Prijava

Напуше ми се курца лобање које после алкохолисања жао да плате 500дин такси, него морају да се провозају у свом голфу двојци, како би остатку цивилизације показали свој џиберлук. Мрш у планинчину јебем вас уста, кад за друго нисте.

Опет, све зависи на какве играче налетиш

To ti kažem. Čini mi se da bi ih tako samo razbesneo da te ošure za sve što mogu. Mislim da bi velika većina bila u fazonu- "Ma nećeš ti mene da učiš, dođi vamo"...

Sad ozbiljno, a vi se sprdajte do mile volje:
S kojim motivom, osim da uštedi novac za taksi, osoba koja je pijana seda za volan?
Odakle vam uopšte ideja da je voziti pijan nešto "VAU"?
... i da li ćete isto ovako razmišljati kada nekoga budete povredili ili ubili? Namerno ne kažem "ako".

Ja mislim da uvek, ali uvek mogu nešto da ti napakuju... To je tim saobraćajcima i posao jebiga. Da stoje negde, pišu kazne i pune budžet. Dovoljno da ti kažu da napustiš vozilo da duvaš, ti izadješ, kreneš da se raspravljaš i on ti napiše kaznu što si napustio vozilo bez prsluka.. Imaju pravo da 300 stvari prekontrolišu i pretresu, i uvek će naći nešto da te drkaju ako hoće..

Ја пијем. Кад изађем у град, било дае викенд или радни дан, увече, сљуштим минимум 4 пива. А углавном идем автом. Е сад, срећа па ме још увек није зауставила контрола док сам под утицајем пар пива, и знам да би ме фино баш ребнули због тога, ал опет, терам уз курац, не знам што.
Додуше, не возим кад сам трештен, већ оно, пар пива у вр' главе или 3-4 чашице жестине, никад не седим за воланом кад осетим да сам на прагу пијанства, притом мислим и на ону прву, благу загрејаност. Тад се скулирам и не пијем алкохол неко време, тј. ако возим.
А и обично ми јаве ортаци дал има која патрола или не на уобичајеним маршутама, тако да сам благовремено апдејтован иформацијама што се тога тиче.
Пар пута ме ухватили док сам био под тхц-ом, ал опет, сати су прошли од тога а и ретко пијем кад то радим, тако да сам прошао без икаквих последица. Још нисам чуо да почели да раде и оне тестове на опијате, или је то више фазон, ако посумња пандур, води те на вађење крви и анализу, нем појма

Фора је у томе што велика већина саобраћајаца не познаје закон. То је за ситуацију кад мало можеш и да блефираш. Али у ситуацији кад си сигуран да су и они направили прекршај или више њих (а често јесу), шта те кошта да их мало опробаш. Ето, за пробу покушај само да им тражиш легитимације, чисто да видиш ко те зауставио или казнио, или упиши онај број с плочице, видјећеш како им уопште није свеједно.

E vako:

Nije svuda merilo gradiranje daha i krvi. Ovde jeste. Tu ulogu igra koliki ste i kako varite alkoholne derivate. Ne preporučujem da experimentišete.

U Ameriki pandur prvo posumlja da ti ometa vožnju to što si pijan. Onda te izvede da te proveri. Ako ne prođeš test, on trpa pijano govno na zadnje sedište marice i sledi ti noć na drvenoj klupi, doručak sa sudijm, dve plate kazne i mesec dana odvikavanja od alkohola. Ko na filmu.

Ipak. Subotom uveče je najbolje što može da vam se desi, da vas pandur skine iz saobraćaja. Nabije merač u grlo i ošine vas sledovanjem sankcija.

