Prijava

Okej za ostale klince ali za profesora, musku jedinku, da neki klinjo predstavlja problem. Onda ce ti cuske paliti random siledzije na ulici dok setas sa detetom hahah postoji nesto sto se zove muda. Ako ih ne skupis do 30 onda lepo nemoj dolaziti u socijalnu interakciju jer te moze istuc svako od klinca u skoli do nekog random lika na parkingu

Klinci su zajebani u coporu a i pred istim tim coporom da im se suprostavis rekli bi au jbt ovaj nam se kurci a nas vise mora da ima noz goni ga u kurac .. "zajebavamo se malo drug, ne zameri"
Doduse ako ste neki sitni pizduni onda je za ocekicati da ce vas maltretirati al nek krene na mojih 193cm i 90kg da popije koljeno, krv bi gutao ko always ultra

ajde bre druze, udji u masinsku, elektro, saobracajnu, tehnicku, hemijsku ovu-onu klosarsku kaobojsku skolu pa pitaj kako im je lako i kako lade muda...jbt nisu sve skole medicinske ili gimnazije gde idu strebercici....ovi u ovim skolama osede u 35oj od stresa sa ovim zivotinjama...

Jeste možda njima teže, ali dvije stvari: u tim skolama cesce predaju muskarci, i nivo stresa ti dosta zavisi i od tebe samog. Još ja dok sam išao u školu, imali smo profesora koji je dolazio na čas, ispisao na tabli šta treba, površno objasnio u par riječi, i odlazio, često i prije zvona. Bol u kurcu lvl 1000000. Naravno da ce nekome osjetljivom ko se trudi da stvarno nauči djeci nešto biti teško, ali većinu njih boli kurac, nisu takvi

Ma kakvi mangupi u tehnickim skolama, veceg mangupa ces naci u ekonomskoj ili gimnaziji, sportistu, smekera, a u tehnickoj dodje seljak sa prazilukom iz dupeta u fazonu "nemam hleba da jedem cale mi drvoseca" i misli on zajeban

ajde bre druze, udji u masinsku, elektro, saobracajnu, tehnicku, hemijsku ovu-onu klosarsku kaobojsku skolu pa pitaj kako im je lako i kako lade muda...jbt nisu sve skole medicinske ili gimnazije gde idu strebercici....ovi u ovim skolama osede u 35oj od stresa sa ovim zivotinjama...

Kao neko ko je išao u elektro mislim da je bilo zajebano mlađim nastavnicama da se izbore sa 30 napaljenih tinejdžera (malo i one kumuju tome, tipa dolazak sa dekolteom, utegnutim farmerkama, minićima itd. ne kažem da treba da dolaze kao opatice, ali ono), ali opet 90% nastavnika nije imalo problema. Tipa, izdeklamuju to nešto što imaju ili daju učenicima da spremaju predavanja, skoro svi znaju da će proći (baš bude malo padanja i to imaš tipa 10% nastavnika koji drkaju na to, ostalima se jebe i ovako znaju da će od 30 klinaca, 3 raditi u struci, 27 će raditi na građevini, ili kao bus plus kontrolori, u samoposluzi itd.), ko ima neke ambicije da uči malo njega malo cede za neki kao veći nivo znanja i zalaganja i to je to. Idu linijom manjeg otpora i sprdaju se sa klincima.

https://www.youtube.com/watch?v=lOSg57jwGk0

Evo ti baš iz moje škole, baja drži ekonomiku, evo satra se od rada i mučenja sa klincima.

I realno de ćeš da ispravljaš krive drine kad u tehničke škole 70% đaka odlazi jer nisu znali šta bi.

Ne razumem mentalne sklopove, oceve, koji decu salju u uzasne skole a oni nisu losi sa ocenama. Kakva je to sebicnost oceva da ne zeli svom detetu da napreduje nego ajd ti sine klesi kamen ili uci kako da rezes drvo iako imas ocene i potencijal da upises prestizne fakultete. Koliko znam dece koje su propalice ocevi i majke usrali tako sto su glupa sirotinja koja sabotira dete da se izvuce iz bede u koju su ih oni uvalili.

