Prijava

Evo Jebac vec odgovorio slicno sto bih i ja. Nego cekaj bre lol, sta ti onda podrazumevas pod jednakim mogucnostima?

nista preterano radikalno, jednostavno ne bih tek tako ukinuo sva socijalna davanja

al svakako ih ne bih ni davao sakom i kapom kako se u nekim drzavama radi

skandivanski model nije los

Свако ко има двоумљења између комунизма/социјализма и капитализма нека погледа две Кореје

pa dobro, al eto i sam si primetio da na medju kapitalistickim zemljama imas citav spektar razlicitih socijalnih politika, samo skandinavske zemlje da uporedis s amerikom dosta ces razlika videti

ne mozes ti da omogucis deci jednako "uzgajanje" (kako da ga kazem) apsolutno nikako osim da ih oduzmes i sve u nekoj drzavnoj ustanovi da vaspitavas, sto je daleko od utopije po meni.

slazem se, nigde nisam ni sugerisao nesto tako

jel raspravljamo o americi ili evropi ustvari?

Vise o Americi zapravo, slazem se i s onim sto si reko za Evropu, nema potrebe ici dalje, poreska opterecenja su vec dosta velika i uzrokuju neke kontraefekte.

Che-Vu
igrao pes 6 (najbolji pes ikad sig)
Ovo je jedna velika istina. Pogotovo sa španskim komentatorom. I ako otključaš Di Stefanoa.

Brate i dalje postoji server na kojem nas oko stotinak mučenika i dan danas igramo onlajn. Problem je što je većina igrača ili gomila kozojeba iz maroka i egipta i sličnih peskovitih pripizdina, ili južnoamerikanci, pa mi je ping užasan kad igram s njima, baš malo ima evropljana. Što u suštini i nije neko iznenađenje, jer ko normalan osim teškog autiste bi igrao igru staru 15 godina za koju je izašlo još toliko nastavaka.

Šmokljo, ponosu naš daleko si ti od autiste

Nego, jel može neko ko je protiv vakcina, a da nije pečurka, znači neko razumno biće da mi odgovori na par pitanja:

Uvod u pitanje- Vi defacto pobeđujete, nema mera, vakcinisano samo 40% populacije, deca 0%, mladi možda 20%. Maske ne nosi niko, može se ići svuda, nema zatvaranja. Vi pobeđujete. Znači, osim u medijima, gde ste satanizovani realno, na terenu sve sve odvija kako vi želite, i kako mislite da treba postupati sa ovom pandemijom. Ako je tako:

1. Zbog čega je danas broj zaraženih najveći ikada?
1a. Zašto smo zemlja sa najvećim brojem zaraženih i umrlih per capita? Na svetu.
2. Zbog čega broj umrlih dnevno teži ka 50, a biće sigurno do 80, ako je smrtnost 0.8%, a zaraženij 9k?
3. Da li verujete u brojke zaraženih i umrlih, ili je to prenabudženo, da bi se narod zastrašio?
4. Ako je prenabudženo, što su ambulante i bolnice krcate? Otvorene su od januara 2020 tri nove bolnice sa prosečnim kapacitetom 500 kreveta. Sve su pune, plus ne-covid bolnice rade kovid, i one su pune.
5. Zašto je 50% zdravstva angažovano u kovid sistemu, ako kovid nije big deal?
6. Zašto zemlje koje su vakcinisale 80% stanovništva, danas beleže najmanje brojke i o kovidu govore o perfektu.

Hvala. Fungi bez, pls

I još jedno pitanje, kada ćete početi da se ponašate kao pobednici, a ne kao skrajnuta grupa? U većini ste ovde na forumu, na komentarima svih većih news sajtova, u stvarnom životu, svuda ste u dramatičnoj većini. Čemu onda prenemaganje.

Не знам спадам ли у печурке, али да пробам

1. Због вируса.

1а. Нисмо. Ни у топ 20, односно топ 70, у зависности који од та два параметра гледаш

2. Не разумем ово најбоље, 50 није ни 0.6% од 9000, а 9000 може бити само број тестираних, стваран број заражених је несумњиво већи.

