Prijava

Филм је одличан због специјалних ефеката ал' је интересантно како се улога тиранина и роба променила у филмовима - прво нас 90-их ванземаљци силују у мозак, а сада ми чистимо под са њима. Него остајем при своме да је "Господар Прстенова" бољи - има чак и бољу музику посебно када крену бубњеви по целој биоскопској сали.

Ono što je čudno u tom filmu je što verujem da bi se sve to stvarno desilo da ta planeta postoji. Tj. ne ta ljubavna priča, nego bi verovatno ljudi lomili sve bez pardona, iako na to nemaju pravo. Zbog nekog glupog kamena bi uništili toliko značajnije stvari.
Ja gotivim Gospodare Prstenova samo zbog Legolasa :)...

Да Холивуд стварно понекад зна да шаље мрачне поруке - ил' ћемо ми њих да сјебемо или ће они нас. Ех, сад ми је јасно зашто људи воле "Звездане Стазе" тамо се лепо сви бију на равне стазе.

Od 3D efekata, najveći je ona reklama za Don Cafe na početku :)
Priča je kilava.

Muzika mi se ništa ne sviđa. Uopšte i muzika i boje (one livadice, meduzice, cvetići) sve mi je nekako gay (drugo značenje), sve je nekako na note, likovi su mačkasti, sve je nekako high. Ne sviđa mi se ič.

A ako poredimo muziku sa filmovima koji takođe trenutno igraju, muzika iz Avatara nije ni do kolena Hans Zimmeru koji je radio Sherlocka Holmesa.

I još jednom da se vratim na efekte, ne znam da li je do mene, bila sam x puta u IMAX bioskopu u Londonu, ili je ovo jedna žestoka zabluda, ali ono mi stvarno nije ništa specijalno. Verujem da će Alisa sa Džoni Depom da bude bolja.

Verujem da će 3D crvenkapa biti daleko bolji i uzbudljiviji film od ovoga.
O da, ljudi bi urnisali planetu disko-kuglu da postoji. A stvarno je nekako gej taj svetlucavi svet. Prvi utisak pri prikazivanju bio je - "jebote, koliko cirkona!" :)

hahahhha wojtek hahaha

Gledala sam film juče, i uživala. 3D fazon samo pojačava efekat, a ne smeta kao kod nekih drugih filmova. Belci su prikazani izuzetno realno - što reče ophi, ovo bi se sigurno desilo da ta planeta i cela ta priča postoji. Na'vi narod je, opet, divno prikazan kao pleme koje poštuje RAVNOTEŽU. Zapravo se cela priča vrti oko ravnoteže, na prilično dobar način. Kameronu svaka čast, jer je kroz bajku i ljubić sa dobrim efektima uspeo da prenese priličnu notu fine zlobe.
Jedino što mi smeta je američki fazon 'Oh, jadni urođenici, baš smo ispali govna' dok po tom pitanju u stvarnom životu ništa ne čine

"Belci su prikazani izuzetno realno"

Ophidia je koliko mi se čini rekla ljudi, ne samo belci(a i među onim likovima što ubijaju ona plava stvorenja sam video i crnce koliko se sećam). Danas je belce najlakše napasti... Elem, što se filma tiče ništa posebno, gledao sam ga na kompu i nisam oduševljen. Počevši od jeftine patetike, hipi proseravanja, već viđenih gluposti i ukradenog scenarija, sve u svemu jedno golemo njesra(d`izvinete na izrazu). I da, obavezno pogledati onaj klip što je Christine okačila, to potvrđuje priču o ukradenom scenariju.

Opis: Pokahontas za modernu decu

Prednosti: OK je 3D tehnika, neka od stvorenja su mastovito kreirana

Mane: Katastrofalan humor (ili ono sto bi trebalo da bude), lose razradjeni likovi, neki kadrovi se pojavljuju u jos stotinu filmova, klise

Zapazanje: Svi Na'Viji,vanzemaljci koji i nisu bas nesto u kontaktu sa ljudima, pricaju solidan engleski

Ocena: 3-

Сморио сам се ко балван гледајући Аватара. Да цитирам једну рецензију - "тамо где је добар, није оригиналан, а тамо где је оригиналан није добар". А и много ми иду на курац та Њу Ејџ просеравања.

Најбољи тренутак током целе пројекције ми је била реклама за Тој Стори 3Д.

Meni se svidjaju cvikeri, totalno su kul:)

Ovaj wojtek-ov Avatar je jedna od najboljih parodija koje sam do sada odgledao. :)

Mi nismo imali reklame, film je odmah počinjao...Naravno, ne odmah, prvo su pola sata pokušavali sve da nas uguraju u salu, pošto je ljude mrzelo da sklanjaju jakne sa mesta, a nisu bila numerisana. Morala sam da sednem skroz pozadi pored nekog nepoznatog lika. Ma ludilo.

Parodija je zakon (svakako je mnogo zanimljivija od samog filma)!

Dvajt: pa šta ako Ophidia nije spomenula belce? Ja sam aludirala na njenu konstataciju kako bi se ovo sigurno odigralo da ta planeta postoji. A zašto belci? Zato što samo belci nikada nisu imali kult obožavanja prirode i poštovanja iste, već su uvek gazili sve što bi im se našlo na putu. Pa šta ako su crnci bili deo vojske? Ko je komandovao tom vojskom?

To o čemu sada pričate je meni najljigavija stavka u filmu. Prikazuju kako su ljudi zli i treba ih zaustaviti, a iste te osobe koji plaču na takve scene zabole Stojko za mnogo gore stvari koje se dešavaju u realnom životom. Naravno, koga boli kurac za ljude koji nisu plavi i ne žive u svetlucavoj šumi.

Niko ne plače na takve scene (bar ne neko normalan), samo konstatacija.
Bože, ljudi, pa zar je bitno da li je neko crn ili beo?
Ne može tako da se gleda na stvari, na kraju krajeva smo svi isti..:)

Ne znam zašto ulazim u raspravu kad znam da ću iako "dokažem" da sam u pravu biti i dalje retardiran. Ali jebiga, ko mi je kriv kad sam budala.

Aleksandra:

"Zato što samo belci nikada nisu imali kult obožavanja prirode i poštovanja iste"

A šta je sa silnim hipicima, članovima društava za zaštitu životne sredine(takozvani "zeleni") i likovima koji se lože na Nju ejdž sranja? :)

"Pa šta ako su crnci bili deo vojske?"

Pa ništa. Ti si prva počela da pričaš o rasi aktera, pa reko samo da napomenem da nisu samo belci bili "uništitelji".

"Ko je komandovao tom vojskom?"

Kao što nije bitno ko je bio u vojsci, isto tako nije bitno ko je komandovao. Mogao je to biti i neki Kinez, a možda čak i Samjuel L. Džekson, samo da nije imao tezgu na pihtijadi u Rumi. :)

@gamby
U pravu si potpuno. I meni se od tih dušebrižničkih sranja povraća. A i zbog te patetike sam navijao za Amerikance, pa se posle smorio što ih plavci sjebaše. :)

Dvajt, mislila sam na praistoriju i ranu istoriju, a ne na praćenje trendova...

Amerikanci? Da, verovatno je Ričard Lavlje Dupe bio Amerikanac. I Inkvizicija. Nevermind, neću da odlazim u sarkazam. Pročitaj poslednji pasus mog prvog posta i mislim da ćeš shvatiti da se, uglavnom, slažemo :)