže ništa.

Čoveče, ne znam da li si svestan toga da si školski primer lika koji gine u saobraćajnoj nesreći kada se vraća iz noćnog provoda.

Smatram da je glupo i neodgovorno sesti za volan pijan.
A što se tiče jednog ili dva piva, dovoljno je da posle njih natenane popiješ kokakolu ili neko energetsko piće.

Jebeš me u po šupka ako kontam koliko on ima godina....

Ako popiješ dvije votke saspi u sebe red bull, valja se.

Vidiš da ni on ne zna! :D Lik pokrenuo temu da ispadne pametan, ispao glup u više navrata, isprozivali ga, i sad se ne javlja...

Немој, немој, немој! Покушај да се одвикнеш од тога и крај. Увијек може да се избоксује нешто да се избјегне убојита комбинација волана и цуге. На жалост, имам другаре који су у гробљу због тога, али исто тако и оне због којих су други на истом мјесту. Не зна се шта је горе.

Све ово не значи да за 10 година возачког стажа и сам нисам понекад био идиот и сјео за волан цврцнут, али само у крајњој нужди и на неке краће релације. Возим готово свакодневно, а поприлично често и лочем, дружим се са активним возачима, али и са активним пијаницама, нико не може да оспори утицај алкохола на вожњу. Поготово ако је у већој количини. Лично сам више пута пијан очешао и туцнуо ауто возећи и препаркиравајући у рикверц по којекаквим роштиљима и сличним дружењима. Једноставно, не пазиш довољно, перцепција ти је искривљена, а и мало те боли курац.

Што се тиче самог дрегера, немам неког искуства, знам да помаже чашица уља, храна у глобалу, да не сједаш одмах након последњег пића за волан, да попијеш неку киселу, жваке и остало што су људи већ поменули.

Оно што је моја тактика с полицијом у свим ситуацијама ситнијих прекршаја је да једноставно познајеш њихов посао боље него они сами. Или се барем прави да познајеш, пошто они често немају везе. Проучи Закон о основама безбједности саобраћаја на друмовима, није лоше ни да га држиш у колима, да можеш на лицу мјеста аргументима да их уништиш. Неће им бити свеједно кад им тражиш службене легитимације и регистарске бројеве, кад им кажеш да није по пропису то што немају чуњеве или друге патролне ознаке, прслук, да су и они погрешно паркирани приликом заустављања, да имаш право да не дуваш одмах него након 15 минута (пола сата) и тако још гомилу ствари. Најчешће се да се сморе и пошаљу те у пизду материну. Што је супер.

И да, ово је босански закон, а пошто си ти аутономашко говедо, сам ископај пропис који регулише ову материју.

Проучи Закон о основама безбједности саобраћаја на друмовима, није лоше ни да га држиш у колима, да можеш на лицу мјеста аргументима да их уништиш. Неће им бити свеједно кад им тражиш службене легитимације и регистарске бројеве, кад им кажеш да није по пропису то што немају чуњеве или друге патролне ознаке, прслук, да су и они погрешно паркирани приликом заустављања, да имаш право да не дуваш одмах него након 15 минута (пола сата) и тако још гомилу ствари. Најчешће се да се сморе и пошаљу те у пизду материну. Што је супер.

Slušaj, ako sve ovo uspeš da nabrojiš, znači da nisi pijan, tako da i ne moraš, a ako si pijan, onda bolje imaj spremljen papirić na kome je sve ovo otkucano.

Јебига, не конташ поенту. Нећеш то све да набрајаш јер ни они неће сваки пут исти прекршај да направе. Рекао сам "проучи", тако да једноставно познајеш и разумијеш материју. Чисто да имаш прилику да тргујеш с њима, у фазону: опростите ми појас (пустите ме да не дувам) или шта већ, а ја вас нећу пријавити што немате чуњеве и сл... И одма вадиш телефон и снимаш, сликаш, да виде да се не зајебаваш.

Džonovane, jesi to probao u praksi? Da li funkcioniše? Deluje mi kao kontraproduktivno.

Imam druga koji bolje vozi pijan no trijezan.

Najozbiljnije, nije lovačka.

mogu samo da zamislim kako taj vozi. verovatno ne bi ni trebalo da ima dozvolu...

alkohol ne deluje isto na sve ljude. razuman covek moze da ukoliko nema nikakvih neplaniranih situacija i pijan polagano vozi.

ali... neplanirane situacije su ono sto jebe kad si malo pijan, pa mozes da drzis pravac, ali nisi bas 100% mozdano aktivqn. one situacije gde kao trezan mozes da izbegnes sranje sa nekom verovatnocom od 95% postaju nezgodne kad si pijan, i verovatnoca pada na pola-pola. (brojke lupam iz dupeta kao ilustraciju). alkohol sjebava aktivnost mozga zaduzenog za reakciju-pre-razmisljanja gde postaje mnogo verovatnije da ces da odradis nesto sto ne treba ili nista.

vozi dovoljno puta pijan i jednom ces napraviti neko sranje, manje ili vece. naravno ne kazem da nece da se desi i ako si uvek trezan, ali povecavas verovatnocu i posledice.

isto, a ponekad i gore, kad si neispavan. to je malo zapostavljeno u odnosu na alkohol ali isto poprilicno opasno stanje za voznju.

Пробао, јашта. Не бих прдио оволико без основа и личног искуства. Додуше, нисам никад снимао телефоном јер нисмо стизали до те фазе. Обично се фино договоримо чим кажем да сам правник, мада сам имао и ситуацију да се препирем и пријетим пријавом због повреде службене дужности. Опет, све зависи на какве играче налетиш.