U suprotnom. Subota uveče. Mamin i tatin sin je uzeo mašinu od 200 hPs. Seo dve cure ili tri ortaka. Napanjio muziku i seče raskrsnjaje preko crvenog svetla, gleda koliko može da izvuče. Ti drugom iz sporedne presečeš mu put. Cangr. Panduri ti izvade krv. A u pičku materinu. Jebem ti dva piva i 0.65 promila. Probaću da nabrojim:
- Mera zabrane upravljanja vozilom... papri. Pandur ti ga napiše i ako te uhvate da voziš sa tim papirom uapse te. Nezgodno ako si daleko od garaže. Beznačajno ako si ostao bez vozila.
- Mera zadržavanja na trežnjenju... zavisi koliko ocene da si pijan. Gradiraju pa pogledaju da li pogoduješ. Ako si loše, tu je pomoć hitne pomoći i urgentne službe. Koje izmeđuostalog primenjuju u slučaju i neko govno za labavljenje receptora, koje će vas naterati da povratite sadržaj želudca... uz nuspojavu što ćete se upišati i usrati... A da presvućete se sutra u podne kada vas puste iz apsa.
- Novčana kazna, prekršajna... zavisi od žrtava, ponavljanja dela, smrti i koliko si gradiran. Rok za uplatu mesec dana. Ili zatvor, prve tura.
- Zabrana upravljanja vozilom ... od istog zavisi. Nezgodna stvar, ako kolima ideš na posao. Ko da ti noge odseku. Vrlo nezgodna stvar, ako si profesionalni vozač i od toga živiš. Ko da ti odseku kurac. Ode šest meseci do jedne godine posle udesa. Nekad i posle godinu i po do dve. Mogu vam oduzeti dozvolu od tri meseca do godinu dana, do zauvek.
- Kazna zatvora ... Obavezna kod žrtava ili ako ponavljaš pijanstva. Nezgodna ako si građen ko žajk. Prilika ako si građen ko jebač (prilika da smršaš). Još nezgodnija ako zbog par meseci ili godinu dve izgubiš posao, sobu kod roditelja ili ženu i decu. Oko jedne do dve godine posle udesa.
- Utuženje osiguranja - O da. Osnovno osiguranje pokrije troškove i onda vas tuži. Ono živi od te kamate. Ovo je relativno strašno. Možda ćete prodati ono što je ostalo od auta i možda još nešto. Odreći se dva letovanja ili samo polovine plate, kada se ovako nešto završi oko dve godine do tri posle udesa.
- Utuženje zbog materijalne štete - Ako se osiguranje odma izvuče, oštećeni će tužiti vas. I to će dobiti 100% jel vi imate %% alkohola u krvi. Tu mislim i na oštećenu banderu, parkirana vozila, trafiku, spomenik kulture, semafor... sve što je uništeno. I ovo ide dve do tri godine posle udesa. Može da bude cifra koja će paralisati vaš budžet do kraja vašeg života.
- Utuženje za materijalni gubitak - Ako ste sjebali kola advokatovog sina. Avdvokat će uzeti majbaha iz rentakar službe i tužiti vas da platite rentu, jer je advokat osnovno sredstvo za njegov rad. Isto tako će vas tužiti mesarski šegrt sa slomljenom desnom rukom, jer nije mogao da radi sa njim. Pa i košarkaš će vas tružiti za iztubljenu dobit, jer je proveo tri meseca na terapiji.
- Utuženje za fizička i psihička oštećenja - E ovo su sada ozbiljne pare. Otfikarili ste klicnu nogu. Klinki odsekli facu. Svi bolnički troškovi idu na vas. To vas oterete do 5 godina posle nesreće. Prvi put. U slučaju nastavka lečenja imaju pravo još jednom da vas tuže. To je i do 10 godina. Ovo su pare, za koje sam siguran da možete prodati i očevu kuću i svu zemlju i da vam još duga ostane.
- Utuženje za trajene invaliditete - Da ne kenjam sada, ali ovo mogu da vas tuže do kraja života. Tu bukvalno vi radite za nekoga ko sedi u kafiću. Celog života.

Nisam pravnik. Ovo sam sve izvukao iz iskustva ljudi. Dešava se i da se promeni zakon, pa da nekome šansu da te tuži sa za istu stvar drugi put.

