Prijava

Hehe, duša si. Da ne bude da se samo ja setim tebe na forumu.

janpi, opet si klincima oteo pivo?
de će ti duša ;)

pa bokser misli da idem da mu pravim drustvo a ja skidam deci dresove. moras tako da ne bi odlepio

Pomenu Ol ovog Katru, on će vjerovatno da bude zadnja kraljica kad budem išao na ovu misiju

Пазл, је л' познајеш неку борилачку вештину?

Trenirao sam kikboks i radio mma sa društvom.
Solidno gađam i iz vazdušne puške

EDIT: Preferiram stvarno stojku ali mogu i parteru sasvim dobro da se snađem. Znam par džudo zahvata da dovedem protivnika na pod a što se brazilske tiče tu znam dosta poluga samo se malo teže izvlačim iz njih ali ako treba da ih primjenim mogu

E da i rvačke zahvate neke isto znam najviše double leg i single leg TD-ove

Онда значи знаш да бијеш. Јебем ли га, имаш ликове који познају аикидо или џудо, нису крупни, делују мирни, а бацају два пута веће од себе. Један другар са факса, живи у Борчи, тренирао је џудо, био је и репрезентативац у млађим категоријама, висок је око 175, у војсци уа Батајници је онесвестио лика од 2 метра и 120 кила. Тај га је малтретирао, крао му је ствари. Покачили су се једном, овај рмаплија налетео на њега, другар га сачекао, бацио га преко главе и онесвестио га. Био је 45 минута у несвести, пао је на потиљак.

ЕДИТ: Знам да најмирнији најјаче бију и ретко започињу тучу. Један другар, а и један човек који зна кунг фу, су ми рекли да кад си нервозан, вичеш и свађаш се, покрети су ти уствари успорени, а и немаш шансе да се добро одбраниш јер ниси довољно смирен и сконцентрисан.

Inače sad sam razmišljao nešto kako da ispunimo živote mladih generacija i indirektno ih natjeramo da zdravije žive.
Da se svake godine organizuju šampionati osnovnih i srednjih škola u tučama na fer.
Mogu da učestvuju samo đaci 7. i 8. (odnosno 8. i 9. u reformisanim sistemima) razreda kada je riječ o osnovnim školama i 3. i 4. razreda kada je riječ o srednjim školama.

Postoji dug kvalifikacioni i predkvalifikacioni period prije nego započne knock out faza.

Prvo, đaci posljednja dva razreda osnovnih i srednjih škola organizuju odjeljenjske tuče. Svi momci se okupe na dogovorenom mjestu i biju se svako protiv svakog dok ne ostanu samo dvojica. Nakon toga, oni odlaze na sličan obračun u kojem se opet svako protiv svakog bore najjača dvojica iz svih odjeljenja njihove škole dok na kraju opet ne ostane samo dvoje. Ova faza odvija se za vrijeme ljetnjeg raspusta.

Sa time se završava izbor predstavnika škole u ovom prestižnom takmičenju i prelazi se na opštinske obračune. Ovi opštinski obračuni imaju za cilj da smanje broj takmičara iz te opštine za ~75% (izuzetak su opštine sa vrlo malim brojem škola a to bi bilo uređeno specijalnim normama).
Svaki od dokazanih boraca iz školskih turnira ima pravo da izazove nekog drugog borca koji nije iz njegove škole na tuču 1 na 1. Za pobjedu dobija +3 poena a ako je poražen -2 poena. Izazvani za pobjedu takođe dobija 3 poena a za poraz gubi 1.5 poena. Ukoliko odbije izazov gubi 3 poena a izazivač dobija 2. Faza izazivanja traje do pred novu godinu, tačnije 7 dana do početka novogodišnjeg turnira.
Top 15% boraca dobija automatski mjesto u državnom kupu dok ostatak iz gornje polovine tabele ulazi u još jedan FFA fajt (novogodišnji turnir) koji za cilj ima da popuni preostalih 10% mjesta iz te opštine.

Npr. neka opština ima 100 boraca. 15 boraca sa najviše bodova automatski upada u državni kup a onda 35 boraca koji ih slijede po plasmanu ulaze u FFA fajt za posljednjih 10 mjesta.

note: u izazivačkoj fazi svako ima pravo da odbije najviše 3 izazivača. Ako odbije četvrtog automatski je diskvalifikovan iz daljeg takmičenja. Takođe svaki borac ima pravo da najviše jednom izazove drugog borca ali drugi borac može kasnije izazvati njega. Borac može bez posljedica ikakvih da odbije meč na neko vrijeme je svako ima pravo na 3 dana odmora između borbi.

E sad, kad se završi novogodišnji turnir ide mala pauza dok traje zimski raspust a od početka drugog polugodšta počinje državni kup gdje svako ima pravo da izazove bilo koga drugog na tuču na fer. Ukoliko su borci iz različitih opština/gradova, izazivač se bori u opštini/gradu onoga kojeg izaziva.
Barem 25% borbi mora biti sa borcima koji dolaze van opštine/grada.
Tj. na svake tri borbe sa borcima iz tvog grada moraš izazvati nekoga iz drugog grada ako želiš opet da se boriš protiv boraca iz tvog grada.
Sistem bodovanja i ostala pravila se prenose iz opštinske faze ali se dodaje novo pravilo. Izazivač ako ide na borbu van svog grada dobija 2 do 3 dana opravdanog odsustva iz škole.

