Prijava

На папиру и на нету ћирилица :)

На нету ћирилица (од скоро).
На папиру углавном латиница.

Kako mi pune. I za net i za papir.

Како ти пуне? лолололо

По правилу два писмена иду ћирилицом 2 латиницом. Кад ми је професорица прегледала рад на латиници, рекла је овако: "Дијете, пиши ти мени ћирилицом, ја ово нит хоћу, нит знам прочитати. Сад ти упишем једног малог 1, неће ти покварити 4."
И КЕЦ МЕ ЈЕ СЈЕБАО, било ми је 4,4 из срп.

Na internetu pišem latinicom, uvek.
Na papiru ćirilicom, pisanom. :)

Na internetu pišem latinicom.
Na papiru ćirilicom.

Ovo je jako teško pitanje...
Kad me mrzi, udarim po ENG tastaturi, kad želim da izgledam pamento, udarim po koju kvrdžicu. Za prave patriote i račune razne, uvek imam ћирилице празне. Pisanu latinicu sam ostavio još u osnovnoj školi...

Pisanu latinicu sam ostavio još u osnovnoj školi...

Хахах. Тај рад.
Који ће ми курац? Најглупље писмо...

I ĆIRILICA, И ЛАТИНИЦА! :))))))

Пишем у последње време ћирилицом, неко ће рећи да сам решиЈо да постанем патриЈота, али не. Једноставно, кад већ имам могућност да пишем ћирилицом што да не пишем јер је ипак то прво писмо које сам научио. Међутим кад комуницирам са људима из Хрватске, Словеније или БиХ, поготово ако се ради о млађим особама које не знају ћирилицу, пишем латиницом јер стварно нећу да се иживљавам. И немам ништа против тога што неко пише латиницом. Нека пише ко како хоће.

Ни ћирилица, ни латиница нису изворно српска писма. И изворна ћирилица, коју су направили Климент и Наум, и њена претеча, глагољица, коју су за потребе описмењавања Срба (Јужних Словена) направили Ћирило и Методије, као и римска латиница воде порекло од старогрчког алфабета тако да прича о томе да је ћирилица српско писмо је велика глупост. Оба писма: и српска ћирилица, али и српска латиница су само реформисана писма. Вук Караџић је реформисао старословенску ћирилицу у садашњу српску ћирилицу, а тај исти Вук Караџић је за потребе Срба у Војводини и Славонији, тј. у тадашњој Аустро-Угарској реформисао чешку латиницу и од ње направио СРПСКУ латиницу, коју су Хрвати и Словенци (Словенци додуше без Ђ и Ћ) прихватили када је вршена реформа језика и када се покушавало да се комбинацијом српске штокавице и хрватске кајкавице ти изговори некако ''уједначе'' и да се тако направи српско-хрватски (хрватско-српски) језик.

Осисану латиницу ево Самх лепо дао приједлог ал нико неце да га слуса

Посто смо суоцени са тим правилом да дефиниције морају да буду написане на цирилици или латиници (оној сугавој неосисаној), контам да би било болје да од данас и то буде доѕволејно, а ова два писма ѕабранјена.

Да не прицам о гомили лјуди који се свадјају око тога да ли је само цирилица, или су и цирилица и латиница српска писма. Овако би ресили тај проблем. Такодје, кад би се то расилило на сајту, слали би мејл цркви и влади да се то промени и у уставу. Тако би осисана латиница била једино право српско писмо, а сви који не би тако писали, не би били ни Срби и спалјивали би их на тргу ѕа пример.

Ста каѕете?

Ћирилица. Зато што је наша ћирилица јединствено писмо и она чува нас национални индетитет.

dusan1001
Осисану латиницу ево Самх лепо дао приједлог ал нико неце да га слуса

Посто смо суоцени са тим правилом да дефиниције морају да буду написане на цирилици или латиници (оној сугавој неосисаној), контам да би било болје да од данас и то буде доѕволејно, а ова два писма ѕабранјена.
Да не прицам о гомили лјуди који се свадјају око тога да ли је само цирилица, или су и цирилица и латиница српска писма. Овако би ресили тај проблем. Такодје, кад би се то расилило на сајту, слали би мејл цркви и влади да се то промени и у уставу. Тако би осисана латиница била једино право српско писмо, а сви који не би тако писали, не би били ни Срби и спалјивали би их на тргу ѕа пример.

Ста каѕете?

Не каѕем нисхта. Слазхем се са коментаром, зато и немам нисхта висхе да додам.

Ћирилица. Зато што је наша ћирилица јединствено писмо и она чува нас национални индетитет.

lol

Na netu pišem latinicom, na papiru uvek ćirilicom. Ponekad pisanom ponekad štampanom ćirilicom, sve zavisi šta pišem.

Ja mislim da 10% ljudi iz Srbije zna da piše pisanom latinicom. Ja gluplje i zajebanije pismo nisam video. Bez uvrede.

Latinica, i to osisana.

Волео бих да ми неко ко се противи тврдњи да је ћирилица савршеније и једноставније писмо од латинице напише реч ИНЈЕКЦИЈА на латиници. Уколико то успе, ја ћу прихватити латиницу као равноправно писмо са ћирилицом и појешћу овај коментар. Ако не успете да напишете реч ИНЈЕКЦИЈА на латиници очекујем да почнете да користите ћирилицу као једноставније и савршеније писмо. :Д

Наравно, са изузетком Вукајлије. Јер, како рече Игњатије, на Вукајлији има доста људи из региона. Нећемо сад да терамо мак на конац и да намећемо ћирилицу као светско писмо. :Д

IJNEKCIJA
INJECKIJA

ma zajebi, nece, mudro besedi ovaj kingdom

Ćirilica i latinica su ko crnka i plavuša. I jedna i druga su do jaja pičke, ali neko više voli crnku a neko plavušu. Što se mene tiče jebo bih i jednu i drugu. Nekad više crnku, jer je milfara.