Prijava

ma šalim se ja Vald, što se mene tiče mogu sve fudbalske stadione da zatvore u našoj državi :D
fudbal nam je govno

pa jbg
na tekmu dođe minimalno 20 000 navijača
neka je 5% nenormalno to ti dođe 1000 budala

na predstave dođe maksimalno 500 ljudi

5% od 500 je 25

1000 ljudi je upečatljivo, 25 je pičkin dim

Pa jbg :) Sava centar ima 3700 mesta, 5% je 185. A nisam baš siguran da na svaku tekmu dođe po 20k navijača. Bio sam i po utakmicama beogradske lige, gde ni po 200 ljudi nije bilo, a opet se svašta desilo i par puta jedva sam čitav izašao. Jednom su nas navijače FK Umka lovili po Zucu (Zucama?) ko životinje, a mi bežali po Avali, hvala bogu što nas je murija prva pohvatala. I to ti je fudbal, nije samo derbi fudbal. Kao i mali koncert gudačkog kvarteta za 200 ljudi, ali tu te ne jure bejzbolkama i vilama.

vas navijače umke?

Valdemare jesi pročita ti moj post sa prošle strane? Lijepo ti kažem da ne možeš da porediš fudbalske utakmice i koncerte klasične muzike iz dosta razloga.

Ako oćeš da povlačiš paralelu sa nečim, onda bolje da si izabrao recimo muzičke festivale tipa EXIT-a ili Sea Dance-a na kojima opet dolazi do nasilja (mada oni imaju i neke druge probleme, prvenstveno droga) ali u daleko manjoj mjeri nego kod vatrenijim derbijima (i ne, pod derbijem ne podrazumjevam samo CZV-PAR).

vas navijače umke?

Što je to čudno, lokalni klub, znali igrače, išli s njima na tekme da se zezamo i pijemo, i da podržimo ljude. Negde tamo pre '95.

Valdemare jesi pročita ti moj post sa prošle strane? Lijepo ti kažem da ne možeš da porediš fudbalske utakmice i koncerte klasične muzike iz dosta razloga.

Ma možeš, opet iz dosta razloga, mrzi me da pišem... Ljudi koji su došli da se razonode... Dožive kolektivno ili estetsko, okupe se oko jedne ideje. Šta prave od toga, to je to.

Hhaha, ne pada mi na pamet. Koliko nisi u pravu.

Digresija ili off-topic. Kada neko kaže: Ubij se, je li to uvreda i zašto jeste ako jeste?

Ma možeš, opet iz dosta razloga, mrzi me da pišem... Ljudi koji su došli da se razonode... Dožive kolektivno ili estetsko, okupe se oko jedne ideje. Šta prave od toga, to je to.

E sad samo ćeraš inat znači. Ovo je isto kao da kažeš "kako to vjernici mogu da žive fino a pajdomani redovno ovjeravaju, pljačkaju roditelje i uništavaju im živote, kad i jedni i drugi jednostavno žele da pronađu neki duhovni mir"

Digresija ili off-topic. Kada neko kaže: Ubij se, je li to uvreda i zašto jeste ako jeste?

Kad bi mi to ozbiljno predložio, kao neki modus rešavanja apsurdnosti egzistencije, ne bi bila uvreda. Ali kad napiše da treba da se ubijem zato što sam kao klinac išao na par utakmica FK Umke... dobro, nije to neka uvreda, ali je omalovažavanje nečega što mi je tada predstavljalo zadovoljstvo. Uostalom, ništa ozbiljno.

Ovo je isto kao da kažeš "kako to vjernici mogu da žive fino a pajdomani redovno ovjeravaju, pljačkaju roditelje i uništavaju im živote, kad i jedni i drugi jednostavno žele da pronađu neki duhovni mir"

Kad već kažeš, religija i upotreba droga ima dosta toga zajedničkog, a ne moram ni da ti pišem šta je to. A mogao bih i da kažem: Kako to vernici mogu da pokreću džihade i kruzade, dok pajdomani mirno overavaju u svojim jazbinama.

Negdje sam citao da je valjda u 17-om vijeku bilo tres opera i sl. namjenjenih plebesu i ljudi su dolazili pijani, vikali, dobacivali, tukli se. Mozda fudbalu i navijacima samo treba vremena da evoluiraju a mozda opstane i jeftinija verzija za ljude koji vole da se makljaju.

