Prijava

ја сам предложио да се направи неки левијатан да бије људе који пишу срања по нету

Kontaktiraj bombija brt napravite neku spiku

Moje krme jednom sedmicno ima sijacu masazu

Naravno da se treba pozabaviti nasiljem nad zivotinjama, ali ne da se sudi I lema od strane nekih debila, nego institucionalizovano. A udruzenja da dizu frku I obavestavaju javnost su dobrodosla.

Ti ko u jebenoj Svajcarskoj da zivis. Koje institucije leptejebo? Svima je ovde jasno da treba stvari da funkcionisu tako kako si rekao, ali sta raditi kad su institucije go kurac ko ovde? Tad treba ohrabrivati ljude da se organizuju i da preduzmu nesto po pitanjima koja smatraju vaznim. Nasilje je jedno od njih.

Meni je najjace kako se svi pobune i prave uzasnutim kad se javi udruzenje poput Levijatana koje lema ljude koji se izivljavaju na zivotinjama, a skoro niko se ne buni kad dodje do nasilja nad nevinim ljudima i zivotinjama. A i kad se neko pobuni, odmah se generalizuje, ismeva i proziva.

Kad neko lema zenu i decu u kuci, o tome se cuti, domacinska stvar, jel. I trazi se da institucije reaguju, a niko ne alarmira te institucije. A ako se kojim slucajem nadje neko da obavesti dragu policiju, to je procedura koju nase drage institucije razvuku na xyz meseci, pa ko ziv, ko mrtav. Ja nemam nista protiv institucija, dokle god rade svoj jebeni posao. To je njihov jedini smisao, jedini razlog zasto postoje i jedini razlog zasto se tolke pare daju na njih. Ako ne mogu da odrade poso, mrs u kurac.

Treba, npr ohrabriti ih da dizu frku, salju slike I pisu novinama, prave paniku po fb I slicno, jasno se vidi da je outrage kultura uspesna trenutno I to ne samo kod nas nego svuda u svetu. A nikako da se rulja ohrabruje da bije ljude po sopstvenim kriterijumima, pa cak ni kad je u pitanju generalno plemenit cilj kao sto je ovde slucaj. Svako ima pravo da se na sudjenju detaljno utvrdi krivica I da dobije adekvatnu kaznu, a ne masa krezuba da ga lincuje.

Tad treba ohrabrivati ljude da se organizuju i da preduzmu nesto po pitanjima koja smatraju vaznim. Nasilje je jedno od njih.

Ovo je posebno opasno razmisljanje. Pogledaj sta je neko generalno misljenje Srba ko je dobar I posten, a ko zasluzuje zatvor ili malj u glavu. Pogledaj malo po npr Blic komentarima. Daj rulji da budu avendzeri I onda gledaj obezglavljene starlete, zapaljenu ili otetu imovinu svima koji rade za vise od 500e I ne voze punta, prebijene pedere, silovane I ubijene dobre ribe koje im ne daju picke itd. Pusti rulju da odlucuje I vracamo se u srednji vek za dve nedelje maks. Posebno sto to ohrabrivanje kako kazes moze lako da se shvati ili upotrebi I kao manipulacija.

Ovo je posebno opasno razmisljanje. Pogledaj sta je neko generalno misljenje Srba ko je dobar I posten, a ko zasluzuje zatvor ili malj u glavu. Pogledaj malo po npr Blic komentarima. Daj rulji da budu avendzeri I onda gledaj obezglavljene starlete, zapaljenu ili otetu imovinu svima koji rade za vise od 500e I ne voze punta, prebijene pedere, silovane I ubijene dobre ribe koje im ne daju picke itd. Pusti rulju da odlucuje I vracamo se u srednji vek za dve nedelje maks. Posebno sto to ohrabrivanje kako kazes moze lako da se shvati ili upotrebi I kao manipulacija.

Jasno, nisam ni mislio na neartikulisano pustanje mase da ispravlja krivu Drinu kako god pozeli. Ali definitivno treba ohrabrivati ljude da se ujedinjuju i bore oko onih stvari za koje je moguce, bar nacelno, sloziti se da su lose. A nasilje nad nemocnima je jedno od njih.
Zapravo, mislim da ce do ovog sto si nabrojao neupitno doci ako ljudi samo nastave da trpe umesto da se grupisu i organizuju. U jednom momentu ce nezadovoljstvo, nepravda i nemastina dostici taj nivo da ce Levijatan biti mala maca za to.
Sto se tzv. outrage kulture tice, nisam optimista, bar kad je Srbija u pitanju. Onaj slucaj sa Tijanom Juric je digo buku kao malo koji slucaj u Srbiji, pa nije nesto specijalno ucinjeno na polju bezbednosti dece.

Svako ima pravo da se na sudjenju detaljno utvrdi krivica I da dobije adekvatnu kaznu, a ne masa krezuba da ga lincuje.

