Prijava

Pederastija nije sramotna. Nije sramota biti bolestan, sramota je ukrasti.

A šta podrazumjevaš pod pomćnim trupama? Ne kapiram stvarno.

An auxiliary force is an organized group supplementing but not directly incorporated in a regular military or police entity.

Jako zanimljivo... bili su u stanju da utvrde da je volio da se jebe sa drugim muškarcima ali ne i da li se ženio i ako jeste, sa koliko žena.

Свакако се јесте женио, то нико не пориче, али нема консензуса колико се пута женио. Но, оно што јесте битно је да се шурио у чмар (мушки), а да то свакако није била та твоја ситуациона хомосексуалност или како год.

An auxiliary force is an organized group supplementing but not directly incorporated in a regular military or police entity.

Aha... a čime se bavila pratnja? I dalje mi nijesi odgovorio je l služila za jebanje ili je imala neke druge obaveze... ili možda oboje.
Da li su robovi mogli biti u pratnji? To bi dosta toga objasnilo.

Свакако се јесте женио, то нико не пориче, али нема консензуса колико се пута женио. Но, оно што јесте битно је да се шурио у чмар (мушки), а да то свакако није била та твоја ситуациона хомосексуалност или како год.

Pazi, ne kažem ja da on nije bio homić, štaviše, vrlo je moguće da jeste kad već postoje istorijski izvori koji svjedoče o tome jer kako ono kažu "đe ima dima ima i vatre" ali me jako zanima kako su pisali o tome i kako su uopšte saznali za to.
Ako je to bila istina a Aleksandar dozvolio da se to sazna onda kapiram da to ide u prilog tvojoj tvrdnji da je pederastija bila moralno prihvatljiva u staroj Grčkoj mada opet istorijska svjedočenja i nijesu pretjerano pouzdan izvor. Ne znam kako to ide u događajnoj istoriji ali kapiram da se koriste više kao polazna tačka za pronalaženje materijalnih dokaza.

Inače zašto smo uopšte uzeli da drvimo o ovome ovoliko...

Najjaci u mom kvartu je Comi. Lik ima 2.12, sto tridesetak kila i trenirao je boks. Sad, izgleda on i priglupo i smotano, a i spor je dosta, ali zato de god ga udaris nije mu nista.

Najjaci u mom kvartu je Comi. Lik ima 2.12, sto tridesetak kila i trenirao je boks. Sad, izgleda on i priglupo i smotano, a i spor je dosta, ali zato de god ga udaris nije mu nista.

Tako je i Friza pa znaš i sam kako mu je Goku reka posa na kraj

Aha... a čime se bavila pratnja? I dalje mi nijesi odgovorio je l služila za jebanje ili je imala neke druge obaveze... ili možda oboje.

Ερομενοι (љубавници/љубавнице) су пратња која пружа искључиво сексуалне услуге. Нередак је вид војне пратње, ако хоћеш, и нека врста рода помоћних трупа, по древноисточним цивилизацијама, па и у Грчкој. Будући да је већина Грка живела у организованим полисима, па су њихове војске биле састављене од грађана а не профи војника све негде до 4. века, помоћне трупе како их ти замишљаш (они што цепају дрва за логор, кувају итд) нису постојале, већ су то радиле "главне" (заправо једине) трупе.

Pazi, ne kažem ja da on nije bio homić, štaviše, vrlo je moguće da jeste kad već postoje istorijski izvori koji svjedoče o tome jer kako ono kažu "đe ima dima ima i vatre" ali me jako zanima kako su pisali o tome i kako su uopšte saznali za to.

Имаш за Александра извора преведених на енглеском колико 'оћеш да нађеш, прогуглај мало.

Ako je to bila istina a Aleksandar dozvolio da se to sazna onda kapiram da to ide u prilog tvojoj tvrdnji da je pederastija bila moralno prihvatljiva u staroj Grčkoj mada opet istorijska svjedočenja i nijesu pretjerano pouzdan izvor. Ne znam kako to ide u događajnoj istoriji ali kapiram da se koriste više kao polazna tačka za pronalaženje materijalnih dokaza.

Александар је имао дворске историчаре који су га пратили по походима. Додуше добар део тих примарних сведочења није сачуван јер је по смрти Александра настало својеврсно "смутное время" по источном Средоземљу. Али не знам шта си се ухватио Александра, када он ни по чему није типичан Грк (а и да је Грк је дискутабилно). Имаш толико правих, отворених, нескривених примера хомосексуалности, попут Паусаније и Агатона, или Епаминонде (једног од највећих војсковођа свих времена) и Кафисодора, или Хармодија и Аристогитона ("Тираноубице")...

А колико је била педерастија раширена међу грчким војницима сведочи и Плутарх (биографија Пелопиде)

Homer's Nestor was not well skilled in ordering an army when he advised the Greeks to rank tribe and tribe ... he should have joined lovers and their beloved. For men of the same tribe little value one another when dangers press; but a band cemented by friendship grounded upon love is never to be broken.

Ja sam najjaci u cekaonici.

Ghostovanje, banbanbanbanbanbanban

Sjenica, Senad Lučinanin.

petar pan pezos najjaci u bg

Prijepolje, Damir Malbaša
Dimitrovgrad, Mile Stamenov

u koliko gradova prebivate autor kandidar?

obzirom da me nema ni na jednom spisku mene prebivaju po gradovima ;pPpP

Aranđelovac, Dušan Cerović

Kanjiža, Zoltan Vaci

Vlasotince, Slavoljub Đorđević ( ne bivši fudbaler )

brate naslov teme je po gradovima ne po selima xd

Добој је једна селендра.