Prijava

Sta me ne ubije to me ojacha !!!!!!1

Stratimire jbt što toliko divljaš?

Koji ti kurac realno?

Ne znam te takvog

Hocul iz ovog fazona. Tri somicha plus sterilitet plus kovid propusnica. Sve o troshku drzave.

S T E T O C I N A
T
E
T
O
C
I
N
A

Tema je fufana bobich moysilowich houltu i hoce li da primi ponovo. Shto sam ja na udaru?

Stratimire ti si suština sajta iako ovi degenerici pokušavaju da pišaju po tebi.

Ti si suštinski bes svakog člana, sve ono što svako ko čita tvoje postove ne bi hteo da bude i da se ponaša pa se ograđuju a zapravo jeste.

Stratimire ti si

I S T I N A

Sad vec zvuchish kao ljubomorna kuchka. Terash me da vadim iz arxiwa aferu "autobus". Zashto to sebi radish Carisha?

Zasto se jos uvek niste roknuli?

Cara je vise puta pokusavao, besio se ali ga majka uvek skidala i pitala sta to radis crni Caro. Decko je inace invalid u kolicima, tako da razumi njegov hejt

Sah mat gospodine hahaha

zamislio sam se.
odjava

Zivot ti jebem dosao odoh

Ej i ja mora malo da pauziram sa sajtom, da se umore ove gljivice, pa se vraćam

@sevast

Ne vidim zasto bi bile neophodne mere ekonomske levice za ovo? Ako mislis na studiranje konkretno, maltene svuda u evropi je skolstvo vec javno i nemam nista protiv toga u sustini, ali cak i u USA je dovoljno da banke ne diskriminisu na osnovu rase/pola/orijentacije za student loans (koji su prilicno fer i imaju low interest), kao i da fakulteti ne diskriminisu na osnovu istog (sto ne rade, cak postoji pozitivna diskriminacija - affirmative action, sto je lose i nesto cega sam protiv, kao sto sam protiv ostalih oblika pozitivne diskriminacije).

Isto, ako mozes da dobijes posao za koji si kvalifikovan bez obzira na nebitne faktore rasa/pol/orijentacija/tetovaze/frizura/debljina vrata - je ravnopravnost mogucnosti. Dakle sve je samo stvar nediskriminacije.

U svakom slucaju, generalno u 21om veku se javno zdravstvo i skolstvo retko gde osim u USA gledaju kao na socijalisticke mere i sto se mene tice oba su kul, a verujem da tako misli cak i vecina desnicara osim americkih. To mu vise dodju kao ljudska prava nego kao socijalisticke mere u ovo doba po mom misljenju.

Pitao sam te sta mislis da je ravnopravnost mogucnosti jer ocigledno pod tim ne podrazumevamo iste stvari. Za tebe je to u principu ideja da kad konkurises za posao ili neku uslugu, da te ne odbiju na rasnoj, polnoj ili slicnoj osnovi. Al uzmi sledeci primer: Dzon i Mark su obojica belci, otprilike podjednako vredni, inteligentni, talentovani, sta god i planiraju da rade u istoj bransi. Dzonovi roditelji su zdravi ljudi sa dobrim platama i obezbedili su deci sve sto im treba za normalno detinjstvo. Markova keva boluje od raka, cale je alkoholicar, a mladja sestra je u kolicima. Dal bi rekao da ovde postoji equality of opportunity? Nece Mark nigde biti diskriminisan, ali ima da vuce veci teret od Dzona, ne svojom krivicom. Sa stanovista ekonomske desnice, to je samo losa sreca, jebiga, neko se rodi kao dete milionera, neko u faveli, kraj price.

