Ноло

  1. ja znam momka koji po nekim crkvenim spisima iz sela zna ko mu je predak iz 16. vijeka bez sprdnje.

    15xx je bas daleko da se iskopa iz crkvenih spisa i to. mozda je iz predanja u kom slucaju je kako da ne.

    znam i ja pretke do 18. veka, kraj 17xx, i to zapisano, ne samo ovako. nemam nikakve veze sa crnom gorom.

  2. ahaha da da to ono da cg i ercegovci imaju najduzu butnu kost a albanci sto se tice nogu videti pod djerdan saciri xd

    bitna stvar, mada ni oni nisu svi isti, zapravo postoji ooogromna razlika medju njima, jedan deo djerdani drugi tipa ko taci ta fizionomija ko milo, dakle vamo malesija isto ka cg, svakako veliki br plemena vodi poreklo odatle (korito rijeke cijevne itd) tako da je cak i ledzit da je npr nolo goat djokaj.

    btw jokarin cale je iz Kuca, kao i od grega popovica. mirobulj isto kao sto sam reko.

    uvijek mi je bilo neverovatno da srbijanci ne znaju ko im je pradeda

    kasno su prekinuli sa obicajem da se uzima prezime po imenu ocu, tek ako se ne varam krajem 19og veka, zato je vrlo tesko pratiti dalje od toga. Tipa Slavisa Sinisin, Melkor Slavisin itd i samo se to pamtilo. U CG je bilo lakse jer se pored imena oca dodavalo sve redom pa imamo npr Marko Miljanov (ime oca) Popovic (prezime) Drekalovic (bratstvo) iz Kucha (pleme).

  3. Hezno, i ja vucem korijene iz cg dijelom ali ne znam iz kog plemena i dal se mi muhamedanci ubrajamo u ta bratstva.

    Lijepo mi je to sto crnogorci prate te loze vjekovima unazad ali ionako su tradicionalno porodicni ljudi, crnogorci chadovi

  4. bosnjaci su masu delom Kuchi (delom Oti, Klimenti i ostali malisori) delom Hercegovci (mozda stara herc ali vise istocna) to sam ti vec objasnio decxko

    edit

    bosnjaci istocna bosna i sandzak

  5. Nemas samo jednog pretka iz 15. veka vec njih stotine hiljada.

  6. znam i ja pretke do 18. veka, kraj 17xx, i to zapisano, ne samo ovako. nemam nikakve veze sa crnom gorom.

    to je retkost tako da zanimljivo. Mozda si iz timocke krajine pa dole do crne trave i krajista, oni su imali poseban status dobrim delom turske vladavine i bilo je manje pomeranja stanovnistva pa je sasvim moguce.
    za vise informacija posetite moj sajt heznoirvas.me

  7. 15xx je bas daleko da se iskopa iz crkvenih spisa i to. mozda je iz predanja u kom slucaju je kako da ne.

    nije bre, pokazao mi momak sliku crno na bijelo, nego neću da ga doxxujem sad ni krivog ni dužnog. u suštini to njegovo selo je okruženo s 3 brda i ima jedan put koji bolje da nema, a mogu misliti kako je bilo u to vrijeme bez puta, tako da ih iz tog razloga turci uglavnom nisu dirali. a malo selo, 20 kuća

    kasno su prekinuli sa obicajem da se uzima prezime po imenu ocu

    vidiš to nisam znao jbt, sad ima logike. ja mislio to je jer su beograđani previše kul za te stvari hahaha

    Hezno, i ja vucem korijene iz cg dijelom ali ne znam iz kog plemena i dal se mi muhamedanci ubrajamo u ta bratstva.

    pošalji mi u poruci odakle si i reći ću ti ja hahaha naravno da i vi imate plemena, ali samo u onim dijelovima u kojim ste bili većina i oformili ih. manje u suštini. mada vidiš moja cura je muslimanka i zna kako su se njeni prezivali prije prelaska u islam, tako da ima i toga

    ako vam ne radi heznoirvas.me probajte heznomedjed, kupio sam oba domena

  8. Mozda si iz timocke krajine pa dole do crne trave i krajista

    ili krace receno, iz istocne srbije.

    jeste, odatle sam, i tacno je da nisu preterano maltretirali turci, i ziveo narod tu bez vecih selidbi.
    al ne zato sto su dobri dusom turci nego predeo ko crna gora pristupacan, pa im se nije jebalo da zalaze tu.

  9. kasno su prekinuli sa obicajem da se uzima prezime po imenu ocu

    da, i ovo, imam svoje prezime i pre toga jos 3-4 menjana, sto nadimci sto po dedi valjda, ne po ocu? najstariji iz kuce.

  10. a mogu misliti kako je bilo u to vrijeme bez puta, tako da ih iz tog razloga turci uglavnom nisu dirali

    da pogadjam, rovca?

    edit

    ako vam ne radi heznoirvas.me probajte heznomedjed, kupio sam oba domena

    sad vidim ahhaha

  11. eto celte pogodio sam, nije tesko zapravo kad se malo udje u tematiku.

    sto nadimci sto po dedi valjda, ne po ocu?

    krenuo sam da pisem da je moguce da sam permutovao ali sam na brzinu proverio i evo

    "Većina porodica u Srbiji nosi prezime po nekom od svojih predaka iz 19. veka. Uzrok ovoj pojavi leži u činjenici da su se prezimena u Srbiji do druge polovine 19. veka menjala iz generacije u generaciju, tako da je većina stanovništva nosila prezime po imenu oca. Tako se dešavalo da u jednoj kući tri različite generacije imaju tri različita prezimena. U to vreme, stara, rodovska prezimena bila su mahom u manjini. Godine 1851. knez Aleksandar Karađorđević je doneo ukaz o nepromjenljivosti prezimena, čime je u većoj meri zaustavljen proces menjanja istih."

  12. a to je li neko albanskog porijekla ili ne možeš lako da prepoznaš po dužini nogu lol čak se ni ne zajebavam

    Ili pogledas u majmunoliku lobanju, cuj da meris noge lel, lako se prepozna albanac

  13. Pa kako su se onda Obrenovici prezivali isto?

  14. Jos pocetkom 19. veka

  15. Haha daj neku temu da otvorimo “Pitanje za dvojac Skauz-Hezno”, zanimljivo ovo o porijeklima i plemenima a vidim da im znanja ne manjka. Uz to, mogu nam istraziti porijeklo i lozu ali placa se to u kriptu

  16. Goat kao kategorija je sustinski nevidjena budalastina, jbt od kad se meri goat i da li je zvanicno. Nije

    Zapravo termin izmisljen za morone kako bi se stvarala lozana

    Goat ne postoji, ali je djovax najuspesniji ikad.

  17. ali je djovax najuspesniji ikad

    iliti drugim rečima, goat

"Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega."

Psiholog | 20. Februar 2011.