Prijava

Svaka generacija je prava ona starija je zaostala a mladja su degenerici koj ne znaju ništa ko kurčevi i u krug

mrs bre majmune odrasto sam u pezosu kad je crna ruza bila aktuelna na celu sa Rajfom, i njegov brat Besim i Tara su bili u pezosu ono sto su u to vreme bili mengele i limar u gradu, bukvalno mi svaki odlazak u skolu osnovnu bilo dal cu da prezivim il ne, gledo sam gazenje lobanja, razbijanje lobanja palicama, bokserima, sam sam dobijo batine 20 na 1 i ti ces da mi poredis ove pederske klince sa kako je nekad bilo.....sibalo se svaki odmor i svaku medju smenu, samo su najgore pickice zvale stariju bracu da ih brane...a ove price da zoves kevu il caleta ili ne daj boze ko sad da ti keva i cale idu na tv da se zale kako te maltretiraju to nije postojalo ni u masti, jebem ti opet sto majki balavi klincu vrati se u radijator u kom si odrasto

kladim se da je svirao violinu i bio solista školskog hora

Посао отправника возова.

Mi smo stavljali gvozdene sipke i boksere u ranceve pa se sibali rancevima po hodnicima, ladno napolju jbg
Nastavnici prolaze i samo vicu nemojte deco sjebacete knjige

Ma mi smo u osnovnoj pucali iz mitraljeza jedni na druge, sjećam se kad je mali Jovo donio minobacač pa smo granatirali susjedne škole. Najgore bi bilo kad ti nego baci bombu, pa ostaneš bez ruke i noge, ne znaš kako da opravdaš izostanak narednih mjesec dana. Učiteljica je išla po školi i nosila nam vodu i vino ko Kosovka djevojka dok se mi kupamo u krvi...

Realno bilo šta što se tiče državnog školstva u Srbiji (ok i privatnog) je ladovina. Počevši od osnovne škole, preko srednje, do faksa. Nemaju nikakvu odgovornost ni za to u kakve će idiote da izrastu deca koju oni uče, niti imaju odgovornost za to koliko će oni recimo biti obučeni za neki posao npr. kada završe srednju / faks. Imaju sigurnu platicu, još malo mita što iznude ili kane samo od sebe od roditelja ambicioznih kretenčića.

Mada u ladovini prednjače nastavnici informatike. Daju klincima da se zezaju na časovima, pikaju šta već one krntije mogu da podrže i cepaj. Nema ni presije ni problema.

Ovo je jedna od najsirotnjskijih spika koje se cuju uzivo. Zab si da napises da imaju dug letnji raspust.

Ovo je jedna od najsirotnjskijih spika koje se cuju uzivo. Zab si da napises da imaju dug letnji raspust.

Možda zvuči kao sirotinjska spika, ali je on potpuno u pravu. Malo je reći da prosvetni radnici u Srbiji užasno obavljaju svoj posao. Tretiraju djecu ko marvu, ne nauče ih ništa. Pritom rade samo par sati dnevno, i 2 mjeseca ne rade uopšte (ako i dođu u avgustu zbog popravnih, za to dobijaju dodatne pare). I stalno, ali STALNO štrajkuju, žale se kako im je teško. A ne može im biti lakše. Ne zarađuju nešto pretjerano, ali naguraju oni 50ak hiljada, toliko se negde kreće i početna doktorska plata u Srbiji. A doktor se škokuje pola života i ima svu odgovornost ovog svijeta. Dok ovi drkaju kurac.

Jeste sirotinjska spika, slažem se, ali realno pogledaj odnos uloženog truda u obavljanje tog posla, odgovornosti na koju si pozvan, uslove rada, radno vreme (ok provedu par sati u skoli i posle kao pripremaju časove, pregledaju zadatke itd) i platu. I plus imaš pravo da sernjaš. Realno već 18 godina svaka školska godina počinje štrajkom. Ovako po firmama su u fazonu - ako ti se ne sviđa, nosi se u kurac.

