Prijava

Одлична тема. И ја покушавам да оставим цигарете већ дуже време али никако да почнем. Чудно је то што сам свестан колико је пушење погубно по здравље и колики је то ударац за новчаник а ипак посегнем за паклицом и издуваним је у року од 10 сати. Нешто сам гледао по интернету савете који су наводно делотворни али их још увек нисам пробао. Неки од њих су:

-чешће туширање
-уношење веће количине воде у организам (у сврху детоксикације)
-када те ухвати криза и желиш да запалиш, гледај у сат и прати секундару док не окрене цео круг (док не прође један минут) и након тога ће се жеља за цигаретом наводно смањити.

Оно што сигурно знам да је делотворно јесте књига од Алана Кара "Лако је престати пушити" коју можеш и на Интернету наћи у ПДФ формату, беслпатно. Познајем пар људи који су након те књиге оставили пушењењ и никада се више нису вратили том пороку (а неки од њих су пушили и по 4 кутијица дневно). Из мог личног искуства, могу да кажем да сам почео да читам ову и прочитао отприлике једну четвртину исте након чега сам приметио да сам драстично смањио конзумацију цигарета (са 20 цигарета дневно на 10) међутим након тога сам имао неких обавеза тако да сам престао да је читам и поново се вратио на старо.

Можда би било добро да кренеш са том књигом. Вероватно ће ти бити од користи а никакву штету ти неће нанети.
:)

Nemoj bataljivati pičko

Izgubićeš smisao postojanja

Ovako sam ja to uspio: Da skupim motivaciju citao sam na netu sta se sve desava sa tijelom nakon prestanka pusenja tako da sam odbrojavao kada sam ugasio zadnju cigaru po tom. Npr nakon 6 sati smanjuje se ugljen monoksid, nakon 24 sata vraca se culo mirisa, nakon 48 sati skoro da smo izbacili nikotin iz sebe itd. Prva 3 dana su bili dugi kao godina.Nakon toga nisam vise imao fizicku krizu koliko sam se borio sa navikama. Npr u kaficu, na pauzi na poslu itd. Mogao sam kod kuce popiti kafu bez da mi se toliko trazi cigara ali je najgore bilo nakon jela. Sada evo skoro 3 mjeseca ne pusim i to mi je postalo nesto normalno, ne razmisljam vise o tome. Kao kad se naviknes da vozis auto, ne razmisljas o svakom koraku kao kad si tek dobio vozacku vec jednostavno samo vozis. Ono sto me sprijecava da ponovo pocnem pusiti je sto vidim sta sam dobio a sta izgubio. Dobio sam oko 100 eura vise mjesecno, mnogo vise produktivnosti na poslu, postovanje prema sebi itd a izgubio sam smrad iz usta, smrdljivu odjecu, zute nokte, slajm itd. Jos samo da napomenem da sam nenormalno iskasljavao vise od mjesec dana.Iskasljavao sam toliko da sam se zabrinuo za sebe i pomislio da li je moguce da je sve ovo bilo natalozeno u meni. Sto se te knjige tice citao sam je nekad davno i odustao nakon prvih par strana jer je bila veoma dosadna.Svaka treca recenica je bila u smislu "Kad bi samo znali koliko je lako prestati; Vi nemate pojma koliko je lako prestati" itd. Ukratko moj savjet je da odredis sebi cilj i cvrsto zapamtis zbog cega prestajes (zdravlje, novac, samopouzdanje itd) i svaki put kad ti se zatrazi samo misli na to :) Pozdrav.

Meni je mnogo pomogao vejping. Krenuo sam od toga da nisam ovisnik od cigara, nego od nikotina. Ne bih nikada pušio cigaru bez nikotina, to je polazna tačka. E, onda kreneš sa vejpom, ne šokiraš telo naglim odsustvom nikotina, a eliminišeš smrad, pepeo, odmah imaš više kinte, pluća ti se pročiste, a možeš da počneš da uživaš u nikotinu na nekim mestima i u situacijama gde cigare više nisu dozvoljene ili normalne

Problem je samo što cuclanje te električne sprave izgleda malo debilno i što je Marić lice te kampanje, ali s jedne strane boli te kurac ako imaš jak karakter, to je samo faza na putu prema boljem sutra, a sa druge to ti daje dobar povod da smanjiš polako i vejping, ili prvo da smanjiš količinu nikotina u samom soku, a posle i sam vejping.

Jebi ga, ja sam prešao sa pakle i po dnevno / 30g nedeljno na samo poneki vejp uz piće. Ponekad stavim malo duvana u džoint ako je baš lepljiva džidža, premda izbegavam. A inače pravu cigaru nekad iz zezanja zapalim, ali mogu 2-3 dima da povučem i onda mi se gadi.

Ja sam prestao da pušim onog dana kad nikad nisam ni počeo.

Почни да пушиш курац, до сада си то радио само у пренесеном значењу, ред је да коначно пређеш и на конкретно деловање. А и безбедније је по здравље.

Najbolji način da prestaneš da pušiš je da dobiješ nekakav zdravstveni problem. Moj je bio taj da sam dobio takvu tahikardiju posle izduvanjenih više za par sati da sam mislio da je to to. A posle toga je lako.

Često samo stavim cig u usta i kao igram se njome i to dosta pomaže.

Не знам, та цигарета ми је као род рођени.. понекад помислим да ли је она била антидепресив у стресним ситуацијама, или је стрес долазио управо због ње. Сачекаћу да прођу ови моји кризни периоди, па ћу онда баталити. Једноставним заборавом на њих.

Nazire li se kraj tom kriznom periodu?

Па око 75те, прорачунао сам.

не думагијамм, ко вам крив што сте били тупави као клинци па подлегли утицају друштва модернога, крепајите сад сори, све нај Мицку, да побједиш!
упис.

Nekih tridesetak sati od poslednje pljuge. Ozbiljno je sad ovo sranje, sinoć mi bilo jako teško zaspati. Velikom broju ljudi sam rekao da mi jebu sve ako me vide s pljugom, tako da sam najebo ako ne ispoštujem.

Ajde bre zapali cigaru ne seri

Па Вузи, братићу, ми смо били глупи као клинци, што је и нормално ваљда, али ти си остао глуп и сада кад си велики

не знам појма одакле ти то да сам ја ВЕЛИКИ, пошто ја мислим да особа од 15 љета господњох није ВЕЛИКА, а на теми пише саботирање, вређање итд, тако да ништа злокобно, надам се да се разумемо :3

Ох, извини онда за све ове грубе ричи. :)

I moj život sada na tvoj život sliči.

Nista bolje nego kad se dobro najedes, pa pripalis cigaru