Jedna pijana vožnja vas može koštati, života, porodice, studiranja, doktoriranja, letovanja, putovanja, zimovanja, diplomiranja, betoniranja, asvaltiranja i svake druge radosti.

S kojim motivom, osim da uštedi novac za taksi, osoba koja je pijana seda za volan?

Nemam pojma, ja vozim kad popijem malo, a kad sam unisten, uglavnom je to neka kratka relacija i retko se desava, jer se retko kad otkinem da ne znam gde sam, ali svakako moze da se desi neko sranje i za tih 500 m, kilometar, po ulicama koje zmureci mogu da odvozam. Jednostavno ne razmisljas u tom trenutku normalno, u fazonu "ma gde ce da se desi, pazicu"... Dok ti se, ne daj Boze, jednom ne desi. Verujte mi,dzaba je da 100 razlicitih ljudi napise 100 razlicitih prica kako se neko sjebe dok je pijan vozio, jer garantujem, 90 posto ljudi dok ne oseti na svojoj kozi to, nece promeniti misljenje... Nakon par pica (2-4 piva recimo), moze se reci da redovno vozim, ali vise volim da se vracam pesaka kuci, pa makar i sa nbg-a, Ne idem taksijem, jer imamo uzasne predrasude i tripove sto se tice taksija, i kapiram da to nije normalno, i ZNAM da to nije normalno, ali jednostavno sam takva osoba. Sve zavisi od coveka do coveka. Kao sto rekoh, neko ce na osnovu price nekog drugog, promeniti misljenje kad su ove stvari u pitanju,i to je zdravo razmisljanje,a nekoga ce boleti kurac...Jednostavno, licno ja, ne mogu da promenim neke stvari u svom zivotu, dok sam ne osetim na svojoj kazi, a sto se tice ove stvari, nadam se da necu nikada, ni ja, ni bilo ko drugi. Svestan sam da je to debilno razmisljanje na nivou deteta od 3 godine, ali jednostavno je tako.. Pripit ili ne, uvek vozim normalno i ne brzam, sem kad je neka zena ispred mene, njoh njoh...

Ja imam teoriju, da ako neko zna da se ponasa kad se napije, moze dobro i da vozi, tj da ne pravi greske u voznji koje bi uticale na nekog drugog. Sve ovo sto sam napisao, podrazumeva pijanstvo od 3-4 piva, a ne da budes pijan kao letva. Jer ako si pijan kao letva, ne mozes da hodas, a ne da vozis auto...

EDIT: I da, kad me zaustave, a ja popio 2-4 piva, vadim se na caleta... To je moj odgovor kako naduvati manje od 0.30. :D

Mene pre 2-3 godine uvatili na motorčetu, naduvao 0.9. Od tad više ne pijem kad šoferiram.

to sve potiče iz kuće. kako te roditelji nauče...ako ne reaguju na to da voziš pijan, makar i ''malo'' pijan...onda okej, idi ubij se kolima ili još gore ubij nekog ni krivog ni dužnog. Ja bi trajno oduzimao dozvolu i kažnjavao godišnjom platom kad je samo malo pijan. Da ne kažem da bi vožnju u pijanom stanju tretirao kao ubistvo u pokušaju.

Meni se desilo dva puta pijan da vozim, jednom baš baš pijan, a drugi put onako...bio raspali glupi klinac od 18 godina, neiživljena stoka...prvi put pandur me zaustavi, vidi nas dva klinca pijana kako krivudam po gradu u sred špica, i mrtav ladan mi traži 2000 din...ja imao 1000, dam mu i on sedne na motor i ode.... Bravo majmune. I on majmun i ja.
A drugi put bili razvaljeni nas troica, ovaj jedan spavao nazad, a nas dvoica divljali...vraćali se i Sr Mitrovice za novi sad, put neosvetljen...i kad vidimo u daljini kola ja onda ugasim farove i kad priđemo na 20 metara od tog auta iz suprotnog smera ja palim duga...bravo kretenu neiživljeni...kud nisam naleteo na pandure tako da me izvuku i izlome i mene i kola. A onda dam drugu na iriškom vencu da malo on vozi, a on na onim krivinama 150 ide...i kao ''hahahahah al je do jaja''...eto, al fala bogu više nisam sedao pijan za kola, ako znam da ću popiti makar i jedno pivo ne idem kolima, i ne odstupam od toga ni milimetar

Da te pitam nešto. Zašto piješ ako posle sve brže bolje ispovraćaš? U čemu je poenta?

