Prijava

A vidim na prosloj strani si analizirao votku pa.me potsetilo xd

imućan u inostranstvu

ostati kući siromašan

Ovakvo pitanje moze da postavi samo pacijent mentalne bolnice.

Po mom vidjenu okoline, preko pale oni najsiromašniji i oni koji imaju neke škole ali nikakav socijalni status ovde, prvi da bi obezbedili golu egzistenciju, drugi u nadi da će ih tako asocijalne bolje prihvatiti u uređenom društvu. Ovi prvi imaju uspeha jer su im ciljevi realni.

Slažem se sa Kortezom... najmenje ide neki srednji sloj koji se ovdje uklopio dobro. Mada bih dodao i treću grupu koja često odlazi, a to su oni baš ekstremno školovani, ili eksperti, oni skoro da nemaju izbora, ako hoće da nastave da napreduju, moraju da pale.

oni koji imaju neke škole ali nikakav socijalni status ovde

Ne bih se slozio.

https://www.youtube.com/watch?v=06i2IFTIx5g

Imućan u inostranstvu + rakijanje sa društvom + mećanje maraka pjevačci usise.

imucan u inostranstvu znaci da vozis kola od 100k evra i imas kucu vrednu 1mil, tamo nisi imucan sa platom od 1000 e.ali zato mozes lepo da pojedes sta god hoces.suvo meso, kackavalj, biftek itd postaje svakodnevnica.ovde vidim ljudi placaju jebenu toprtu na rate.cuo sam i za neki kredit za slavu hahah podignes kredit da bi spremio slavu.moze od plate da se kupi i nesto od garderobe, da se odvaja za kola neka itd

Ne znam, ja bi se vratio u Srbiju da živim eventualno kada bih prodao sve što imam, kada ne bih imao decu i da imam 60+ godina. I onda bih kupio neku kuću sa max. 15 ari placa, negde u Šumadiji ili nemam pojma, oko Fruške gore i hranio bih golubove i išao u Firencu na kahvu svako malo.
Nikad se ne bih vratio da u Srbiji nešto ulažem, radim ili podižem porodicu.
Ali onda opet - nisam gastos, nego emigrant.
I volim ovu zemlju i ovaj deo sveta sto puta više nego trulu Evropu i večito sjeban Balkan.
Drago mi je da su mi deca rodjena ovde, toliko ću reći.

Ne znam druže šta bih sad napisao jbg

Ali ima i ovde ljudi koji već 20 godina rade 10 meseci neki konobarski posao i onda odu na hodočašće u Srbiju 20 hiljada km na dva meseca da rakijaju... to mi nije jasno ni za ove gastose po Nemačkoj kojima je Srbija iza ćoška, a pogotovo ako živiš ovde. Radiš sranje od posla, žgadija si, a živiš za rakijanje s društvom, pa zašto si odlazio uopšte?

tako se jedan vratio u 60+ godini, morao da ode do lekara nekoliko puta i posle toga odlucio da se vrati u nemacku.kaze-meni se jos zivi

Tebi je Boh drugačije, ti si odrastao u Srbiji i znaš sa plivaš u tom svetu. Cenim ljude koji tamo ulažu i rade pametno. Ali ja ne bih znao i ne bih imao volje dacse rvem sa sistemom u nas, kada već imam život ovde.

Lab ok je bilo al ajd prestani da se debilišeš jbg
Nije vise zanimljivo a s randumom tim koji forsiraš ništa nećeš uraditi jer je Izijem to doveo do savršenstva.

Ne znam Če pozadinu tvoju pa ni zbog toga nemežem da komentarišem i pri tome ništa ružno nisam mislío

ja ne znam ni sta to treba da se uradi

tako se jedan vratio u 60+ godini, morao da ode do lekara nekoliko puta i posle toga odlucio da se vrati u nemacku.kaze-meni se jos zivi

E - i ja sam čuo te priče.
Ništa, ja ću da viskijam sa društvom na NZ sa 60+, rakija je ionako bljak.

Moja pozadina je da sam došao kada su moji emigrirali ovde '94., kada sam imao 15 godina. Tako da sam ovde završio srednju, faks, rodilo mi se dvoje dece, radim u struci, imam svoju kuću i jednu koju izdajem. U Srbiji sam od tada bio jednom, na 3 i po dana, (izvisio na pivu sa Urošem, Obeliksom, Blek Holom, Džimijem i Lilom, to je bilo do jaja). Ovde je generalno banja i mislim da bi me slomio pokušaj normalnog života igde drugo.
Volim naš jezik, doduše. I volim i cenim.

A gde si ti? Sudeći po km koju si naveo Usa, Kanda, Australija.... verovatno.

Ovo što za 60+ kažete, ti se vraćaju u slučaju da ne mogu u inostranstvu da žive od penzije koju imaju. Recimo lik je na neku foru, verovatno male plate dok je radio, dobio za 25 godina rada u Švedskoj penziju od nešto manje od 600 evra. Realno, može dupe da ovde obriše sa tim, a u Srbiji može sasvim korektno da živi. A fazon deca su mu ovde, postali u međuvremenu veći šveđani od šveđana. Samo da ih ne vrate dole xd.

Jesi u Holandiji? Koje ti je nacionalnosti zena?