Шта се може назвати градом?

  1. Nije mi palo na pamet da te opovrgavam ni jednog jedinog momenta, jer vi pravnici ste sveznalice, razumem, znate vi i istoriju i matematiku i sve ostalo, i iskreno dosta mi vas je!

    ЕДИТ:
    ТАКОЕ!
    И попусхисх нам гоwно праwницхко!

  2. Ovo je definicija, u srpskom jeziku. Otvoriti u novom tabu radi preglednosti. I prestanite da serete i napušavate druge, urbane lokalpatriote, molim vas. Po ovoj definiciji, Kragujevac je grad, i Kruševac, pa čak i Ćićevac, Medveđa, Prokuplje. Za naše uslove. Da smo u Americi, bilo bi drugačije, ali eto nismo. Današnje uslove za grad pre pedeset godina jedva da bi ispunjavao Beograd. Jedno je grad u jeziku i svesti ljudi, a administrativna podela je drugo. Kad čovek iz Male Moštanice krene u Obrenovac, on neće reći: "Odoh ja u ono mesto koje ne može baš da se nazove gradom, već više naseljem koje je centar prigradske opštine, koja nema gradonačelnika, već joj je gradonačelnik Siniša Mali, gradonačelnik Beograda", već će reći: "Idem u grad." Mislim, brao ko zna zakon, ali šta je sve po zakonu, pa ne postoji. Svako ovde je na svojim leđima osetio razliku između zakona i stvarnosti. Zato se nemojte širiti znanjem "zakona". Po zakonu se plaća i TV pretplata, i murija ne sme da te bije, i tenderi nisu namešteni, i ne postoji stranačko zapošljavanje, i sve je u savršenom redu, lokalne samouprave odlučuju o raspodeli sredstava, itd. E jebeš ti sve to, ne postoji. Pravnički univerzum je apstrakcija. Mislim da bi ovoj državi dobro došao veći procenat motika po glavi pravnika.
    http://www.dodaj.rs/f/1T/En/reBQhTe/slna.jpg
    JA SAMO KAŽEM.

  3. Sviđa mi se odgovor, s obzirom da je od novajlije, lepo je skrojeno, sad se osećam dužnim da se izvinim za svoju aroganciju, ovako već može da se razgovara, sad se apsolutno razumemo. Stoga - izvini za uvrede, vidim da se ipak razumemo.
    Drugo, to "ja edukujem" i "ja podučavam", namerno velikim slovima, je proizašlo iz neke interne šale na vukajliji od pre par godina, tako da nije označavalo "ja natčovek - ti govno", već izvesnu pošalicu, koju, razumem, ne shvataš jer si nova ovde. Ali nema veze. Uzdravlje.
    Edit: inače da, spletom okolnosti znam dobro opšte stvari i iz društvenih i iz prirodnih nauka, stoga tvoja ironična opaska: "vi ste najpametniji, znate i istoriju i matematiku i sve..." ne pije vodu.

    Edit2: i da, izbegavaj to hvaljenje elitnim srednjoškolskim obrazovanjem ovde, prijateljski savet, smešno je jednostavno.

  4. Е мој александре, може много паметнији да буде неко са средњом школом од некога ко је "доктор наука". Ја лично знам лика који је завршио факултет, па и мастер студије, а нисам сигуран зна ли дупе сам да обрише. Он је сигурно добар у својој струци, али то не значи да је паметнији од некога ко је завршио само средњу школу, јер можда за факултет није имао пара. А ту има и друга ствар. Хајде да помислимо колико лоших и приватних факултета има у Србији. Доста, јел тако? Па замисли сад, ко треба више да се хвали, неко ко је завршио Мегатренд, или неко ко је завршио правну средњу школу и био на размени студената у, лупам, Америци?

    А ти Пакле не што нећеш јебат, него нећеш ни дркат изгледа. :D

  5. Градом се може назвати шта хоћеш.

    Град је избегличко место где живе сељаци избегли од мотике и њиве, а настањени једни другима изнад глава. Дакле, село које се шири у вертикалу. А и хоризонталу.

    Град је исто тако оно ледено говно што пада с неба у намери да сјебе мучене сељаке и упропасти нам ионако мршаву пољопривреду.

    Град је исто тако самоходни вишецевни лансер ракета калибра 122 милиметра, руске производње.

    Када у Украјини пада град, онда се сви усиру у гаће.
    Када у Ивањици пада град, онда сељак сузе рони.
    Када у Сирији пада град, онда Асад трља руке.

    Свако има своје трауме од града. Мене прво асоцира на гужве у саобраћају и хистерију.

