Prijava

ne verujem da ih je ubacivao da upotpuni vreme vidiš ja sam i zaboravila na tu sekretaricu, moguće da je hteo priču da upotpuni jer je ipak benu ona donela ključ koji je on kasnije dao trumanu. a i sve je usporeno pa ti te scene deluju predugo u suštini pojavljuju se na 5-6 min a u prvoj i drugoj za pet šest minuta je moglo svašta da se desi jer je bilo brže. npr meni nije bilo jasno što je posvećeno toliko pažnje džosi pekard jer mi je bila nebitna a onda kad je završila kao kvaka u fioci skontaš uzeo ju je bob, a i to je jedna od sporednih pričica koja upotpunjuje glavnu. moguće da će u knjizi biti razrađeno to što su u segmentima prikazivali, a i da ne bude dobro je što ostaje da sam protumačiš

pa to ti kažem eto džosi na kraju: sporedna priča popunila glavnu a u trećoj sezoni sporedne priče čak nisu ni priče nego samo naznake... to za ključ mogo je bilo ko da donese ako je to funkcija njena onda stvarno bezveze

e to za knjigu nije fora mora film odnosno serija da bude bre zaokružena celina što se kaže, a ova tumačenja na internetu što se pojavila nategnuta su malo

e pa to sam rekla na početku twin peaks nije potpuno zaokružen niti ima tu klasičnu formu, a realno ni filmovi dejvid linča nisu, mnogo je do toga kako ćeš sam protumačiti. sad def se moglo bez tih scena, nisu ni prevelika, ni premala uloga u seriji, ali meni ne smetaju do te mere da bih ih izbacila. bio mi smešan ovaj drugi, nadrogirani horn

da i dobra je bila fora kad onaj mete pod tri minuta... ali ipak jeste nebitno sve to u odnosu na ono glavno u seriji što je odlično

A kako ste vi skapirali kraj 3. sezone?

Kapiram seriju po detaljima a ima ih dosta tako da treba i vremena. Tu mislim da duge vremenske periode.
Što se tiče samog kraja, mislim da je bio san ili neka vrsta čiste nesvjesnosti jer je bilo dosta nekoherentnih detalja. Istovremeno imam i potpuno drugačiju teoriju koja nije potpuna za sad.
A ti?
EDIT: Na internetu(facebook, reddit) ima milion teorija. Pola njih su jednako moguće, po mojoj procjeni. Tako da se ja vraćam sigurnoj stazi: "art doesn't have to be solved". Dosta je da mi u narednim decenijama nailaze detalji i misli i rešenja iz serije, filma i knjiga o Twin Peaksu. Keep it cool.

Ne znam šta su ljudi očekivali, zaista.
Za čovjeka sa onakvim filmovima, uz to i koji se bavi okultizmom i misticizmom ništa drugačije i nije moglo da se očekuje. Ali onda mogu da znaju odavno da li im se taj način dopada ili ne. Ne sad odjednom...

Ima li neko torent za celu novu sezonu, da ne skidam svaku posebno? Odgledao sam nedavno drugu sezonu, pošto sam davno započeo a nisam završio, plus Vatro, hodaj sa mnom. Jeste TP deo obavezne literature, odlična serija, ali previše utiče na psihu. Trebalo mi je tri dana da se oporavim. Bolesnik je Linč.

banalizovano, kao da nema kraja u borbi između dobra i zla, a sa druge strane da je u pitanju bila neka druga dimenzija i onda mi padne na pamet nešto treće.
jebiga za te ljude, nije linč za svakoga.

jedino što mi je baš nejasno jeste scena seksa kupera i dajen, ona muzika u toj kombinaciji mi je bila napetija od bilo kog horora

A što se tiče tumačenja Linča, mislim da je to mnogo nezahvalno. On je verovatno klinički lud, plus ko zna šta koristi. Meni je TP jedna fina analiza palanke: svi se jebu međusobno,
naizgled najfinija devojka sisa karu debelom dođošu i šmrče belo, usrana manjina je otelotvorenje iskonskog zla, matorka se kara s klincem, lokalni lovator se izdrkava, koja velika fabrika je tu, nove glave u gradu se gledaju popreko, ima i Kineza... Samo fali neka SNS glava koja bi bila pandan liku iz serije i onda bi ovo zaista bilo nešto tipa Gornji Milanovac PROPO.

SPOILERS!

jedino što mi je baš nejasno jeste scena seksa kupera i dajen, ona muzika u toj kombinaciji mi je bila napetija od bilo kog horora

E pa to je jedan detalj okultizma, ja tako za sada objašnjavam to. Poziva se na Kroulija, pogotovo Frost to radi u knjizi. Da li kod Kroulija ili bilo gdje drugo kada se to radi ritualno, svaki seksualni čin je imao za cilj usmjeravanje seksualne energije na nešto drugo, na izazivanje nekog drugog ishoda. Zato i odaju utisak kao da to tada rade po dogovoru, otuda i neprijatan osjećaj, naročito za Dajen a i za sve koji su gledali.
Još jedna scena seksa je bila na početku, ispred kutije gdje je bio eksperiment i upravo tada se pojavila The Mother u njoj što znači da je time "prizvana". Na identičan način i sa istim ciljem je Krouli izvodio ritualni seks.Ja tako objašnjavam za sada.

