Шта се може назвати градом?

  1. Trišo, od Tivta do Kotora pet minuta kozom

  2. A svedski sto? A svedska deca?

  3. Футог једино нема факултет, ал отвориће се неки Фабус ил слично, не сумњам. Има две основне школе, средњу пољопривредну, амбуланте, 4 зграде забавишта, посебну станицу хитне помоћи, ватрогасни дом, полицијску станицу, три антене мобилне телефоније и Радулета. Ко нема Радулета, тај живи у селендри, енде.

  4. i restoran ''Kurjak''

  5. i restoran ''Kurjak''

    То је већ институција за себе

  6. futog se gleda kao jedini grad u opstini novi sad pored novog sada.a i ima stanovnika vise nego dobar deo opstina po srbiji.povrsinski je velik.dosta stariji od novog sada.u dvoracu hadik(gde je sada poljoprivredna skola)je nekoliko dana pre atentata bio ferdinanda sa sofijom.

    institucija je kafana "lika'.
    taj kurjak se kasnije pojavio.

  7. Град - добро изграђено људско насеље, обично административни, трговачки и културни центар веће области. Карактеристично по томе што има два типа становника:
    1. Право - вековно становништво (шесто колено и навише),
    2. Ново становништво које чине људи из Босне, Црне Горе и сличних вишевековних центара пољопривреде и сточарства.
    Град, као административни центар једне веће регије такође карактерише и став вишевековног становништва према новом становништву који се најбоље може представити цитатом из преписке Доситеја Обрадовића и Јернеја Копитара, у ком је Доситеј недвосмислено алудирајући на тзв. "ново" становништво рекао:
    "Они су мој град дошли да прљају, сељаци из разноразних вукојебина су дошли и понашају се као да је ово њихов град. Ево, баш јуче ми један међед из Босне увалио неисправан водокотлић за велике паре. А не можеш убити говедо, треба да робијаш као за човека."

    Речник правних термина
    Издавач - Геопоетика

  8. Сантјаго Коровјов

    Град - добро изграђено људско насеље, обично административни, трговачки и културни центар веће области. Карактеристично по томе што има два типа становника:
    1. Право - вековно становништво (шесто колено и навише),
    2. Ново становништво које чине људи из Босне, Црне Горе и сличних вишевековних центара пољопривреде и сточарства.
    Град, као административни центар једне веће регије такође карактерише и став вишевековног становништва према новом становништву који се најбоље може представити цитатом из преписке Доситеја Обрадовића и Јернеја Копитара, у ком је Доситеј недвосмислено алудирајући на тзв. "ново" становништво рекао:
    "Они су мој град дошли да прљају, сељаци из разноразних вукојебина су дошли и понашају се као да је ово њихов град. Ево, баш јуче ми један међед из Босне увалио неисправан водокотлић за велике паре. А не можеш убити говедо, треба да робијаш као за човека."

    Речник правних термина
    Издавач - Геопоетика

    odlican trol.

  9. Александре, ја сам имао потребу да ти то кажем јер сам стекао утисак да се ти њој ругаш, за шта никакве потребе нема.

  10. Симпатичан овај лик Падре Џоил.

    grad nije stvar broja stanovnika niti teritorijalne površine, već stanja duha.

    Сходно томе и Злоћудово које нема уличну канализацију и осветљење може бити град. Џоки, Џоки... Влаголане!

    u grad se svrstava površina sa stanovništvom čija većina:

    - ne živi u patrijarhatu
    - poštuje slobode drugih - smatra svaku osobu sebi jednakom, ne smatra da je pederizam bolest, smatra religioznost/nereligioznost, nacionalnost/ne-nacionalnost i sl. za stvari slobodnog izbora
    - je funkcionalno pismena
    - ispravno se služi razgovornim jezikom (npr, ne govori 'iću', 'doću', 'stiću', ne brka jer i je l' i tome slično.)
    - se redovno tušira i vodi računa o ličnoj higijeni

    ...ima još mnogo, al ovo je dovoljno da zaključite da u srbiji ne postoje gradovi

    1. Патријархат одавно више не постоји, немојмо се заваравати. Глупе флоскуле не чине проблем решивим - ми живимо у транзиционом, постсоцијалистичком друштву, тако да лупетање о патријархату просто не стоји, макар са становишта социологије и образованих људи.

    2. Луди Ђоле, ти причаш о поштовању слобода других и сматраш сваку особу себи једнаком? Буди отворен бирофашиста (ето ти новог израза) као ја, не лицемерни спрдљак. Сваки лицимур данас прича да треба оног другог сматрати себи једнаким, али такви први газе преко лешева да остваре своје себичне циљеве. Сви смо ми једнаки, док твом дупету нешто не затреба хитно.

    3. Педеризам јесте болест и то ментална - то је карактерна особина. Хомосексуалност је нешто сасвим друго.

    4. Функционално писмених особа има врло мало, тако да се ту слажем са тобом, Ђокице. Да видиш како неписмени људи долазе у државну управу "да изваде неке папире" - просто се запиташ како смо и до овде догурали.

    5. Џулија Робертс се не купа и врло је прљава, али је и даље "грађанин света" и филмска дива. Као и Бред Пита. Шта `ш сад?

    По овој твојој дефиницији града, мало би градова остало на планети. Чак би и Париз био село. Замисли молим те, они тражили да се забране геј бракови. Сељачине!

  11. G R A N J K A
    R
    A
    N
    J
    K
    A

  12. Puna podrška za Granjku, a otpodrška za kelta.

  13. Znaš li mi reći kumim te dal se Sandra Bulok zapira?

  14. Паклу, не стај ми на муку! Запира се маторка, а и да је уваљаш у блато, мени би и даље била ЧИСТА ДЕСЕТКА!

  15. Ne jedi govna, Granjka.

  16. Dajte ljudi, kad Doboj i Bijeljina mogu biti gradovi, il' Srpsko Sarajevo i Mrkonjić, onda sve može biti grad.

  17. ООООООООООООООоооооооооооооооооооооооо Дилдане, Џукело стара, где си ти мени? Сто година те нема. Ако је твоје говно, ћу га изедем ко штрудлу са каком.

  18. Grad. Pa Beograd. To ti je jedini grad ovde.

  19. Evo brate, prkosim dušmanima. Pozdravi sve, pasevidimo.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.