DNK, teorija evolucije po Darlingu i inače, mutacije i tako to

  1. kakve veze ima naslov teme sa religijom opet se pitam?
    -teorija evolucije nije religijska doktrina
    -teorija evolucije nije ateizam
    -osoba koja proučava teoriju evolucije ne kontrira religiji niti izražava svoja religijska ubeđenja (može da bude i vernik istovremeno, jedno drugo ne isključuje)
    -sa druge strane, ukoliko je neko ateista ne znači da mora da podržava evolucionu teoriju
    -teorija evolucije je model koji objašnjava razvitak života na Zemlji
    -ateizam je odsustvo vere u boga/bogove, nedostatak vere ( a ne kako stoji u onom glupavom meme-u, mimu koji kurac: ''Verovanje da.. bla bla'', nije nikakvo verovanje, nego ne-verovanje)
    => ateizam (pa sad precrtan znak jednakosti, ne mog da ga tražim) teorija evolucije.

  2. Kako vas jebe rasni pa to je strasno

  3. ja ne odgovaram rasnom, njegove postove preskačem i ne čitam.
    EDIT: rasni da je neki trol to bi radio mnogo veštije, ovako samo ispada dosadan. Koja je fora da troluješ a da svi znaju za to.
    EDIT2: http://www.bubblews.com/assets/images/news/2012973195_1365180780.jpg

  4. Kao teorija evolucije nije ateizam, a "O poreklu vrsta" nezvanicna Biblija ateisticke crkve.

  5. daj jos jedan EDIT dudureks, ja častim

    EDIT: dobar :)

  6. Ne, Trulekse, teorija evolucije je ateizam zato što kaže drugačije od nekoliko pasusa iz Biblije. I svaka teorija koja kaže drugačije nego par pasusa iz Biblije je ateistička teorija, kapiraš? Doduše, ako kažeš da ne treba ubiti neprijatelja svoga, i razoriti grad njegov, i pod mač staviti sve muško, i odvesti magarce i kamile njegove, slavljen nek je Gospod, jer on to reče, i onda si valjda ateista. Ne znam.

  7. е то Валдемаре. Само гледам ове мимове које је расни окачио, занима ме да ли је стварно ово он радио, показао је да зна рад у фотошопу , али ово ми делује да је писао неко ко има више од 11 година. Зар није расни млађи?

  8. Teorija evolucije je glupost. Ljudi vec decenijama posmatraju majmune i do sada se nijedan nije pretvorio u coveka. Ne moze od ribe da nastane slon, niti od amebe kit. Gomila gluposti...

  9. slažem se HRAST, teorija koja kaže da se majmuni nakon par decenija posmatranja pretvaraju u ljude, da od riba nastaju slonovi, a od ameba kit jeste glupost. Ja gluplju teoriju nisam u životu čuo.
    (možda smaram članstvo sa ovim replikama na svačiji post, ali kad niko drugi neće šta da radim, neko mora da odgovara na pisma obožavalaca)

  10. Kad smo se već dotakli slonova, da li ste znali da je slon najveći kopneni gmizavac?

  11. Teorija evolucije je glupost. Ljudi vec decenijama posmatraju majmune i do sada se nijedan nije pretvorio u coveka. Ne moze od ribe da nastane slon, niti od amebe kit. Gomila gluposti...

    To je sve istina što kažeš. Nema evolucije. Eto na primer ja za pet godina na ovom sajtu nisam video mnogo ljudi koji su postali pametniji ili normalniji, a o kitovima i amebama i da ne pričamo. A mislio sam da je logično da ljudi vremenom napreduju, u skladu sa tom evolucijom, ali ne! Vrlo malo ljudi je napredovalo, a i ti su se dobrim delom odsutili sa sajta. Znači, kakvog te Bog napravio, takav će ostaneš. Gotovo. I tvoja deca. Gotovo. I deca njihove dece, za milijardu godina. Gotovo.

  12. DUDUREKSE, GILJAM DADE, AMENA ĆA ĆA ĆA!!!!!

  13. Sve ću da odgovorim, kad nađem vremena.

  14. Ајде брате, само полако и лепо се договори са Трулексом шта ћете писати, немој опет да качи слику оне живуљице и да пише како је то прелазни облик јер ћу назвати газду да закључа тему и баци је у бунар. И без вређања ако је икако могуће.

    kad neko postavi normalno pitanje kao što ih do sada jedino i otvarač teme postavlja - potrudićemo se da damo odgovor. A sa likovima sumnjive socio-religijsko-zavereničko-ziljave pozadine ne vredi diskutovati.

    Дечко, поставио сам гомилу нормалних питања и нисам офтопиковао, тема је еволуција, мутације, Дарлин ДНК - и све сам то дотакао у свом посту па није у реду да се у недостатку одговора неко назива глупим и зиљавим. А буните се кад неко тролује, ајде одлучите се. Ти си доказао да једноставно не знаш шта је прелазни облик стављајући слику оне животињице и то је то.

    Укратко, када би постојао начин да у једном тренутку извучеш све јединке оне рибе на површину и поређаш их једну до друге видео би да су оне апсолутно исте. Да припадају једној врсти. Да је у питању прелазни облик то не би било могуће. Сам си рекао да се еволуција кроз мутације одвија истовремено на милионима јединки кроз јако дуг временски период а многи научници се слажу у једном а то је чињеница да је у најбољем случају само 1 од 1000 мутација корисна (Пое Келер и многи други кажу да је највећи део мутација шкодљив за јединку која носи мутирани ген. У експериментима је установљено да на сваку успешну или корисну мутацију постоје хиљаде које су штетне.
    ). То значи да би се на огромној већини ових јединки данас јасно видели трагови мутација, дегенерисани делови тела и органа који би варирали од једне до друге јединке. Сигурно би и смртност међу овим животињама морала бити јако честа и видљива на сваком кораку. Да не причам о фосилним доказима пређашних прелазних облика на којима би требало да се види како је ова животињица изгледала пре ове "фазе" у којој је сад, али фосилне доказе вазда избегавате па оно..

    Е да, делфин.

    http://lonelyleap.com/wp-content/uploads/2013/04/GH1410.jpg

    Па чекај мајка му стара, какав је ово доказ, шта тачно оћеш да кажеш, ко је од кога ту настао? И једна и друга врста данас постоје паралелно. На слици су фока и делфин, све је сасвим нормално. Једино ако су у питању неке прастаре новооткривене врсте фоке и делфина онда ок, праштај, први пут видим.

    Откуд знаш да ове кошчице (за које кажеш да су остаци карлице) немају никакву улогу код делфина? До скора су људи мислили да слепо црево нема никакву улогу па се испоставило сасвим другачије. Да је то остатак од неке друге врсте, пређашње врсте из које је еволуирао, зашто је онда није одбацио до сад ако му више није потребна, или ако је то пелцер и које тек треба да се развије карлица зашто се ни на једном од милион јединки делфина не види развој од ове кошчице ка карлици? Пре бих рекао да је обема врстама баш фино у њиховој "кожи" и да ће остати овакве довјека.

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.