3. Верујем само у смислу да оквирно прате таласе, а сведочили смо фризирању бројки у оба смера, очигледно да неко у врху игра вијаче са њима, тако да их не пратим и не сматрам да вреде много за неке прецизне анализе. То како стоје у односу на реално стање капирам да ћемо сазнати 10 година након краја.

4. и 5. су за људе који негирају чињеницу да је вирус опасан, а у ту групу не спадам

6. Постоје укупно 3 земље које су прешле 80% и није им ковид у перфекту, само стоје боље него ми, али бројеви умрлих су им приближни као прошлогодишњи. Елем, питање је било зашто - с обзиром да све државе које граниче са ове 3 исто стоје доста боље упркос доста нижој стопи вакцинације, очигледно зато што овај талас није захватио сва поднебља једнако.

Бонус: зато што "победа" није убеђивање интернет беспосличара и НПЦјева, кога боли курац за то, објективно смо сви и даље у проблему

Nismo u top 20? Francuska sa 80 mil stanovnika ima 5k zaraženih, mi 9k, sa 7 miliona? Kada kažem najveći broj na milion stanovnika u svetu, mislim naravno na zadnjih mesec dana, ne na pocetak pandemije.

Zemlje slične nama po broju stanovnika beleže po 500?

Broj mrtvih danas 50, al oni su se razboleli pre 2 ned, kad je bilo 4k zaraženih.

Ja bih čestitao pobedu anti-vax pokretu. I pitam vas, kao pobednike, šta i kuda dalje? Maske u kante, pozatvarati ambulante i kovid bolnice? Vi se pitate. Imate apsolutnu većinu

Evo ja ću odgovoriti, iako nisam protiv vakcina generalno, podržavam za sve koji su ugroženi i koji se smatraju ugroženim, moji su se vakcinisali, većinom fajzerom, ali ja nisam, pa ću odgovoriti zašto nisam a i ne planiram iskreno (osim pod prinudom haha).

Prvo, preležao sam virus na samom početku godine, i imam ja usputno pitanje za tebe, kako je moguće da još uvek imam antitela, 7 puta više od granice, evo 9 meseci nakon preležanog virusa, zanima me da li su to ista ta antitela koja se sporo troše ili je moguće da sam u međuvremenu "pokupio" još virusa negde pa sam stvorio još antitela, a da to nisam ni osetio?

Što se tiče ovih pitanja:
1. Broj zaraženih je najveći dosad jer realno nemamo nikakvih, baš nikakvih mera od početka leta negde pa sve do sad, nikad više slavlja, okupljanja, svadbi, festivala, a i ljudi ne doživljavaju to više tako stravično, pa se manje čuvaju, tj. uopšte se ne čuvaju itd.
1.a. Zato što jedini ne uvodimo nikakve mere kad brojke drastično skaču, nismo ni pred izbore onda, pa ni sad jer nam isto slede izbori a sumnjam da će ikad većinsko javno mnjenje biti na strani lokdauna u Srbiji, pa je to uvođenje novih mera krajnje nepopularno. Takođe zato što očigledno kineska vrlo slabo radi, a i ostale nisu baš dobre što se tiče samog prenosa virusa, bar sam tako čuo iz priča ljudi iz okruženja
2. Pa smrtnost od 0.8% na 9k i jeste nekih 80ak, ne razumem ovo pitanje baš
3. Nije prenabudženo, čak u našem slučaju u dosta prethodnih talasa i umanjeno opet zbog politikantskih razloga, ovaj talas bih rekao da je predstavljeno kako jeste, moguće je da opet smanjuju ne znam iskreno
4. Krcate su sa razlogom, ima dosta teških slučajeva, neki za koje sam čuo da su na kiseoniku/respiratoru su upravo vakcinisani kineskom bili
5. ---
6. Izrael je u prvih 10 po broju zarazenih na 100k stanovnika, ne znam da li su dogurali baš do 80% vakcinisanih ali tu su negde, za ostale mislim da će vreme pokazati da li će im se kovid vratiti u prezent ponovo, tek su skoro popustili mere, a i sigurno se više čuvaju od nas i sa tim popuštenim merama. Eto moje neko viđenje stvari je da se vakcinom neće sprečiti širenje virusa i sama pandemija, postoje talasi nezavisni od stope vakcinisanosti, koji zavise od više faktora, a da li mislim da će bolje proći jer ima dosta blažih slučajeva pa nisu bolnički kapaciteti popunjeni, u to još negde verujem i otud ona moja rečenica sa početka, za vakcinaciju dece i mlađih iskreno nisam jer mislim da im nije potrebna i da ne stvaraju sebi obavezu do kraja života da moraju da se vakcinišu svake godine ili češće za bolest koja im predstavlja vrlo vrlo mali rizik, a pošto vacc ne sprečava infekciju i širenje tek onda nema smisla.

