Prijava

beograd je ruzan ko kurac, ali to nikada nije ni bila njegova car i adut

iskreno, ne kontam ljude koji gradove rangiraju po lepoti, valjda je bitnije da grad bude do jaja kul mesto, a ne jebeni muzej

e sad, to sto bg vise nije bg ni u onome u cemu je nekad bio jak i sto je spao na rang nekog soluna ili sofije, druga je stvar

da se razumemo, govna su i starobeogradjani, i bosancerosi i krajisnici koji su se naselili

svako na svoj nacin, dva ekstrema

dobar je beograd mada ns više volim

jeste kul beograd, samo tema nije o tome nego o ovom kvazielitistickom proseravanju "rodjenih beogradjana" koji u nedostatku ksenofobije prema strancima jer niko nece da dodje tu imaju ksenofobiju ka sopstvenom narodu, koristeci "a-la bombas" tehniku "ja mislim da su oni govna kako bi nekako dokazao da ja nisam", ne razmisljajuci ni trenutka o paradoksu, da nije tih sto su dosli sa strane beograd bi bio malena palanka a oni bi bili i na papiru seljaci ko sto i ovako jesu, al glume neku elitu i avantgardu koja zivi na dorcolu i navija za partizan. jer to je nobles.

prost narod svuda radi to. pogotovo ti sto misle da su nesto iznad nekoga cinjenicom sto postoje negde slucajno. i mislim da je uvek situacija da su drugi gradili tu reputaciju kojom se oni dice zato sto postoje, a ti drugi su skoro uvek dosli sa strane, jer reputaciju nekog mesta ne prave lenji snobici i dziberi sto se ponose postojanjem i ne pokusavaju nista vise od zivota, nego ljudi koji rade nesto, a oni su svud po svetu, samo ih privlace ovakva mesta gde ima da se nadje sa slicnim narodom.

pojavi se i poneki cistokrvni dobri vremenom, ali vecina usere sve to cim su se dicili na duze staze.

iliti nesto svezije, opipiljivije, sto se brze malo desilo pa moze da se stavi primer i kroz jednu generaciju.
recima debelog kevina koji je prodao svoju drvenu stracaru i dvoriste u mauntin vjuu za 5Mil$ i sad zivi u vili pored okeana: "ovi neamericki dodjosi su za sve krivi"

Samo Gambi, praunuk predratnog beogradskog hirurga Aksentija Milentijevića

Za Niš sam siguran da su svi Nišlije, nije se teško uklopiti naime, nema građanskog otpora prema ruralnom

U Smederevu znam da su 5% smederevci, 15% dziberi iz okolnih sela, 15% dziberi iz drugih sela po Srbiji, ostalo kosovari i resto dodjosa. Od svih njih 98% su debili i primitivci. Svako iole normalan sa bar gram soli u glavi pobegne prvom prilikom ili ostane i provede zivot u depresiji.