Prijava

Konvencija ili ne ali losa navika za modernije jezike, imam tikove kad vidim xd

Dobar je pajton, nema greske. Koliko mi drago da ucis nemas pojma :)

E, a ja sam sam sebi pomalo smiješan s ovim kodovima što šerujem, ko neki klinjo kad nešto nacrta, pa ide da pokaže mami. :D

Sta ima veze, nasi smo. Ja dan danas cuvam svoj prvi github repo, ForecastApp, ah..udjem nekad, vidim, podsetim se, ismejem, isplacem..

Jebi ga, od nečeg se mora počet... :)

Niko se nije nacen rodio, mada stvarno ima par autora ovde koji se razumeju u sve i to oduvek, mi obicni smrtnici moramo pocet od 0 moj dobri jovo

U vezi komentara viticasta otvorena zagrada u novi red:
Najvaznije od svega je biti dosledan svom stilu.

Iz mog iskustva, velike firme imaju Coding Standarde od po 500 strana u kojima teraju mak na konac u vidu najsitnijeg detalja, custom formating alate, kao i staticku analizu opet custom...

Male firme to nikad nemaju, a jako je vazno kad ste svi sinhronizovani i da vam repo uvek ima uvek identican stil. Moj savet : koristite clang-format i slicne open alate. Imate predefinisane stilove (Google, GNU, LLVM) a mozete i svoje stilove da pravite.
Tako da : svaki dev kome ne odgovara glavni stil moze kod sebe da ga promeni automatizovano, a
pri commit-u opet vratite sve na glavni stil i mirni ste.

ima par autora ovde koji se razumeju u sve i to oduvek

ja npr itd itd

Ti, Melk, Cara,, Vaha, Šećo, Oblo, Kocko xd

Btw Cica Morada mudro zbori sada.

alt-shift-f je sve sto ti treba u zivotu

i da ne nejmujes fajlove kao .txt jovore, zasto?

ako je c stavi program.c

brt dobar je alt-shift-f ali mnogo bolji ctrl-c-ctrl-v kao svaki pravi programer moras biti vrhunski plagijator

samo zamisli da je programiranje zapravo vukajlija definicije 2023. gledaj gde god da pokradeš, plagiraš, izlažiraš, prekopiraš, prepišeš i onda govoriš kako je to tvoja vrhunska umotvorina i daleko ćeš dogurati kao što vidimo ovde na vukajliji razne ličnosti.

@celt: ime je prosto zato da bi se lakše dijelilo na netu... nisam siguran (doduše nisam ni pokušao) kako browser prikazuje .c fajlove.
Kad je txt čim uđeš vidiš kod... možda isto može i sa C fajlom, ali nisam probavao.

sirotinjska spika tema

@celt: ime je prosto zato da bi se lakše dijelilo na netu... nisam siguran (doduše nisam ni pokušao) kako browser prikazuje .c fajlove.
Kad je txt čim uđeš vidiš kod... možda isto može i sa C fajlom, ali nisam probavao.

kad je C fajl githab ga formatira da izgleda lepo, pokaze repository i sve ostalo, a ne kao txt fajl u browseru:

npr:
https://github.com/jithin-renji/Nuke/blob/main/src/main.c

najbolje za sve ovo, i ako hoces da te eventualni poslodavci malo ozbiljnije gledaju kad gledaju sajt je git repository npr sa examples programima, gurnes to na githab pa odatle delis

Okej, vjerovatno ću to i napraviti. Usvojiću savjet. Napraviću repository poseban za svaki jezik, pa ću ove falove kopirati tamo u repository za C i preimenovati u imefajla.c.

To sam i mislio napraviti u jednom trenutku, ali ne znam ima li smisla zadržati ove txt verzije na sajtu? Jer one su mi čisto za opušteno dijeljenje... Txt fajlovi su svima poznati, vjerujem da ih svaki browser lijepo prikazuje itd... I možeš im pristupiti direktno bez da ulaziš u github... Zato sam išao s njima na početku.

deli uvek repositorije, mnogo bolje tako. isto lakse da apdejtujes itditd.

mozes da imas kao neki summary na ovoj tvojoj stranici, al kod kao kod najbolje da drzis na githabu.

i koristi readme.md sto vise mozes. to ti je nacin da se dokumentuje softver, i da stoji blizu.