Prijava

A daj Atife, šta ti je bre, ovo je bre zajebancija još dok smo u srednjoj

Ја сад радим делфи, то ти је вижуал Паскал, иста синтакса, а це иначе вјежба, тако да имам нешто логике :)

pa ja citam sve neki takmicari, ne znate stepen minus keca da odradite. mislim, tebra...

pa ja se ne takmičim :D
ja u glavi ovo sve radim lolol
imam 4 i bole me piša

Чекајте да вам дођу рекурзивне процедуре, једнодимензионални, дводимензионални низови, слогови са датотекама.. :)

Класе ниси радио? :)

Ma to ja ne mogu da zadržim pažnju na časovima, pa se posle mučim...hvala mnogo, razjasnili ste mi ovo sve i sutra bih mogao čak i 5 da dobijem, što bi označilo novu eru u mom životu: eru gde ću imati 5 iz informatike, pošto ću dučim redovno od sad (hehe, kao i uvek što učim redovno).
Hval još jednom draga gospodo, daću sve od sebe da vaš trud ne bude uzaludan, a sada bih otišao da spavam, i onako sam bolestan a sutra treba da predajem lekciju o Napoleonu iz istorije, mada mi glas zvuči kao motorna testera.

Ček ja prvo da završim srednju hahahha

Код мене у школи се у трећем ради це па це++ и класе скоро цијело друго полугодиште. Сад у четвртом делфи који нема класе, тако да мислим да се мало пажње даје ОО програмирању.

http://i61.tinypic.com/k9c38l.jpg

malo komplikovanije pitanje, za elektronce, 3. zadatak:
ako bi programirali ovo u c-u, da radi za n od 0-1000, kako bi morali da odradite?

Imal ođe neko ko dobro radi OET ?

Ту дабл не пије воду?
Едит: Знам да треба преко стрингова, али никако да то провалим. То ме је увијек јебало на з-тренингу. Ако би био срце да урадиш :)

u, kako da ne :)
vezbaj, mozes da napavis neki svoj format proizvoljne tacnosti, recimo...

Ала си шкрт :)
Покушавао сам пар пута нешто са претварањем у стринг и враћањем, очигледно није ишло. Не знам зашто никада нисам питао професора...

kako bre delfi nema klase? nisam siguran da li možeš svoje da praviš, ali svakako ih imaš

Моја грешка...
Едит: Само их ми не радимо.

ja bih napravio niz cifara, redefinisao mnozenje kao operaciju nad clanovima niza i to bi sljakalo. Dodatna optimizacija je da ti cifre budu binarne, pa onda odjebes sve ove dvojke i to uzmes kao siftove, a redefinises mnozenje nad clanovima bin niza.

Мени пролази корз главу идеја да се претвара у хексадецимални или да се помјера децимална тачка. Нпр да од 100 направиш 0.00001 (колико већ систем дозвољава, код мене је 32-битни).
Па бих имао 0.00001 х 0.00000998 х 0.00000996...или плус да се направи низ Х[10] који би купио прозвод након сваке стотке и на крају се измноже и избаци тачка.
Ај бар реци Келте јесмо на добром путу?

Ti nisi. Ja sam napisao tacno. Samo cekam kelta da aminuje.

"Nema ljeba od kompjutera, samo oči kvarite."