Prijava

mi smo osvojili pola bosne, a vi izgubili kosovo, crnu goru, makedoniju i dvije ade od hrvatske.

makedonija je efektivno izgubljena '45 i pametno je sto s njima nismo isli u sukob devedesetih jer bi teritorijalni rezultat bio isti ko sad, samo bi nas mrzeli slicno kao i albanci ili hrvati, ko da nemamo dovoljno svadja u regionu

crna gora ima svoju tradiciju drzavne samostalnosti, samo sto je u poslednjih 15-20 godina ta drzavna samostalnost otvoreno anti-srpska, tako da ne znam koliko ima smisla reci da je srbija "izgubila" crnu goru

za kosovo si u pravu, samo sto nismo izgubili rat s albancima, nego rat s najmocnijim drzavama sveta

a sto se bosne tice, rekao bih da je to pre neka pat pozicija za sve narode nego sto je bilo cija pobeda; postoji republika srpska, al ne sasvim kao nezavisna drzava, banja luka je tu, ali koliko srba ima danas u sarajevu ili mostaru?

izvinite što nisam shvatio o prenapredni sarkazam vukajlijaša
postajete 9gaggeri
i sto sam vam psovao majku, zovite tatu da me bije

da ne zaboravimo da nismo imali redove i tuču za jeftinu piletinu i sadnice japanske trešnje.

da ne zaboravimo da nismo imali redove i tuču za jeftinu piletinu i sadnice japanske trešnje.

ok, pobedio si

i sevast je iz srbije. pa otisao u njemacku. znaci da nesto ne stima sa srbijom.
ili je piletina u berlinskom lidlu jeftinija.

Jeste, otiso je sevast u njemacku da gastarbajtuje, garant spava po vagonima s kurdima i brise svapska dupeta, bitno da iz rep srpske niko nije otisao u bec ili frankfurt npr

bosanski epicentar u njemackoj je minhen.

Nisi ti u vagonu nego dijelis stan sa još dvojicom cimera.

bosanci? pa pola šumadije u frankfurtu..

bosanci? pa pola šumadije u frankfurtu..

ma ne sporim, al cisto da budemo fer, ne ide se samo iz srbije za svabiju , rekao bih da se toliko izbosne ide

vidim da je dosta vas navelo kosovare kao najgoru sortu ljudi koju 'poznaju', pa bih samo ogradio jedan mali delić kosova i metohije od te titule.. zbog ljudi koji žive južno od ibra, mitrovčani su etiketirani kao isti ti kosovari i mrze ih ljudi gde god se pojave, a onde gde nema mržnje, ima pogleda prepunih mržnje.. rodom sam iz kosovske mitrovice, posao kojim se bavim je poprilično dinamičan i stalno me tera da budem u pokretu, upoznao sam brdo ljudi različitih nacionalnosti i iz svih krajeva sveta, spavao i delio parče hleba sa njima, tako da sam zaista kompetentan da pričam o ovome.. ljudi koji dolaze iz enklava se toliko razlikuju od ljudi iz KM da je to nemoguće uporediti.. dijalekat, mentalitet, način razmišljanja, jebeno možeš prepoznati takvu osobu na osnovu fizičkog izgleda; zbog situacije u kojoj se nalaze, isfrustriani činjenicom da žive u nekoliko km kvadratnih, žele da se nametnu i probaju sve što im nešto urbanija sredina može pružiti, a tu dolazi onaj mentalitet i način razmišljanja posebno do izražaja, zbog kog su svi ljudi rođeni severno od ibra etiketirana istom etiketom kao oni južno.. zapravo je stvar malo drugačija, animozitet prema takvim ljudima (čast izuzecima), osećaju najviše mitrovčani koji su u svakodnevnom kontaktu sa njim... jako mali deo mitrovčana je otišao da živi i radi u srbiju i oni koji su otišli, imaju tendenciju povratka kući (iz ličnog primera znam na desetinu ljudi koji su se vratili mitrovici uprkos stalnom zaposlenju i sasvim pristojnom životu u gradovima gde žive velikosrbi).. Mitrovčani su ostali dole, žive u malom gradiću trudeći se da se ne obaziru previše na mišljenja južnih komšija, ovih pavijana i kompleksaša, a severno od osuda i prezira ovih velikosrba, gde se kroz celi život brane od duplih standarda koji im se konstantno nameću.. u svakom okrugu ima degenerika i izroda, ako ste imali loše iskustvo sa čovekom koji nije iz vaše sredine, ne morate odmah sve da generalizujete i stavljate pod isti koš...

ja ni ne znam mnogo kosovara iskreno, a one sto znam su uglavnom okej ljudi

je li ukusan merkelin leberwurst sendvič.

nije, leberwurst najgora stvar koja postoji

probaj onda leberkaes sa ljutim senfom.

svi srbi su govna samo su finese ovde u pitanju da se razumemo

pa naravno da su. ali je opet zanimljivo sprdati se time.

Apsolutno si u pravu Eru, govna smo da nas nema nadaleko i to je najžalosnije u cijeloj ovoj priči, da smo iole normalni sada bi bili jebena Njemačka na balkanu u najmnju ruku ali prije će Drina da presuši nego što će to da se desi tako da treba da nas pomori neka kuga da ostavi ove divne krajve za neke normalnije narode mi smo zasrali motku do kraja.

ma ljudi su govna generalno, i svabu da stavis u nas sistem postace isti za 10 godina

ali je stvarno velika steta jer imamo toliko plodne zemlje, velikih reka, okej klimu, rudna bogatstva (bar za zemlju nase velicine) i opet smo sirotinja

uz savremenu tehnologiju, mi mozemo uz malo rada toliko hrane da proizvedemo da nijedan srbin ne mora da brine sta ce da jede taman da digne sve cetri u vis, a nama je 15% stanovnistva u neposrednom riziku od siromastva

a neke druge zemlje su se izdigle iz pustinje ili jebenih glecera, sta ima koji kurac onaj na islandu osim mozda da jebe ridjokosu sestru, sto isto nije lose, al ko da moze da zasadi nesto osim sumske jagode