  6. Jel ova spada trol il neki kurac ? KOGA BOLI JEBENA KURČINA ŽIVIŠ LI U GRADU, SELU, METROPOLI ILI KRAGUJEVCU ?!?!?!?
    I ovo ja edukujem kapiram da je bilo iz sprdnje , mozda i nije, al opet ne shvataj sve ozbiljno i ne prosipaj pamet na vukajliji pomoću romana od 20 strana.
    ZETA JE GRAD PUŠITEKURAC

  7. То Шека краљу! ЗЕТА, ЧАЊ, СУТОМОРЕ И ГУСИЊЕ СУ ГРАДОВИ! ФАКЈУОЛ

  8. Grad je preko 100 000, znam da je do pre desetak godina, mozda i manje, Valjevo imalo nekih 80-ak hiljada, ni toliko a onda se neki pametan setio da pokupi i okolinu, da predje preko te stotke (mozda su cak i uradili kao Crnogorci sa referendumom 2006.) a jedini razlog sto su se mucili da se izbore za naziv gradom jeste sto se dobija mnogo vise para od drzave.

    Ko je gledao Kls na primer video bi da je na parketu Hale sportova izlepljeno GRAD VALJEVO. Ja recimo Valjevo smatram gradicem, a Valjevo je centar Kolubarskog okruga, ima bolnice Sudove skole cak i fakultete, privatne al ajde, cak i aerodrom u Divcima (LOL).

    To da li ima fax, zatvorene bazene ili krcmu nije presudno, ako u blizini imas fakultete u vecem gradu sta ce ti i ovamo, slicno je i za aerodrome, etc.

    Sa 20 000+ se smatra opstinom nemojte se blamirati, opstina i grad nije isto. Grad Zvezdara grad Karaburma. Lol

  9. Valdemare, kako da dođem do tog rečnika?

  10. Valdemare, kako da dođem do tog rečnika?

    Daću ti ja, elektronsko izdanje, tj. linkove za skidanje, ali pisaću ti na PVT, večeras ili sutra, sad nemam vremena, potrebna je mala procedura za instaliranje.

  11. Pa brate kad me direktor sjebao, kamikaza ej. Daboga mu se kurac osušio.

  12. Мени градови око Боке дођу као раштркане општине, с тим што ако немаш чамац или кола ти треба сат времена да дођеш од Тивта до Котора бусом. Требало би д уведу Бус Плус.

  13. JUGOSLOVEN123
    Е мој александре, може много паметнији да буде неко са средњом школом од некога ко је "доктор наука". Ја лично знам лика који је завршио факултет, па и мастер студије, а нисам сигуран зна ли дупе сам да обрише. Он је сигурно добар у својој струци, али то не значи да је паметнији од некога ко је завршио само средњу школу, јер можда за факултет није имао пара. А ту има и друга ствар. Хајде да помислимо колико лоших и приватних факултета има у Србији. Доста, јел тако? Па замисли сад, ко треба више да се хвали, неко ко је завршио Мегатренд, или неко ко је завршио правну средњу школу и био на размени студената у, лупам, Америци?

    Svaka čast, šta da ti kažem. A ti si zaključio da je potrebno da mi održiš ovu lekciju jer sam nekom rekao da se ne hvali "ELITNOM" srednjom ekonomskom školom? Isto tako bih rekao svakom ko kaže da studira "elitni" FON, i svakom ko se uopšte hvali bilo kojom školom, jasnije sad? Razumeću te ako nije.

  14. Триша
    Мени градови око Боке дођу као раштркане општине, с тим што ако немаш чамац или кола ти треба сат времена да дођеш од Тивта до Котора бусом.

    ja ne znam u koji si kotor bio al 20 minuta je do ovog mog

  15. Grad je samo tamo đe je Šaban pjevo.

  16. grad nije stvar broja stanovnika niti teritorijalne površine, već stanja duha. u grad se svrstava površina sa stanovništvom čija većina:

    - ne živi u patrijarhatu
    - poštuje slobode drugih - smatra svaku osobu sebi jednakom, ne smatra da je pederizam bolest, smatra religioznost/nereligioznost, nacionalnost/ne-nacionalnost i sl. za stvari slobodnog izbora
    - je funkcionalno pismena
    - ispravno se služi razgovornim jezikom (npr, ne govori 'iću', 'doću', 'stiću', ne brka jer i je l' i tome slično.)
    - se redovno tušira i vodi računa o ličnoj higijeni

    ...ima još mnogo, al ovo je dovoljno da zaključite da u srbiji ne postoje gradovi

    edit: a crna gora... lolek

  17. Овој спадасцкихадјфга забо прст на узвичнику!

  18. i zaboravio sam ipak jednu prvu odliku ljomberizma, a to je pridavanje bitnosti tome što si iz 'grada' i potreba da to naglasiš

    još jedna stvar koja ide u prilog tome da srbija nema gradove

  19. Триша
    Мени градови око Боке дођу као раштркане општине, с тим што ако немаш чамац или кола ти треба сат времена да дођеш од Тивта до Котора бусом.

    to je taj tip prosječnog turiste.

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.