Prijava

vijetnam je zivi dokaz da ne moze na silu lol
sta su postigli ameri kad je sajgon pao cim su se povukli

je li pouzdan, moze li mu se verovati

takodje rat izmedju rusije i finske dokaz da je sila dzabe kad je organizacija dobra

Roman je fikcija, "inspirisan stvarnim događajima", tako da ne bih ga citirao kao istorijski dokument, pre je vrlo interesantna priča.

то да се колубарска битка изучава на вест поинту смо сви чули милион пута, узео ја једном да гуглам али на енглеском јер би ми на српском избацило десетине хиљада резултата и гле чуда нема ништа

je li pouzdan, moze li mu se verovati

*za koga navija

NATO agresija 1999. zvala se "Milosrdni anđeo".

Grci su nam braća - nisu Grci su govna

NATO agresija 1999. zvala se "Milosrdni anđeo".

da, ovo je dobra fora. zvala se "noble anvil" (plemeniti nakovanj). kako su od toga napravili milosrdni andjeo, ne znam.
mislim i orginal je licemeran u tri lepe, al nije milosrdni andjeo jebi ga :)

ANvil
ANdjeo

Glupi ste jbg xd

na to pitanje pretpostavljam odgovor treba dati dvojac milorad vucelic - aleksandar tijanic

kakav je to hohstapler i huskac majku mu pokvarenu, ovaj drugi je mrtav ne pljujem mrtve

celt
NATO agresija 1999. zvala se "Milosrdni anđeo".
da, ovo je dobra fora. zvala se "noble anvil" (plemeniti nakovanj). kako su od toga napravili milosrdni andjeo, ne znam.
mislim i orginal je licemeran u tri lepe, al nije milosrdni andjeo jebi ga :)

Noble Anvil je bilo bombardovanje, Merciful Angel je bila operacija koju je izmislila Slobina propaganda, jer zvuci licemernije.

Sve u svemu nije u pitanju mit u pravom smislu reči, nego propagadno proseravanje koje je standardna stvar u svakom ratu.

Mada mora se odati pocast glavi koja je poslala cigane da tovare stelt na konjsku zapregu, jeste da su nam jebali majku zbog toga, ali to je po meni najjace uterivanje kurca u istoriji propagande i podjebavanja

Sad bas pregledah internet. Nije propaganda, cini se da je Comski to negde ironicno pomenuo, ili bio tipa radni naslov. Nije zvanicno, pa nema neke dokumentacije o tome.

jebote al se zagubi arhiva od pre 20 god, ne znas razloge i podatke, a ljudi se busaju nesto kao sigurno se desilo u 13. veku, a ustvari citamo tadasnju propagandu.

tad bilo, onaj ko ume da pise, njegova strana ostala ko istorija, ako neko to u medjuvremenu nije spalio ili ukrao.
ako ne umes da pises, ili si kojim slucajem najebo od nekog ko resio da ti ukloni postojanje, jebi ga. ostaces varvarin.

Tako ce i za sve danas sto se dogadja da bude. Iz gomile napisanog na sve strane izvuci ce se ono sto se razume i dovoljno ponavljano. To ce da bude ono sto se desilo i sto je bilo pravedno, ne neka apsolutna pravda koju ljudi jure kao da je nesto sto postoji pa se nadaju ajde i ako nije sad, doci ce na videlo.