Sto se obrazovanja u Americi tice, mozda ce te iznenaditi moj stav, ali mislim da je kontraproduktivno ono sto rade sa studentskim zajmovima. Oni su navikli na slobodno trziste u manje-vise svim aspektima zivota, pa i kad je obrazovanje u pitanju. Ovo davanje zajmova u kombinaciji s marketingom da si gubitnik ako ne ides na jedan od top level univerziteta je dovelo do nenormalne inflacije cena visokog skolstva. Svako oce na najjace univerzitete i svako ulazi u kredit ko koza u kupus. Na kraju ili postane rob tog kredita, ili drzava od novca poreskih obveznika plati tim univerzitetima 10 puta vise nego sto bi bila trzisna cena da nema tih mogucnosti. U Evropi bi privatizacija univerziteta verovatno izazvala veliku krizu, s druge strane. Za zdravstvo se slazem.

Markova keva boluje od raka, cale je alkoholicar, a mladja sestra je u kolicima. Dal bi rekao da ovde postoji equality of opportunity?

Da, baki. Jer zašto bi Džon trpeo što nečija keva sabija paklu vinstona ceo vek - on je po svim merilima koja su u njegovom domenu uticaja dorastao, a samim tim je i dostojan X tretmana, baš kao i Mark.

Mogućnosti su jednake, ali su ishodi drukčiji, jer su i polazišta faktor. To o čemu ti govoriš je jednakost ishoda, a to jebiga ne može, jer helen i treba da vlada, a varvarin da bude rob.

https://twitter.com/disclosetv/status/1442629323870121989?s=20

NEW - NY Governor Hochul proclaims, "The vaccine comes from God" and asks those present in the megachurch congregation, "I need you to be my apostles."

@disclosetv

Hochul

Any questions?

Ovo prerasta u tragikomediju aaaaaaa kolko srče

@Sevast

Evo Jebac vec odgovorio slicno sto bih i ja. Nego cekaj bre lol, sta ti onda podrazumevas pod jednakim mogucnostima?

Dzon i Mark su obojica belci, otprilike podjednako vredni, inteligentni, talentovani, sta god i planiraju da rade u istoj bransi. Dzonovi roditelji su zdravi ljudi sa dobrim platama i obezbedili su deci sve sto im treba za normalno detinjstvo. Markova keva boluje od raka, cale je alkoholicar, a mladja sestra je u kolicima. Dal bi rekao da ovde postoji equality of opportunity? Nece Mark nigde biti diskriminisan, ali ima da vuce veci teret od Dzona, ne svojom krivicom. Sa stanovista ekonomske desnice, to je samo losa sreca, jebiga, neko se rodi kao dete milionera, neko u faveli, kraj price.

ukoliko mogu da idu u istu skolu, da ih isti doktori lece i slicno ova dvojica imaju jednake mogucnosti, sto je u 100% zapadne evrope tako.
ne mozes ti da omogucis deci jednako "uzgajanje" (kako da ga kazem) apsolutno nikako osim da ih oduzmes i sve u nekoj drzavnoj ustanovi da vaspitavas, sto je daleko od utopije po meni.

sama cinjenica da bilo gde u ovim ekstra socijalistickim zemljama zapadne evrope deci ne moras da placas obaveznu skolu, knjige, sveske, olovke, zdravstvo, sto deca se ne cimaju ko kakve patike nosi, i slicno bi trebao da bude vlazan san svakog levicara, tako da ne znam sta je dalje cilj, osim da se nasilno uzmu i da ih vaspitavamo po meri?

jel raspravljamo o americi ili evropi ustvari?

Не постоји бесплатно школовање и здравство, ако их већ не плаћаш као посебан трошак на бруто плату онда то све плаћаш преко пореза и обавезног здравственог.... Свако ко има двоумљења између комунизма/социјализма и капитализма нека погледа две Кореје....
Милтон Фридмен још давних дана рече - тамо где имаш слободу имаш капитализам (чак ни Америка није толико добар пример либералног капитализма колико Скандинавија са нордијским моделом)....

Иначе, велики трошкови здравства и кредита су управо због државе и пререгулације (одређен ниво регулације наравно да је потребан, али не ове глупости што Американци раде, нарочито кад се баш у здравству показало да смањење регулације код ласерских операција очију смањује трошкове и по неколико пута), на страну што ђутуре дебила заврши џендер стадис, неку хуманистику или за сличну непотребну диплому па се питају што немају посла и кмече да држава опорезује предузетнике како би били на државној сиси....