Meni je TP jedna fina analiza palanke: svi se jebu međusobno,
naizgled najfinija devojka sisa karu debelom dođošu i šmrče belo, usrana manjina je otelotvorenje iskonskog zla, matorka se kara s klincem, lokalni lovator se izdrkava, koja velika fabrika je tu, nove glave u gradu se gledaju popreko, ima i Kineza... Samo fali neka SNS glava koja bi bila pandan liku iz serije i onda bi ovo zaista bilo nešto tipa Gornji Milanovac PROPO.

Ja baš mislim da Linču nije bila primarna namera da priča o tome. Brdo je filomova i serija o good girl gone bad i naizgled mirnom gradiću u kome se dešavaju zakulisane radnje. Mislim da su ti elementi ubačeni da bi serija bila gledljiva široj publici i odgovorila tv standardima tog vremena, videćeš da ništa od toga gonovo da nema u novoj seriji samo 18 sati čistog Linča. To je i odgovor na pitanje što ljudi kukaju na seriju kad znaju Linča. Originalni Twin Peaks je Linčovo najpopularnije delo sig, i najracionalnije od svih Linčovih "linčovskih" dela, uz blue velvet. Znači masa ljudi osim tp je gledala jako malo ili nimalo Linča, navukli se na tp zbog, kafe, pite i sapuničkih elemenata sad kad je sve to odbačeno i ostalo je 18 sati čistog Linča ogroman broj publike nenaviknut na njegova dela je ostao razočaran.

Fađo, naravno da nije, ali kažem da je to opet mnogo nezahvalno tumačiti. Npr. u Bulevaru zvezda se provukla neka kritika tog glamurnog holivudskog života, što mu sigurno nije bila namera. Ne znam ko je rekao/pisao kako svako delo treba gledati nezavisno od umetnika i samim tim je dozvoljena (i tačna) svaka analiza iako se autor dela s njom ne slaže, a kod Linča imaš prostora za analizu koliko hoćeš. U Eraserhead-u se može pričati o strahu od roditeljstva, BV je možda oda parafiliji, ko će znati. A opet, ne mora svako pretenciozno delo ispunjeno simboliznom biti nužno vrhunsko remek-delo (to je za ono "jebiga za te ljude, nije linč za svakoga."), možda je samo pretenciozno govno. Larpurlatizam, jašta. (Stevane, sisaj kurac).

Kao mali sam bolovao od larpurlatizma :((

Sapunica u TP je Linčov trik. Ja sam od prve epizode, pa i same bogougodne uvodne muzike gledao na to kao fintu koju je Linč prodao ogromnom broju ljudi ne bi li ih uvukao u svoju priču sukoba dobra i zla. Tj. čak i one ljudske priče koje deluju kao idilična limunada od života imaju svoje crne strane, zato baš Lora, kao prom queen tip devojke u maloj sredini, postaje zla luda kučka, kojoj se um izvrnuo usled čudnih snova i otelotvorenja zla kroz njenog oca. Mislim da je tu crno-belu verziju priče i uspeo da ispriča u ovoj sezoni sa pojašnjenjem fenomena plave ruže. Ono što mi je ostalo dosta nedorečeno, ali mi se ipak svidelo, je ovo sa snom Kupera na samom kraju, od trenutka kad ga je kao Dagija otresla struja, pa do kraja. Tu ima dosta prostora za n tumačenja

I da, poslednje scene sezone 3 se uklapaju 100% sa onom "poemom" Fire walk with me

Pa ne znam. Uzimajuci u obzir epizodu pred samo dvodelno finale, gde se odri budi iz nekog sna ili halucinacije, a zatim se nadovezuje dvodelno finale kako se nadovezuje, jedan trip mi je da je sve trip u glavi Odri.
Ostalih 50 teorija su takodje dovoljno zanimljive i za svaku se moze reci da je moguca.
Sve u svemu nekako mislim da je svaka teorija prva. Kao sto je svaki dvojnik zapravo original, svaki timeline - takodje relevantan i stvaran. Tako mislim da je i sa odgovorima na pitanje sta je pisac hteo da kaze.
Na kraju, mislim da ce biti nastavka. Barem imam takav osecaj.

хоће бити још сезона?

Pa u toku je Linčova izložba tu kod vas, u Bg. Uključivao se u onlajn razgovor sa publikom i tada je rekao da ako bude četvrte sezone, da je sigurno nećemo viđeti u naredne 3-4 godine. Samo da on bude zdrav. :)
A i da ne bude četvrte, dovoljno je.
EDIT: Upravo to, Bushido. Prihvatam sve teorije, koje imalo smisla imaju, kao tačne.