Prijava

drugim recima das intuiciju racunaru i onda on vise ne igra kao racunar. to i sahisti rade, ne mogu oni svaki potez da vide, ali im je mozak povezan tako da na osvnovu iskustva, odigranih milion partija mogu da se namrste ili nasmeju kad vide neku poziciju bez da racunaju.
to racunari ne umeju, a AI ume.

nadrealno je malo, al onda ne vidis razlog sto AI ne bi mogao, uz dovoljno "racunice" da oseti i mnogo kompleksnije ljudske emocije i na osnovu njih da reaguje. i onda ti mozes da kazes da je to vestacka emocija, ali sve sto radi ne izgleda vestacki i onda dodjes u konflikt sa samim sobom i sta je to covek.

drugim recima das intuiciju racunaru i onda on vise ne igra kao racunar. to i sahisti rade, ne mogu oni svaki potez da vide, ali im je mozak povezan tako da na osvnovu iskustva, odigranih milion partija mogu da se namrste ili nasmeju kad vide neku poziciju bez da racunaju.
to racunari ne umeju, a AI ume.

да, ово ми је све јасно. је л' имаш неки јутјуб клип који добро објашњава како функционишу неуронске мреже на сличном примеру?

nadrealno je malo, al onda ne vidis razlog sto AI ne bi mogao, uz dovoljno "racunice" da oseti i mnogo kompleksnije ljudske emocije i na osnovu njih da reaguje. i onda ti mozes da kazes da je to vestacka emocija, ali sve sto radi ne izgleda vestacki i onda dodjes u konflikt sa samim sobom i sta je to covek.

A to da li smo i mi simulacija je zapravo zanimljivo i kao "religijsko" pitanje.
Da, upravo to, mnogo zanimljiva tema, slažem se.

https://www.youtube.com/watch?v=R9OHn5ZF4Uo

evo recimo, iznenadjujuce jednostavan video sto dobro objasnjava.
imas i malo jace teorije ako ti ovo ocigledno.

ovo zadnje radi sa slikama, ali u principu moze da se razvoji na bilo koji problem koji mozes da prikazes kao sliku

sad procitah rad, nije alphazero imao nista kao pomoc, samo su pravila definisali, mreza se malo modifikuje u 2 slicne verzije pa igra protiv sebe i ona mreza sto pobedi se jaca pa se modifikuje na druge dve. na sve dodato malo nasumicnosti i to je to.

otvaranja sama mreza ukapirala, midgame, zavrsnica kako se igra, sve za oko 12 sati treninga sama sa sobom.

zajebane stvari, cenim da ovo moze da se razvije i u nesavrsenu mrezu koja igra sa ciljem da pobedi uz maksimalne zrtve ili defanzivnu ili da se plasi kad situacija opasna, pravi ljudske greske i tako to, da ne mozes da provalis dal igras protiv racunara ili coveka i onda napravis lichess gde nemas pojma dal igras sa masinom ili covekom :)

Zanimljivo ovo sranje, gledao sam ove partije i potvrdile su mi “sumnje” u stokfisa. Stokfis me inace nervira do jaja umrtvljuje partije i sve idu u remije jebene ono sto su braca klicko za boks to je stokfis za sah

Oce neko mozda da opikamo malo vecera mi je tek u 19h

Edit: mozemo i neki turnir ovih dana kad se ne radi pa AJMO LAJK SVI KOJI SMO ZA DA VIDIMO KOLIKO NAS IMA

Vec dva sata vezbam londonsko otvaranje sad znam cak dva komada cuvaj se karlsene picko

Ako hoće neko, na lichessu sam još pola sata

A na telefonu sam, može večeras posle ove EL

Uuuu da el jbt

Dajte link da gledamo