Ja lično, nisam previše mlad, ali nisam ni ugrožen niti se tako osećam, preležao sa blažim simptomima, imam poverenje da ću se odbraniti i od budućih sojeva ili šta već, imam još antitela takođe, a da li se osećam kao pobednik neki, nikako jer prvo ovde su svi gubitnici (osim central boarda fajzera predpostavljam xD), a drugo verovatno će me na poslu uskoro naterati različitim tehnikama da primim tako da ono jbg sad gledam kako da ne primim ove i-rnk jer ih previše forsiraju svuda a ja ne volim kad se nešto forsira i proradi mi malo inat neki jbg pa baš neću to što se protura svuda, a i ima ono - nova tehnologija jbg zaista nije dovoljno testirano da bi se vakcinisala celokupna populacija time, a to vidim da je krajni cilj i ne sviđa mi se.

toliko

za sad

Gorn, u izraelu je danas umrlo 8 ljudi. Kod nas 45. Podaci sa zvaničnih baza podataka.

Izrael ima 10 miliona stanovnika, Srbija 7. Oni 8 umrlih za 24h, mi 45

Mislim, meni ne morate ništa da odgovarate, vi ste pobednici ovog rata, a pobednici nemaju obaveze nikom nista da objasnjavaju, ali eto, mozda neko se od vas umilosti pa da fidbek

A da li govore o kovidu u perfektu? I da li si pročitao ceo post gde kažem da verujem da se vakcinacijom nekineskim vakcinama smanjuje broj hospitalizovanih?

samo bih dodao da verujem i da je i ta zaštita prilično ograničena vremenski i da će se vreme između buster doza sve više smanjivati da bi se održavao isti nivo zaštite, ali to je čisto moja pretpostavka do koje sam došao intuitivnim zaključivanjem

Zemlje koje govore u perfektu: Poljska, Portugal, Mađarska, cela Skandinavija...

odmah se hvataš za izrael a to sam i kapirao, njih sam naveo samo kao primer da se vakcinacijom ne sprečava širenje i da ako nema nikakvih mera da će svakako biti zaraženih, ja sam zapravo najveći zagovornik pravovremenih mera i mislim da to najviše doprinosi od svega, dok se ne dođe do nečega boljeg, a mislim da ove ovakve vakcine to nisu

gorne BRATE SE SEĆAŠ U GOTIK TROJKU KAD TE ZAROBILI ORCI PA SAM TE OSLOBODIO PA SMO ZAJEDNO NAPALI DEMONA GOTHE?

hahahah kako ne znam brate moj BEZIMENI JUNAČE jesi video DIJEGA negde nema ga sakrio se brat negde sa hašišinima hašišari nabijem ga baš

Lele brate kad uđeš dole u Varant u Bragu pa kad krene ona arapska muzika. Kakvo remek delo od igrice jebeš mi sve

Zapata, pokušao sam što racionalnije da odgovorim, dok ti više emocionalno to doživljavaš što kapiram skroz jbg, vakcina verujem opet kažem da znači doktorima da smanji broj hospitalizovanih a samim tim i pritisak na njih, da li mislim da ću ja lično pomoći celoj situaciji ako se vakcinišem sutra, gotovo sam siguran da ne i samo zato se ne vakcinišem i to je to

a i nisam dobio odgovor na pitanje gore, da li znaš otkud mi još uvek antitela, nije mi cilj da nešto unižavam vakcine ili hvalim prirodni imunitet, već me zanima kako je to moguće?