Sve sto pokusavam da kazem jeste sledece: ovo sto si rekao je velika civilizacijska tekovina; ali ona je beskorisna ako nemas sistem koji omogucuje da se zlocinci u najvecem broju slucajeva efikasno privode pravdi, da brzo dobiju zasluzenu kaznu, da se zakon zapravo postuje i da nevini ljudi ne budu kaznjavani. Takav sistem u Srbiji je truo. Nepovratno truo. On se mora menjati iz korena, treba procistiti policiju, sudstvo i druge organe do te mere da ce to trajati godinama ako se s tim uopste ikada i pocne. U takvoj situaciji, mozes da gledas nekog kako sece keru sape, mozes da ga prijavis policiji i da se to u 80% izjalovi i mozes da ga useres od batina. Mozda postoji jos par opcija. Da se razumemo, ja sam za useravanje od batina samo ako je 1) neupitno tacno da je taj lik zaista nasilnik i 2) ako sve civilizovane metode propadnu. Naprosto mi ne ide u glavu to da kad sve institucije zakazu, treba samo da se vratim u krevet i kazem jebiga, sistem je danas pogresio, nadajmo se da nece sutra. Ako su likovi iz Levijatana zaista debilcine koje cim im neko spomene da neko tuce kera idu da ga oseru od batina, onda sam protiv njih. Al kolko sam skontao, ne ide to bas tako. Pretpostavljam (i nadam se) da najpre utvrde da li je to tacno i pokusaju civilizovanim metodama da rese problem.

I jos nesto samo da dodam. Gomila pandura bi se savrseno uklopila u onu percepciju Levijatana koju imaju mnogi koji su komentarisali na ovoj temi. Mala mi je uteha sto pandur ima uniformu i sto radi u ime drzave i reda, ako me pretresa na ulici bez opravdanog razloga i drkne samarcinu ako mu prigovorim bilo sta. Mislim da je to mnogo veci problem, jer likova iz Levijatana ipak ima relativno malo i njihove zrtve (ako su uopste zrtve) su takodje malobrojne. A panduri nas jebu svakodnevno, na ovaj ili onaj nacin.

Против него шта.

Колико сам видио њихово брањење животиња углавном се своди на пријетње и вријеђање.

debili na kvadrat. treba nam neko ko ce tuci njih.

Бихали ахаха.

Очекујем да се неки члан тог покрета региструје овде кроз 24 сата.

Ne sekirajte se, neće, o Levijatanu se van Vuke priča fazon tri meseca, imao je gde Teša da vidi te priče. Lololo

Elem, protiv.

Pravicno je da se ovi ljudi ovako ponasaju jer institucije ne postoje koje bi radile taj posao. Prosto se organizovali ljudi i delaju potpuno legitimno (pitanje koliko svrsishodno i sa kakvim tacno ciljevima ali ipak delaju). Najlakse je uhapsiti i eto gotovo, istresli smo se nad nebitnim gradjanima ali aj ti promeni ljude u glavu, napravi institucije koje ce raditi taj posao predano. To sto radi levijatan nije legalno ali je legitimno i pravicno a nekad tvrdi i nepravicni zakoni treba da ustuknu pred pravednoscu. Sevast sve lepo rekao

Sto rece Sevast, vi se ponasate kao da zivimo u Svajcarskoj. Zaboravljate da u ovoj drzavi LJUDI nemaju prava, a ne zivotinje. Samo se sjetite vec milijardu puta spominjane price o Mitrovicevom sinu itd. Da ne spominjem sto vjerovatno svako od vas zna poneki lokalni slucaj gde neko radi sta hoce i maltretira druge, i svi to znaju ali niko mu ne smije nista. Ja prvi znam jedno 15-20 primjera odmah ovako, bez dubljeg razmisljanja.

Ima gambi poentu, kad stvar procuri u medije onda se drzava mora aktivirati, i jeste narod u prosjeku glupa stoka kojoj ne treba povjeriti ni dve nacrtane ovce na cuvanje, a kamoli da odlucuju o necijem zivotu. Medjutim, u medije bi mogao da procuri 1-2 slucaja najvise, a nasilje i nad ljudima i nad zivotinjama je u ovoj drzavi bukvalno svakodnevna pojava, nemamo ni dovoljno novina, ni dovoljno zainteresovanih ljudi da rade nesto po tom pitanju, da bi se to moglo sprovesti u djelo i dati efekte.

A vec smo u tolikom kurcu da imamo milion navijackih grupa koje su bukvalno beskorisne svakome u bilo kom smislu, samo trose kiseonik bezveze, koje valjaju drogu, pa nek valja i Levijatan onda, oni bar ucine i ponesto korisno sa strane. Ako se ikad bude drzava toliko sredila da nestanu sve te kriminalne grupe, ja cu prvi potpisati da se ukine i Levijatan. Ali do tad, dok nam droga i kriminal vladaju drzavom svakako, neka i Levijatana.

I da, meni je mnogo vece pitanje ovo Badovo

Колико сам видио њихово брањење животиња углавном се своди на пријетње и вријеђање.

Jer se realno non stop vidjaju prijetnje i vrijedjanje ali nisam bas nesto vidio slucajeva da je "pravda zadovoljena" pa me interesuje koliko oni realno rade a koliko od toga je samo prica

И овај горе са видеа ми не изгледа као неки нормалан.

(Нисам улазио у видео).