Prijava

Kod mene je slicna situacija samo gora puta tri. Devojka u srbiji nece da zivi u Nemackoj. Moji ulozili 15k evra u sredjivanje kuce, traze od mene da dam makar 5k evra za to. Misle da se u Njemackoj pare beru zdrveta. Ne znam dal da ostanem do proleca pa se vratim da radim neki blejacki posao tipa profesor u srednjoj skoli za 40k dinara ili da odjebem sve i ostanem u Dojclandu. Imam master diplomu sa fona, sad masterirao, ovde radim kao baustelac u srbiji kao poljoprivrednik

Nemoj se vracati, zajebaces se samo tako. Djevojku zajebi, znam bukvalno desetine slucajeva gde su se ljudi vratili/propustili priliku da odu zbog djevojaka, i svi su uvijek se zajebali, bez izuzetaka. A ne znam ni koji validan razlog ona moze da ima da nece da ide, jer u Srbiji je potpuno izvjesno da ce samo biti jos triput gore i da nikad nece biti bolje. Sto se tvojih tice, objasni im prirodu zivota u Njemackoj, upravo to da se ne beru pare kao sto nasi misle, i da ces im pomoci kad budes mogao. Spomeni im i cifre nekih ovako neophodnih troskova, jer to obicno najbrze ubijedi nase ljude da nije toliko lako tamo.

moj drugar koji je završio studije (geografija) ove godine, namerava da se preseli u švedsku i šta su mu rekli roditelji? prvo nisu bili za to, pa onda su rekli čim dođe na godišnji da sredi rođenom bratu kuću, da mu sazida još nešto pored, da sredi njima njihovu...
kad sam čuo nisam verovao
kakvi saveti, a još nije ni otišao

Samo treba prvi milion nekako zaraditi posle je lakse dosta

Oteraj familiju u tri picke materine, imas da spavas mirno

Kakve su plate geografima u Švedskoj?

ne odes zbog picke na zapad, hahahah kakve glavice

Hhaah kako ste vi Srbi jadan narod cccc
Kod mene je situacija totalno obrnuta, moji otac i 2 brata su pre 8 god otisli u Austriju, ja setra i majka smo ostali u Srb.Nikad ga nisamo pitali da nam sredju nesto, samo ako moze da nam posalje novac ako je nesto ustedeo.Na njegovo insistiranje napravio je meni i mojoj braci 3 kuce(za nase porodice), jedini je prob sto sam samo ja sa buducom zenom ostao, oni se svi preselili gore.
Pamet u glavu druze, nemoj da se zajebes kao moj cale...
Samo hrabro :)

PS: Povedi i tvoju devojku sa tobom, ako planirate nesto ozbiljno.

Ubuduće bilo ko od rodbine da te tako nešto pita odgovori sa pitanjem: Zašto te to interesuje? Imaš nekih pretenzija prema tome? Koliko vi šaljete mesečno vašim roditeljima? (Pa ako zucnu bilo šta dodaj razočarano "samoo??? Pa to je jaaakooo malo. " Nek se osećaju loše.

A sa roditeljima lepo razgovaraj. Objasni im svoje planove i kaži im koliko možeš mesečno da ih pomogneš i nek rade šta hoće sa tim.

E da obavezno svaku rečenicu počinji sa JA:
Ja mogu toliko
Ja bih voleo da mogu više
Ja planiram /ne planiram itd

Ja se osećam jako loše kad me to pitaju

Na kraj ih pitaj: šta vi mislite o tome?
Videćeš da ce te podržati.

nemoj nista da ulazes u devojku ionako cete raskinuti i verovatno te vec i vara sa ''ortacima''..

Upravo ovo sto pezos kaze; procitaj moju zadnju defku, mozda ti dodje u glavu

Mlada partizanka je jedna od onih likusa sto ostavlja komentare na ispovestima

Kazi rodbini da popusi kurac mnogo je lakse i efektnije i nece ni dolaziti da te vide kad dodjes znaci sve pozitivne strane a negativnih nema

Ps I pezos dali dobre savete, nemam sta da dodam za sada

пусти косу и бради па кад се вратиш из катара и кад те питају имаш ми персто евра до нове године ти реци ја био у манастиру радио дуборез и учио грчки

Realno, tema je "ja da se pohvalim perem govna babama po belom svetu" a hoću da ispadnem kul na vukajliji.

Mrš u pičku msterinu i troši pare kako hoćeš jebala te porodica i to što ti traže pare beskičmenjaku jedan.

Nije on baba sera nego medicinski tehničar, nešto si pobrkao, thilmo.

Baba sera naplaćuje sranje, med tehničar ga riba sa babine bulje.

Krojcler nisi mi odgovorio na postavljena pitanja, jer da jesi, okončao bi ovu tvoju bespotrebnu dilemu najnormalnije