Prijava

10 godina ti je za državljanstvo, ne i za radnu dozvolu

Познајем доста људи у Аустрији и углавном то интервал тих испитивања зависи од пара до пара. Неке парове су баш цимали типа да показују преписке на социјалним мрежама и тако неке рандом ствари (вјероватно оне који су сумњивији, типа велика разлика у годинама итд.), а за неке провјерено знам да их нису цимали скоро никако. Мислим да не постоји неко стриктно правило за ту провјеру. Пет година је минимум за добијање дозволе боравка, а радна дозвола се добија после годину или двије, заборавио сам. Углавном минумум је годину дана рада на црно, осим ако си жиголо.

znam da je neki kurac 5 godina, evo ja sam ukupno proveo u inostranstvu oko 15 godina na 3 kontinenta i 5 drzava, nigde nemam ni papire ni radne dozvole, a iz jedne sam i izbacen i dobio zabranu 5 god (bas iz Austrije, posle utakmice Rapid Partizan) nerado se secam toga

odnosno pre utakmice da budem precizan

А свеједно је Беч курац од града. Прескупи станови, а плате исте као у сјеверној Вестфалији, гдје су станови до три пута јефтинији. Једино што није лоше је метро, али и то зна да буде лоше кад се возиш на Ројманплацу у вагону пуном Турака па не можеш да дишеш, а камоли да се помјериш. Онај који је ставио да је Беч најбољи град за живот на свијету је жешћа дијабола. Њемачка је мајка. Много бољи/лакши имиграциони систем, једина лоша ствар је што је удаљенија па има више цимања.

Ja sam proveo po godinu dana u Francuskoj, Nemačkoj, Belgiji i Austriji, šest meseci u Norveškoj doduše nigde van Evrope nisam išao ako se tu računa i Rusija. Tako da znam šta ti pričam, ne može država sa čijom si državljankom sklopio brak da ti uskrati pravo na rad 5 ili 10 godina čoveče, pa od čega ćeš da živiš

zelim da odem i radim malo u Skandinaviju, barem 6 meseci, bas mi zapelo malo da ocistim mozak od ovih ciganskih balkanskih krajeva, gde da gledam za posao

hvala, ako ima nesto za norvesku i finsku, pogotovo finsku

Beč je kurac za:
1. One koji ga nisu videli
2. One koji su propali u njemu

Rasni se vratio starom hobiju editovanju postova kad lupi neku glupost (stalno)

Ne znam šta znaš da radiš, Bombe, inače leglo bi ti itekako, i meni bi

Agronomija, FMCG, farming

Pa toga ima kolko oces samo da znas engleski

engleski govorim i pisem perfektno

e jbg, hahaha... mada sto da ne

Maj nejm iz Pero
Rasni se vratio starom hobiju editovanju postova kad lupi neku glupost (stalno)

Ne znam o čemu pričaš druže

fast mooving consumer goods, imam visegodisnje iskustvo cak i u vodjenju fabrika xa preradu i obradu, takodje u agronomiji, mada da mi neko ponudi skandinaviju na 6 meseci radio bih bilo sta

Ево за мене је курац, гледам га већ три године, а нисам пропао у њему. Из мог личног примјера ситуација. Тражим посао као шеф филијале у Лидлу. Плата у Аустрији око 2600 евра (макар ово што сам ја аплицирао), а плата у Гелзенкирхену око 3400 евра (уз једногодишње дошколовавање и праксу). Најгори стан у Бечу у неком тамо 69ом бецирку нема испод 400 евра и то да се молиш Богу да га пронађеш, а у том истом Гелзенкирхену ја пронађем стан за 200 евра (исто све укључено). Али опет то је рачуница за самца, кад рачунаш за породицу, е тек ту се види разлика, а свако ваљда планира породицу. Не знам.