Мен' се чини да ниси одговорио на ово, па чисто досвежим. Сварно бре, што пијеш ако ћеш касније да бациш пеглу, и то плански, без везе.

Zato što počnem da pijem u 22-23h budem pijan do 2-3h, tu je već fajront i onda kad sam se već prolazi pijanstvo povratim i otreznim se do kraja u sekundi.
Dalje.
LJUDI LJUDI LJUDI.
Ništa me niste ukapirali. Naravno da ne vozim pijan, nikada to ne bih uradio. Za maturu sam sljuštio pola flaše Džeka i 1l piva i obišao celu opštinu kolima i došao kući bez desnog žmigavca. Ne ponovilo se.
Ja kad izadjem, popijem 2 piva. Ako mi treba muda za prilazak ribi ili nešto sevnem još jedan jeger. To je smešna količina alkohola. Posle izlaska jedem. Dakle vozim trezan. Zaustavite me u takvom stanju i pitajte tablicu množenja, prvu postavu Svonsija ili da se potučem sa vama - sve ću znati. Radi se o tome da su mere policije rigorozne, i ja ih podržavam jer ima masa debila koji popiju jedno pivo i ne znaju gde se nalaze.
Poenta ove teme je bila da se pomogne ljudima koji šibnu dva-tri piva u toku večeri čisto da bi se opustili ili zbog muda za prilazak. Eto. Sigurno da ljudi koji sedaju pijani za volan treba da robijaju u zatvoru. Moje je samo da da naduvam 0.5 nego 0.25 i kako zavarati aparat. Da sam mislio da se napijem 0.9 ili 1.2 sigurno da ne bih pokušavao da zavaram aparat jer se toliko ne može skinuti, možda smanjiti za 0.2 u najboljem slučaju. Toliko. Hvala na pomoći i savetima svima koji su razumeli poentu teme.

Nula promila, vožnja. Nula koma jedan promila, taksi. Ćao.

Bob je sahranio žrtvu Maestrovog stava.

Ovako to ja rješavam
-Dobro vece. Vozacku, saobracajnu
-Izvolite.
-Jeste li konzumirali alkohol?
-Jesam
Kolko ste popili?
-9 piva
-Kako bolan tolko?
-Ah bio sa nekim ribama, nisam ih mogo odbit, ako može da neduvam idem pravo kući živim tu blizu 4-5 km. Ako već moram onda ću duvat.

Onda se on konta i u vecini slucajeva mi popusti. Ne treba muljat sa onim popio 2 piva. To je najgori izgovor, budi iskren i oni ako vide da si u stanju se odvuc kući pustit će te.

Ja kad idem negde i znam da ću da pijem, nema šanse da idem kolima pa makar to bilo i jedno pivo ili čašica rakije. Takav sam i gotovo. Ali džabe mi je to što ne pijem ako se neka pijana budala, što neće da plati taxi 300 dindži, zakuca u mene. Kad neko naduva preko 0.5, pandur treba da ga izvuče iz auta kroz prozor i da ga gazi jedno pola sata..

Maestro, ja lepo napisah 1 pivo ili 1 žestoko piće ili jedan špricer (2dl vina) = 0.3 promila! Tvoja 2 piva + 1 Jeger - izračunaj koliko je... Ima i ono što ljudi kažu ''Ne dave se neplivači u reci, nego oni što misle da su dobri plivači''. Sad ti to lepo preformuliši da se odnosi na vožnju, pa vidi gde si i šta si...