Roditelj moze da ti bude i najveci prijatelj i najveci neprijatelj. A lutrija je sta ce te potrefiti jbg ne biras koji kurac ce te pravit.

A koji su to prestižni fakulteti?

Ti mislis da u Srbiji nema dece spremne da ladno uz stipendije studiraju sirom Evrope. Ima ali eto roditelja zatucanog da ga sjebe i kaze mu sine znas kako je zanat dobar sve je manje zanatlija uzimaces lovu. I dete ode u kurac.

Kad ides u tehnicku skolu prva stvar je okruzenje koje je krajnje seljacko i sirotinjski mentalni sklop smrdi hodnicima istih. I kada ti u takvom okruzenju i kao normalno dete ostajes 3-4 godina izmeni ti se glava i dobijes i ti te sirotinjske karakteristike. Dok u gimnazijama i privatnim skolama si sa decom uglednih roditelja, gde se u kucama prica o obrazovanju, poslu i kulturi. I onda u takvom okruzenju tvoje dete se polagano emancipuje i postaje svesno sta su prave stvari. Istovremeno se grozi seljacina iz tehnicke, dok ovi ljubomorno kidisu jer su iz privatnih i gimn uspesni, kulturniji i bolji. To ti je cela politika zivota i obrazovanja. Kakvo ce ti dete biti, zavisi gde ces ga upisati. Popljujte me ali to vam je surova realnost.

Krenite od vas sami, koliko vasih roditelja ima fakultet ili zaista dobar posao stečen školom? Jako malo. I ako isto to prenesu na vas, onda cete i vi na svoju decu i sta imamo kroz par godina. Jeftinu radnu snagu Srbije koja rinta po imanjima zapadnjaka koji su prave vrednosti prepoznali jos mnogo pre. Ajd razumem ako ste 80 tih rodjeni onda su vam roditelji bas ziveli u doba teskog komunizma gdje je fakultet bio sporedna ali roditelji dece 90tih su druga prica.

Samo si ljubomoran jer ne znas da premotaš elektromotor.

Јован Мемедовић, лагана прича.

Najlaksi posao je u arhivskom i zalbenom odeljenju. Kapirate? Gledam drzavni posao ;)

Tehnicke bi bile okej kada bi sluzile necemu u srbiji a ne za regrutovanje buduci kladionicara i dragstor ispicutura

Ja daleko više znam slučajeva gde roditelji teraju decu da upišu gimnaziju i kasnije fakultet i tako leče svoje komplekse što oni nisu završili, iako uviđaju da im deca nisu kapacitet za to. Tu gimnaziju nekako i završe, a posle studiraju 3 godine i odustanu, ili ostanu večiti studenti

Te slučajeve gde je dete kapacitet, a ćale ga upisuje u trogodišnju na zanat, nisam baš susretao

druga je stvar što su tehničke kod nas loše, mada nisu ni gimnazije više kao što su bile

ja što znam likova iz tehničkih škola uglavnom su se snašli kako tako, jer ono jbg imaš tu diplomu da si završio to, a praksu ćeš savladati, ali sa druge strane znam duplo više likova i likuša koji su završili ekonomske, višu poslovnu, marketinge neke kurce palce po privatnim fakultetima u tom sektoru, a ne mogu da nađu ništa godinama, niti uopšte imaju ideju šta bi mogli da rade a da to nije neka banka šalter fazon

Kako su se snasli ovi sa drzavnim fakultetima ako nije tajna?

Ja vise znam ovih koji kapacitet teraju u tehnicke. Opet ova tvoja prva opcija gde se lece kompleksi u sustini nije losa stvar jer ako dete posaljes u dobro, das mu priliku a on glup i lenj, bar znas da si mu pruzio priliku. Kad ga posaljes u tehnicku (ali balkanske tehnicke) obezbedio si mu u najboljem slucaju kidanje za sitnu kintu. To je moj vid skolovanja, no offense