Hteo sam da pišem nešto o sportu u vezi s onim rimskim "leba i igara", njihovim cirkusima i gladijatorima, ali bojim se da se neko osetljiv ne uvredi, da ne pomisli kako ja mislim da je on deo mase kojom se lako upravlja pomoću neke sitne kinte i masovnih zabava. Nego, ti moderni sportovi, navijanje, samo se poistovetiš sa jednom ekipom, ili pojedincem, i eto ti uživanja bez rizika, a poraza uz nešto što se ne može ni nazvati patnja. Uživanje prazno, a "patnju" zaboraviš dok popiješ sledeće pivo. Zgodno.

"Молим играче Умке да данас победе, ако могу. А ако не могу, онда неки други пут кад буду могли." Владимир С.

Znam da su još u antičkom periodu "proročice" sa Delfa bile teške gudrane, znam da rastafarijanci obožavaju vutru (mada ko ne voli vutru... i ko to uopšte više smatra drogom jebenom to mi na kurac ide mnogo) i da neki popovi kod nas imaju potrebu da se u svojim besjedama iskazuju sumnju u čistoću heroinske smješe koju konzumiraju... da ne pominjem ove new age religije i slično.

E sad, ja sam se možda loše izrazio, ali mislim da si ti ipak dobro shvatio što sam mislio pod "vjernici" - oni koji slijede običaje SPC; dakle kako bi to rekli na zapadu "practicing Christians", tj. ne računaju se ovi što samo istetoviraju Svetog Đorđa i okače svetog Vasilija o retrovizor.

Mislim da je među takvima (govorim o ovoj prvoj kategoriji je li) udio onih koji pozivaju na vjerske ratove, konzumiraju opojne supstance i generalno djelu nezakonito i protivustavno, sličnog procenta kao udio 'divljaka' na koncertima klasične muzike (dakle sigurno postoje i jedni i drugi ali mislim da su tu na nivou statističke greške)

Kako to vernici mogu da pokreću džihade i kruzade, dok pajdomani mirno overavaju u svojim jazbinama.

I samo da se osvrnem na ovo. Pravoslavni patrijarsi nijesu imali ni ovlašćenje ni moć da pokreću bilo kakve vojne poduhvate...

PS: Sad tako imam neki osjećaj da će da dođe Car da mi kaže nešto tipa "ne, ne, dok nije došao Lav III crkva je imala 60% posjeda u Vizantiji" al dobro... morao sam da rizikujem

Hteo sam da pišem nešto o sportu u vezi s onim rimskim "leba i igara", njihovim cirkusima i gladijatorima, ali bojim se da se neko osetljiv ne uvredi, da ne pomisli kako ja mislim da je on deo mase kojom se lako upravlja pomoću neke sitne kinte i masovnih zabava. Nego, ti moderni sportovi, navijanje, samo se poistovetiš sa jednom ekipom, ili pojedincem, i eto ti uživanja bez rizika, a poraza uz nešto što se ne može ni nazvati patnja. Uživanje prazno, a "patnju" zaboraviš dok popiješ sledeće pivo. Zgodno.

Šta, ako neka aktivnost nije proizvodnog karaktera ili se ne vrši u cilju sticanja novih znanja, vještina i mogućnosti, odma je uzaludna?
Ljudi drže ribice jebene retardirane... je l ideš okolo ko Jehovin svjedok i smaraš ih kako je to uzaludan hobi? Neko jednostavno uživa u nečemu, to ga ispunjava, a ako je ispunjen onda je daleko produktivniji u ostalim aktivnostima (bar je tako kod mene).

Mislim da je taj klub ispao iz svih liga, ako uopšte više postoji. Znam da je igralište prvo zaraslo, a onda su valjda sagradili nešto industrijsko na njemu.

Neko jednostavno uživa u nečemu, to ga ispunjava, a ako je ispunjen onda je daleko produktivniji u ostalim aktivnostima (bar je tako kod mene).

Ma tu si u pravu, ne mora sve da bude u pizdu materinu ozbiljno, malo i ja tupim.