Prijava

Ne znam kako će milioni jadnih jutjubera, influensera, lajfkoučeva, mrčendajzera...

Uvek mogu da se vrate na motiku. Ona je tu, nema rok trajanja :)

Ovaj čovek na 7:44...

Da ti ne dužim - čovek živi 39 godina u 7 kvadrata (veći deo tog vremena zajedno sa majkom), tih 7 kvadrata vrede 256.000$, pitaju ga "zašto ne prodaš stan" i čovek kaže - a šta mogu da kupim za te pare.

Pogledao sam.
I u Srb ima toga koliko hoćeš ali je forma drugačija.

Na kraju krajeva mnogi su presrećni u garsonjericama i vesernicama a u banatskim selima možeš kupiti kuću i plac za 10keur sa centralnim grejanjem i instalacijama.

Fake za kineza je što kuka da se nije oženio jer živi gde živi i još je smetnja bila majka, kao da je trebao da stvori sve sam kao staniju da će da ženi jebenu. Nije sposoban da se razmnožava to je to, nije spreman na promenu. Nije to priča o Kini isključivo.

Pogledaj kineze u Srb, ni jedan nije sirotinja. Još naši rade za njih lololo

Možeš Carimire ti da se vratiš na motiku, koji imaš zemlju i umeš da je obradjuješ. Znaš kad će prosečan američki milenijalac koji ne ume da zakuva supu iz kesice preživeti na parčetu zemlje, gde svake sezone mora da kupi nešto od monsanta, jer su sve napravili da bude jednogodišnje? Nemere rodjače.

Nemoj odbacivati opciju gladi. Tada sva čula krenu da rade a mozak najbolje da misli. Čovek je stvoren da bude gladan a ne večno sit.

Čovek je adaptibilna vrsta a svojstvo je da najslabiji crknu. To nije surovo, to je prirodno.

Tako i taj Kinez. Jednostavno je nesposoban. Inertan mrtvak debil.

Kina je zemlja sa najviše milijardera. On se samo nije snašao. Svuda je isto ili slično.

On može da proda 7 kvadrata za 256.000$, dodje u Srbiju, kupi triput veću garsonjeru u bg za 40.000 (šta će mu veća, poludeo bi od tolikog komfora), još dva stana, izdaje ih i živi kao gospodin čoek. Može u Banatu za te pare da kupi ranč jebeni sa sve slugama i 150 jutara zemlje i sebe smatra mandarinom, što bi u neku ruku i bio. Može svašta, no on sedi u svojih 7 kvadrata i misli - jbt šta bih sa tih tričavih 256.000$. Okačio sam ti video samo iz jednog razloga - 70% ljudi koji danas žive u gradovima po svetu nisu puno drugačiji od njega.

Pa to sam ti i rekao. Njemu je poenta života taj prostor.

Na kraju krajeva mnogi su presrećni u garsonjericama i vesernicama a u banatskim selima možeš kupiti kuću i plac za 10keur sa centralnim grejanjem i INSTALACIJAMA.

Dodao bih jos jedan koment vezano za zemlju tj zemljište, većinom je to nasleđena zemlja kod onih koji je imaju a puno je manje onih koji je kupuju a imali su je malo ili je nisu imali. Svi gledaju da beže od te zemlje jer je robija a taj stan tog Kineza, pa on ne mora ni prašinu da briše :)

Neki dan baš pitam Japanca - šta će vas koji moj 30+ miliona u Tokiu i prefekturama, nemate pametnija posla nego da živite u kutijama za cipele i radite 70 sati nedeljno, nema života na Hokaidu, po selima i manjim gradovima? Ranije sam im (sad izbegavam, nekako nije u redu) slao slike mesta gde živim (kuća od 100 kvadrata sa dva dvorišta i baštom koja izlazi na polja koja su oivičena šumom, sa planinom u pozadini), malo je reći da bi bivali zapanjeni. Kada bih im saopštio da za sve to ne mogu da dobijem ni tipa 40.000$, i nakon što bih im objasnio da sam od grada 10 minuta kolima a da prodavnicu (ne jednu nego čak dve), apoteku, lekara itd imam na dva minuta, doživeli bi šok bukvalno. Još kad im objasniš da imaš i struju i vodu, kanalizaciju, a umesto černobila imaš baru - stanište retkih ptica, pa ujutro u 6 imaš požar ptičije pesme od koje maltene ne možeš da spavaš, izbezume se. Nije im jasno, pitaju - šta koji kurac nije u redu sa vama, zašto ljudi neće tu da žive. Onda se malo skenjaju i što oni žive u 25 kvadrata sa dvoje male dece i putuju na posao sat i petnaet u jednom pravcu.

