Prijava

Burazer od rodjenog ujaka radio testiranje koji je genotip i to, ispalo mu mediteranac

E sad, dace bog da mi pretekne par hiljada dinara da odradim i ja, molim boga da mi ispadne isto mediteranac ili jos bolje german, pa da odjebem ovu juznoslovensku spiku skroz i pocnem da zivim i hranim se kako mi genetika nalaze. Smrt juznoslovenskim svinjarima

da se preimenuje tema u "siromašan u Srbiji vs 30% manje siromašan u inostranstvu"

Оcтати код имућног друштва cиромашан кући vs ракијати cа иноcтранcтвом

nostalgicni srbin iz inozemstva je onaj koji i tamo zivi kao neko ko ce preziveti mesec jedva. ako bog pomogne.
oni neneostalgicni zarade kintu i boli ih kurac za sve nas ovde.sto je i normalno i logicno

Srbija bi bila ok mesto za zivot, ali nam mentalitet dozvoljava da debili mogu da se izivljavaju, a mi kao ajde dobar je covek u dusi, nemoj ima porodicu/ iz dobre je on kuce, to mora tako, i ta sranja. To onda napravi celu strukturu gde uglavnom debili proguraju svoje, pa ugrade celu svoju porodicu debilcica da se izivljava, sto frustrira debile ispod njih pa se onda izivljavaju dalje jer ako se ne izivljavas onda si budala. Najgori su oni najnizi u toj hijerarhiji, sto u sustini nisu debili al pocnu da se debilisu iz frustracije i tako zaseru zivot za sve ostale (npr, salterusa, balavac-krimos, onaj sto se gura, onaj sto se uvek zuri i tako to).
Kad bi sasekli debilizam u korenu, da osines debila cim pocne da se debilise i vratis na mesto, bilo bi prijatnije da se zivi. Moglo je to lako, bez nekog truda dok se zivelo u zajednicama od 100 ljudi gde svako zna sta svako drugi radi. Moglo je i kad dodje neko drugi, pa na silu protera debile. Da sami zivimo u zajednici od milion ljudi, to ne umemo. To je trenutna situacija, i potsvesno drustvo trazi neku tudju silu koja bi "vratila stvari na mesto", sto koriste najveci domaci debili od Vucica/Milosevica/Djindjica na dole.

Ovi sto se bune da je inostranstvo sranje trenutno imaju rascep licnosti gde su mislili da ce samim tim sto dodju na mesto gde je veca plata da ce automatski i brzo da imaju bolji status, a onda ukapiraju da ako ti imas platu od x€ a zidar si, dobra je sansa da i onaj sto ti popravlja auto ili te sluzi u kafani ima isto x€ plate koje mora da zaradi odnekud, i da jedina opcija koju ima da brzo, kao debil (jer video da se tako prolazi na gore), dobije status je ipak u Srbiji, jer ce ovde da ga brzo vrate na mesto ako krene da se debilise - delom sto drustvo manje tolerise debile, delom sto je stranac pa debilisanje mnogo vise upada u oci.
Ovakvi pametni se vrate i ne jedu govna, ovakvi glupi jedu govna, i pravdaju ovu nelagodnost kao do rakije i duse je.

Tj, ako hoces na brzinu da dobijes pare/status itd, bolje je da si u neuredjenoj nego uredjenoj sredini. Bolje ulozi tu energiju u neki posao u Srbiji, idi na bliski istok, Rusiju, Ukrajinu, Afriku nego da ides u ekstrem uredjenog sistema kao Norveska/Nemacka itd i mislis da ces tamo da budes neko mudo. Tamo ni Norvezani nisu muda i kao drustvo se bore da niko ne bude mnogo veliko mudo, bar ne na brzinu. Kvari im celu koncepciju.

Ako dovoljno dugo ostanes, navici ces se na to, i onda vise neces mozes da nadjes uzivanje ni u tome da dodjes u Srbiju i tu si kao neko mudo imas pare i ti kurci, nego ce ti bude bezveze da se sad kurcis tu nesto :)

Pa ne bih se složio da jenNorveška kstrem uređenog društva, više su brđani koji su imali sreće da pre 30-40 pronađu naftu. Inače bi ostali na nivou skandinavskih bosanaca. xd

Viš kako sa parama možeš i status da stekneš, nije sve unknjigama dragi moj celte.

Idi u Norvesku pa probaj da krenes sa biznisom, hvataj rupe u porezu, izivljavaj se na radnicima, pa mi kazi ovo isto.

Viš kako sa parama možeš i status da stekneš, nije sve unknjigama dragi moj celte.

Dragi moj kortezu, pare prate knjige, ako znas koje da citas. Status je kurac i nepotrebna stvar i samo budale aktivno rade na tome da budu bitne drugim budalama.

citajuci nenapisane knjige zaboravio si napisane, a u tim si knjigama mogao da procitas kako da se obogatis

Tj, slikovito: da te neko placa milion da istovarujes govna imas dve opcije - jedna je da kazes da ti je to ispod statusa i da zajebes, druga je da ukapiras da ako neko hoce da te plati milion da istovaris govna da je to mozda i bitno, i da krenes da istovarujes govna. Vremenom postanes dobar istovarivac govana pa pocnes da placas drugima da istovaruju i gledas kako strateski da povecas kolicinu govana koja se istovaruju. Nakon sto prodje vreme dobijes status i postovanje kao odlican istovarivac govana i tvoja rec se slusa kad treba govna da se istovare.
Ili ces da imas status, ili ces da istovarujes govna. U zivotu se uglavnom dobro placa da se istovaruju govna a ne cvece i status dobijaju oni sto uhvate lopatu.

znaci ako oces lovu moras najcesce da pogazis svoje dostojanstvo i da postanes govno ili da radis sa govnima

Moras da radis ono sto drugi ili nece ili ne ume, a potrebno ljudima. 90ih je Jugoslovensko drustvo na trgovce i one koji pokrecu svoj biznis gledalo sa nipodastavanjem na primer.
Da naucis nesto da radis dobro, prvo moras da istovarujes govna.
Sta je dostojanstvo?

I istovarivanje govana nije nedostojanstven posao. Da nema onih sto ih istovaruju, svi bi bili u govnima :)

Celtova skola života
Vrlo interesantno,ima tu istine.

jest celt ali ako je moguce da ih uvek neko drugi istovara bilo bi najs :)

може ли да се ракија преко скајпа?

Mene me zanima ko će ta govna da utovari

Ti.

Ako ti izdaju radnu dozvolu za Švicu.

Drug mog brata od tetke švercuje rakiju za Francusku i prodaje Francuzima za 15€

prodaje onim nasim ljomberima.boli kurac francuza da kupuje od nekog lika neku neproverenu cugu.