Prijava

Ne znam jel se pravis ili ne kapiras? Zamisli da japan ima jos teritorije-popunili bi i to jer ljudi zele da zive u japanu. Koreja isto, singapur, luksemburg... Nama je i ovo sto imamo previse, ionako ce se beograd za 200 godina spojiti sa novim sadom a pazove-indjija trougao ce biti industrijska zona i to je to ostalo ce biti nenaseljeno osim fenderovog praunuka koji ce da kuka kako nema riba u cupriji

ne pravim se, pricamo neku razlicitu pricu.

ja recimo pokusavam da vidim jel je najrazumnije trosenje energije koju imamo na prosirenje teritorije ili na nesto drugo.

tj, lokalnije gledano, ako imas para/vremena jel bolje da kupujes zemlju ili da ulazes u ljude.

i da li je vremenom teritorija postala precenjena kao resurs

Ako trazis idealno resenje onda oba

A i ne vidim ko to pokusava da prosiri teritoriju

a za japan, naselili bi se da nekako ta teritorija sve moze da bude tokio a da nema guzve.
imaju oni ostrva gde samo matori pa placaju neke silne pare da dodju mladje porodice da zive tu.

od zemlje nema valjde ako nemas ljude i infrastukturu.

Eto, posljednja rečenica ti je Kosovo, pa sada nemaš tu teritoriju u sklopu Srbije. A što je ne bi imao, napravi fabriku stolova i izvozi u Rumuniju. Normalno, ne pravi Srbija fabriku jer nismo komunisti (tj. bar ne bi trebalo) ali dođe Vlada Srbije i napravi dobru upravu. Registruj preduzeće za sat i po. Dobij građevisnku dozvolu za 45 minuta. ONLINE! Oslobodi me poreza godinu dana ako zaposlim 20 ljudi sljedećih godinu dana.
I Pseto i ja uložimo kapital, registrujemo firmu na Kosovu, zaposlimo 20 ljudi, oni deru stolove i stolice, mi im dajemo platu, oni ostaju tu i super im je. Mi plaćamo porez Srbiji, Srbiji dobro, ljudima na Kosovu dobro, svima dobro.

Sad izbaci sve to, nema posla, narod se seli, naseli se šiptar....

Ne možeš očekivati odmah da pravimo mikročipove kao Samsung, jebiga, ali nije teritorija samo deranje u kukuruzu jebiga

Jel pravimo mozda neku ogromnu gresku sto se vezujemo za zemlju a ne za ljude?

Hahahaha pozdravio te Milošević i milion Srba preko Drine

nije prevazidjena, niti ce ikad biti... prica o besklasnom, bezdrzavnom i jedinstvenom ljudskom sistemu bilo koje vrste je duboko satanisticka.

Ovakvi ko što je celt.. ašov na rame.. čim zora svane.. i kopaj kanale za navodnjavanje selima po Srbiji.. pa će da nauči da ceni zemlju.. kad vidi kolko je teška..

deku brt, ovo je i fora sa svim ovim sranjima, ne moze da se postavi pitanje, cekaj bre, zasto ovo ili ono, a da ne iskoci neko ko te ne saslusa sta pricas i odma "hhahahah pozdravio te i srbija kosovo, glupanderu".
ta ista prica bila i za djindjica a sad ga ti isti prave u sveca, iako covek bio mafijaski poslusnik, tu nema price, ali pominjao te tabu teme sto od tad samo jedemo govna a resavamo.

povodom milion Srba preko drine, upravo pricam da ni u kom trenutku ne bi smeli ni mi ni vi da se razdvajamo. i kapiram da kad prvo sranje na nasu korist ispadne, a ispasce, ponovo cemo i da budemo ista zemlja.
sto nikako ne vazi za kosovo, to je otislo.

ali niko ne sme razumno da prica o tome jer uvek uskoci neki deku, a brate ima vas

Aha ok ja nisam ni čitao samo hteo da ubacim glupander foru ok?

Фора ти је проваљена мајмуне.

I ja sam iz Republike Srbije

ne bi stratimir, namrzeo bi srbiju tako. cak ni da ti se da takva moc ne bi umeo da uradis nista korisno.

I ja sam iz Republike Srbije

bunis se a prvi bi skocio gle ga bosanac bosanac nananana!

Ti već mrziš Srbiju.. nije u tome poenta..