Ne znam Caro, naslušah se toga da je zemlja robija od ljudi koji je rade evo već pet generacija, i svaka od tih generacija svake godine kuka kako je zemlja robija i nema d tog leba. I svi rade i dalje :) Ne stvarno, ne znam ni jednog seljaka koji ne živi makar pristojno, a ima malo veći komad zemlje od 100 ari u nekoj tamo zabiti. Naprotiv, znam ih i koji su više nego dobrostojeći, i jednako kukaju, naravno.

objasnio da sam od grada 10 minuta kolima a da prodavnicu (ne jednu nego čak dve),

Kada su skontali da je landmark prodavnica uvaljivač sada sa pvc stolarijom u neposrednoj blizini plave vojvodske kuće sigurno više nisu bili toliko impresionirani. :)

Pare su relativan pojam jbg, a i subjektivni osećaj sreće je sjebana kategorija. Što mi mislimo da treba da bude lepo drugima ne znači da je nama.
Uostalom na lepo se čovek prelako navikne i postane mu dosadno. Primetis tek kada se drugi zagledaju

Ne stvarno, ne znam ni jednog seljaka koji ne živi makar pristojno, a ima malo veći komad zemlje od 100 ari u nekoj tamo zabiti. Naprotiv, znam ih i koji su više nego dobrostojeći, i jednako kukaju, naravno.

Svi kukaju, apsolutno. Šefovi, seljaci, kondukter svi kukaju. Ljudi kukaju.

Ne kukaju samo onda kada imaju realne obaveze. Tada se nema vremena.

Čak i u Srbiji, koja poljoprivredom rukovodi gore nego u doba feudalizma i gde većina gazdinstava poseduje nekakve bedne parcele, koje obradjuju i tretiraju na krajnje loš način jer su od drugih seljaka čuli da nešto nekako treba, umesto da pročitaju neki udžbenik i knjigu - kažem čak i u tim uslovima ljudi opstaju i žive, plaćaju račune i poreze, školuju decu itd. Ne znam kakva robija, nije baš da 300 dana godišnje crnčiš na toj parceli. Idi u kinesku fabriku da pakuješ kablove pa da vidiš šta je robija :) Ili kod Zapate u Niš da se patiš sa bolesnim plebsom za džak krompira, dve ribe i šaku riže nedeljno.

Naguraćemo Sevastu temu na 300 strana pre trećeg pika četvrtog talasa gama soja, što je za svako poštovanje.

To za naše random seljake grešiš, imaju svoje lidere kao i pacijenti doktore. Knjige su nebitne.
Pogledaj samo jednu poljoprivrednu emisiju i skontaces da se seljaku ne propagira ništa drugo nego nemogućnosti uspešne proizvodnje bez kupovine svega od te i te fabrike. Obično nekog bayera i basfa.

Isto kao sa zdravstvom, lekovima i vakcinama c/p koncept.

Ej Melk,
Idemo spavati
:)

Stigle kovid propusnice.
Hvala dragom Bogu da smo i mi deo sveta. Da se odvoji žito od kukolja.

Čak i u Srbiji, koja poljoprivredom rukovodi gore nego u doba feudalizma i gde većina gazdinstava poseduje nekakve bedne parcele, koje obradjuju i tretiraju na krajnje loš način jer su od drugih seljaka čuli da nešto nekako treba, umesto da pročitaju neki udžbenik i knjigu - kažem čak i u tim uslovima ljudi opstaju i žive, plaćaju račune i poreze, školuju decu itd.

Podseti me na nešto čemu sam prisustvovao pre nekih 10+ godina kada sam radio u kablovskoj kao monter. Radimo mi priključak za kuću nekom liku advokatu. Dok se mi jebavamo sa kablovima on stoji u dvorištu i bleji sa nama. U jednom trenutku njegov komša izlazi u baštu sa džakom veštačkog đubriva i lopatom i kreće da prosipa po luku, paradajzu ili šta je već sve imao. Pita ga ovaj advokat u jednom trenutku koliko đubriva ide po površini, jer provaljuje da ovaj samo ofrlje baca lopatom. Ovaj kaže u fazonu di znam, nema nigde se nađe koliko treba. Ovaj mu odgovori "piše ti na džaku, komšo".

Toliko o našem narodu.