Još u teoriji možda i da prođe, ali najveći dio njih obavlja taj posao preko kurca. Ako neko ne vjeruje, nek pita djecu ili tinejdžere po komšiluku, kako se ponašaju prema njima, koliko ih uče itd. Ono je užas, nije ni čudo što se gomila ljudi žali na mlađe generacije...

Rade prosvetni radnici dnevno i vise od 8h, da bi imali pun fond casova odnosno punu platu. Dodaj i pripremu nastave, sastavljanje testova, pregledanje itd. Plus veca, roditeljske. I sve to za manje od 50k, a ogromna odgovornost. Naravno da ce da se bune, svi kojima nije dobro treba da se bune, samo su prosvetni sindikati nesto bolje organizovani i zapravo moraju da poslusaju donekle njihove zahteve jer deca moraju u skolu. Strajkovi prosvete i policije su najefikasniji, nije samo kao taksisti npr da grad blokiraju.

хахахха па како ћале 32 године мајку ти јебем исплаках се хахахаха не умеш ни да слажеш

Rade prosvetni radnici dnevno i vise od 8h, da bi imali pun fond casova odnosno punu platu. Dodaj i pripremu nastave, sastavljanje testova, pregledanje itd. Plus veca, roditeljske. I sve to za manje od 50k, a ogromna odgovornost.

Радио сам као наставник и тврдим да је то лаганица у односу на било који посао у привреди. Један час се рачуна као двочас (45 минута час + 45 припрема за час код куће). Пун фонд часова је 24 школска часа (часови + плус дежурства) недељно. У школи проводиш у просеку 4-5, а не 8 сати, зевзечиш се са децом, мало изиграваш ауторитет, хваташ кривине као и у свакој државној установи (морају да те пусте кад мораш да идеш код лекара, у суд или општину да одрадиш приватне послове). Где ћеш наћи такву бању од посла у привреди? Још ћеш свуда да имаш чак и дупло мању плату него у просвети.

А одговрност? Ма јебеш то. Ја пријавим неки проблем разредном, разредни ме пошаље код педагога, педагог код социолога, социолог код директора, а директор школе назад код разредног "да нађемо неко решење" и на крају се констатује "да нико није крив" и "да се десило случајно и да се више неће поновити", а на теби је "да радиш савесно".

хахахха па како ћале 32 године мајку ти јебем исплаках се хахахаха не умеш ни да слажеш

Ako meni govoriš, živa istina, ćale mu budala ko i on što se vidi i iz priče, napravio ga ko klinac

Fender, ne znam ko si, ali da te obavijestim da sam ja tvoj dupli, tako su sinoć ustanovili.

Ти си мој дупли? Драго ми је да смо се упознали. Лололо

Možda zvuči kao sirotinjska spika, ali je on potpuno u pravu. Malo je reći da prosvetni radnici u Srbiji užasno obavljaju svoj posao. Tretiraju djecu ko marvu, ne nauče ih ništa. Pritom rade samo par sati dnevno, i 2 mjeseca ne rade uopšte (ako i dođu u avgustu zbog popravnih, za to dobijaju dodatne pare). I stalno, ali STALNO štrajkuju, žale se kako im je teško. A ne može im biti lakše. Ne zarađuju nešto pretjerano, ali naguraju oni 50ak hiljada, toliko se negde kreće i početna doktorska plata u Srbiji. A doktor se škokuje pola života i ima svu odgovornost ovog svijeta. Dok ovi drkaju kurac.

ajde bre druze, udji u masinsku, elektro, saobracajnu, tehnicku, hemijsku ovu-onu klosarsku kaobojsku skolu pa pitaj kako im je lako i kako lade muda...jbt nisu sve skole medicinske ili gimnazije gde idu strebercici....ovi u ovim skolama osede u 35oj od stresa sa ovim zivotinjama...

a i te doktore nabijem na kurac, 80% ih ne radi nista il rade preko kurca

a i te doktore nabijem na kurac, 80% ih ne radi nista il rade preko kurca

Е ово ти је баки сасвим спонтана сиротиљска спика