Prijava

Hahahaha ol sad ce skocimis da popizdi

pre je bilo da moze da se unese cak i u avion secivo do 4cm valjda....
a po gradu niko vam nece kenjati za obicnog victorinoxa, al ako nosite onaj one hand opener onda je vec druga stvar...
a de je onaj strucnjak sto kaze da moze bilo koji preklopni noz da se nosi...jesi svestan kakvih ljutih preklopnih nozeva ima skojima mozes konja zaklati jbt...

a i logicno je ovo sto skocimis prica da ne moze nikakva ostrica sad, jer ima bas mnogo onih taktickis seciva kojima je i namena bas ''samoodbrana'' koji su tako 2-3-4cm i bas mogu da povrede...a cim mogu da se koriste za samoodbranu znaci dobri su i za napad

pa napad je najbolja odbrana što se kaže

ma samo katane u nogavice

VILJUŠKASTI KLJUČ ZA ODBRANU NEMA BOLJE PROVJERENO LAJK LAJK

Ova tema je toliko sjajna da me je naprosto uhvatila inspiracija da napišem pesmu o ovoj temi...

Iza ugla, metak u vugla
Iz vedrog neba, palica vreba
Za niske strasti neko namasti,
Dok skakavac u džepu spava
Od štangle debele boli glava

Dal' prangije il' oklagije
Zolje i bukagije;
Samo malo slabije
Puštajte muziku, balije!
Da se nešto ne razbije!

Zakon i članak; kurac, palac,
Boli me dupe, ja sam kriminalac.
Prangija praši, svako nas se plaši,
Momci sa asfalta, mi smo naši.
Dok neki tripuju da su mafijaši.

Bezbednost moja nema cenu
Neću da se krijem kao u senu
Ponosno idemo, ja i moj mali
Kome se ne sviđa, nek pali,
Samo nemoj da nešto fali.

Probaću da protumačim šta je Skočimiš napisao.

1. Nož koji smem da koristim ne sme imati dve oštrice, automatsko otvaranje, ili biti već opšte poznat kao hladno oružje.
Osim toga mera predostrožnosti bi bila ne nositi noževe izgledaju mnogo zajebano i zastrašujuće jer se mogu shvatiti kao "predmet kojim je osnovna namena napad."

2. Ako mi je nož oduzet tokom tuče, posle tuče ili nakon povređivanja nekog on je definisan kao oruzje.
Mera predostrožnosti bi bila ne nositi nož kao sredstvo za samoodbanu, noću, u izlazak,... I ako naletiš na sranje, baci nož u stranu da te ne uhvate sa njim.

3. Bilo bi pametno smisliti neki dobar izgovor zašto nosiš nož da se ne bi petljao po sudu. Nešto kao "da jedem na poslu, da sečem kablove i kanape na poslu, idem na pecanje/kampovanje"

E sad, ako mi oduzmu nož, a ispoštovao sam prva pravila, da li će ti vratiti nož kad dokažeš da sam nevin? I koliko je teško to dokazati i koliko će mi sve to oduzeti vremena i novca?

Samo treba da nosiš nož koji je kraći od razdaljine između vrha tvog kažiprsta i palca kada su postavljeni u "L" i ne mogu ti ništa, ne tretira se kao oružje