5% najboljih ima direktno mjesto u završnom, tzv. ljetnjem turniru dok 10% koji ih prate imaju 2 neđelje rok od objavljivanja imena direktnih učesnika završnog turnira da organizuju borbe kako bi se još malo bolje odredila situacija u tom dijelu tabele i 2% najboljih odlazi na završni turnir nakon toga.

U zavisnosti od toga koliko boraca ima pristup tom turniru zavisiće i način određivanja parova za borbe.
Broj boraca prvo treba da se smanji na 16 što se postiže jednom ili više FFA tuča u zavisnosti od broja takmičara.
Npr. ako je 200 takmičara lakše je da se naprave 4 tuče od po 50 nego jedna od 200.

Kada se odredi tih 16 izabranih počinje knock out faza. U kojoj se žrijebom utvrđuju parovi.
Svaki par se bije po jednom na terenu koji je prethodno izabran i pobjednik ide dalje dok se konačno ne dođe do finala kada se određuje najjači borac osnovnih, odnosno srednjih škola.

Ovo sve može da se pravno reguliše i da doprinese porastu fizičke aktivnosti kod mladih ali i smanjenju stope pederastije.

ЕДИТ: Знам да најмирнији најјаче бију и ретко започињу тучу. Један другар, а и један човек који зна кунг фу, су ми рекли да кад си нервозан, вичеш и свађаш се, покрети су ти уствари успорени, а и немаш шансе да се добро одбраниш јер ниси довољно смирен и сконцентрисан.

+1

Mada nije tolko da su usporeni nego su više nekoordinisani. Probaj neđe da duboku udahneš kad ti pane mrak na oči ono da ti dođe nekoga da sahraniš viđećeš kolko ustvari drhtiš u toj situaciji. Dobro, vjerovatno moš i ja če da sastaviš ali uz to imaš i tunell vision tako da vjerovatno nećeš :D

Ovo sve može da se pravno reguliše i da doprinese porastu fizičke aktivnosti kod mladih ali i smanjenju stope pederastije.

Најбољи грчки војници су се бавили педерастијом, а грчка војска била је најјача војска целокупног античког света

Napisao sam ono iz sprdnje ali taj primjer koji ti navodiš je nešto što se naziva situacionalna homoseksualnost.
Isto kao što većina zatvorskih predatora nikad na slobodi nije imala homoseksualne nagone a u uslovima izolacije praktikuju pederastiju...

I Aleksandar Makedonski je volio da osjeti boypussy oko svog kurca al je na kraju htio da se skrasi sa osobom sa XX kariotipom.

Napisao sam ono iz sprdnje ali taj primjer koji ti navodiš je nešto što se naziva situacionalna homoseksualnost.
Isto kao što većina zatvorskih predatora nikad na slobodi nije imala homoseksualne nagone a u uslovima izolacije praktikuju pederastiju...

Глупост. Вођење жена са собом није била ретка ствар у античком свету (редовна пракса ахеменидске војске), Грци су водили чак мушкарце у пратњи (дакле цивиле)
Уосталом чувен је пример тебанске Свете чете.

I Aleksandar Makedonski je volio da osjeti boypussy oko svog kurca al je na kraju htio da se skrasi sa osobom sa XX kariotipom.

Још једна глупост. Александар нити је био Хелен у правом смислу те речи, нити се женио само једном женом, нити имаш доказа за ишта од тога.

Глупост. Вођење жена са собом није била ретка ствар у античком свету (редовна пракса ахеменидске војске), Грци су водили чак мушкарце у пратњи (дакле цивиле)
Уосталом чувен је пример тебанске Свете чете.

Stvarno sam malo slabije upućen u organizaciju antičkih vojnih formacija ali šta konkretno misliš pod "pratnja"? Je li pratnja neko čija je dužnost da bude jeban od strane onog kojeg prati ili je bitnije da ispunjava neke druge dužnosti?

Још једна глупост. Александар нити је био Хелен у правом смислу те речи, нити се женио само једном женом, нити имаш доказа за ишта од тога.

Ali ti sigurno imaš dokaz da je on bio peder.

Stvarno sam malo slabije upućen u organizaciju antičkih vojnih formacija ali šta konkretno misliš pod "pratnja"? Je li pratnja neko čija je dužnost da bude jeban od strane onog kojeg prati ili je bitnije da ispunjava neke druge dužnosti?

Прво. Пратња =/= помоћне трупе.

Ali ti sigurno imaš dokaz da je on bio peder.

Диоген Лаерције, IX
Диодор са Сицилије, XVII, 114

I kakav ti je to dokaz?

Врло јасан. Сви текстови о Александру су панегиричког карактера, да је педерастија срамотна ствар, о њој сигурно не би било речи у текстовима.

Zajebavao sam se al hvala na odgovoru.

значи и њему су викали на стадионима "педеру", али он то само није схватао као увреду?

Прво. Пратња =/= помоћне трупе.

A šta podrazumjevaš pod pomćnim trupama? Ne kapiram stvarno.

Диоген Лаерције, IX
Диодор са Сицилије, XVII, 114

Jako zanimljivo... bili su u stanju da utvrde da je volio da se jebe sa drugim muškarcima ali ne i da li se ženio i ako jeste, sa koliko žena.
Pozivam govno od bika...