Prijava

a sta znam, razumem zasto se ljudi loze, ali ja nisam bas neki fan, po mom misljenju pomalo neuspesan i nabacan spoj sapunice, misterije, trilera, horora i lincovih klasicnih nadrealnih momenata (pricam za prve 2 sezone)

ne kazem, ima mocnih scena, prva sezona mi je mnogo bolja, u drugoj su vec malo pogubljeni konci, nisam mrzitelj serije, kapiram uticaj, momenat kad je nastala i sve, ali po meni nije bas ostarila najbolje
linc mi je vise za filmove tip

trecu nisam gledao jos

Kako može film biti bolji od serije u kojoj možeš bolje da upoznaš likove kao što je u Tvin Peaksu?

pa lepo, iz razloga sto me nije bilo briga za dobru vecinu likova, dzejmsa, njegovu devojku, onog njegovog strica, ujaka mehanicara, njegovu iritantnu zenu, onu šeli, njenog decka, onog policajca tupavog i onog drugog za kog se sumnja da je otac itd. ima ih mnogo, previse, a samim tim i previse dosadnih i nepotrebnih scena

sve je to donekle i funkcionisalo u prvoj sezoni, gde zapravo i nije bilo tog praznog hoda, dijalog je bio dosta bolje napisan, ali mi je druga potpuno unistila utisak iskreno sa onim nepotrebnim i glupim subplotovima

https://youtu.be/7AYnF5hOhuM

Verovatno najvažniji klip sa jutjuba u 2019. Svakako za mene.

Lik u skoro 5 sati do detalja objašnjava i daje definitivnu analizu Linčovog tridesetogodišnjeg magnum opusa. Klip podržali i Linč i Frost, tako da je ovo u principu to. Sva ostala tumačenja Tvin Piksa su pogrešna, ovo je tačno lol :) i to objašnjenje menja, dobro neću reći život, ali percepciju života. Lično, meni, uz članak Tima Urbana o veštačkoj inteligenciji, nešto najbitnije što sam pročitao i video od kad imam internet.

Ju hev no faking lajf

ja cu pogledati ovo tvoja misija je uspela

članak Tima Urbana o veštačkoj inteligenciji

Daj link, lutko.
Našla sam na internetu ali daj konkretnu stvar.

Поделио сам видео на 5 епизода, није лоше уопште

Daj link, lutko.
Našla sam na internetu ali daj konkretnu stvar.

Inevitable singularity :D

Vjesna dušo.

Svjesna: sajt se zove waitbutwhy.com

Elem, drago mi je da sam vam zagolicao umove hehe

‘Twin Peaks: povratak’ zadao je takav coup de cinema da su ljudi ostali bez teksta, a Lynch bez pandana u svijetu filma. S obzirom na to da su njegovi suvremenici Proust, Joyce i pogotovo Beckett, putem Freuda u njegovim lošijim raspoloženjima, interpretativne strategije prikladne za devetnaestostoljetni realistični roman krahirale su u histeričnu pop-kulturnu aporiju. Opsesivni pokušaji kritičara i šire javnosti da rekonstruiraju ‘empiričku’ verziju događaja, autorski unaprijed sabotirani ciljano neuvjerljivim nebulozama, podsjećaju na šizofreničarske tirade o vanzemaljcima, urotama skrivenih centara moći i bićima iz druge dimenzije.

http://fenomeni.me/twin-peaks-povratak-serija-koja-nas-gleda/