Prijava

kako god, ovde se slazemo. nema razloga dirati 1% populacije sa "mozda ovo ako je mozda ono". ne vucem ja 100% u jednu stranu kolko god ti mislio, a ne bi trebao ni ti.

cek ustvari da ti napisem ceo proces razmisljanja. pls procitaj.

da bi ovo mogo da kazes da si nesto naucio i ne radis stvari iz dupeta, prvo moras da imas dovoljan broj trudnica vakcinisanih, i onda da poredis koliko njih ima pobacaje u odnosu na nevakcinisanu populaciju.
ako je isti, mozes da kazes "OK, nema trenutnih posledica, bezbedno za korisnjenje"

ako je veci broj, onda moras da imas veci broj trudnica obolelih od kovida i veci broj vakcinisanih. onda poredis koliko njih ima pobacaje/umre u jednoj i drugoj i zdravoj grupi, i onda mozes da dodjes do zakljucka:
a) "OK, vakcina cini da sveukupno majka bolje prodje u odnosu na covid, ali je rizicna po trudnocu"
b) "vakcina cini da sveukupno trudnoca prodje bolje ali je rizicna po majku"
ili najbolje
c) "bolje je za sve da se primi vakcina od toga da se zakaci kovid, a dokazano pomaze"

sve ovo zahteva puno posla, ispitivanja, greske i sve sto ide uz to, ali

prvo moras da imas dovoljan broj trudnica vakcinisanih

i ako trazis zasto neko to radi, eto ti odgovora. surovo, cisto, bez ikakvih emocija ili zlih namera, ako hoces da dodjes do ovih zakljucka moras prodjes kroz sve ovo. ne mozes da zakljucis nista ni o vakcini ni o necemu drugom bez toga, kolko god clanak napisan da lici kao nesto ozbiljno, ili prica o tuznim primerima.

mislim da je skroz nepotrebno u ovom slucaju. ali sam takodje svestan da je ovo samo moje misljenje, bazirano na emocijama. nemam pojma ko je u pravu - usvari niko nema pojma sta radi, mogu samo da imam misljenje, koje nije mnogo bitno.

ANTIVAKSERSKA JE TUGA PREGOLEMA

otišli da prime a vakcina nema

There are more US deaths related to vaccines in 2021 in less than 3 months than there were the entire past decade.

nisu bitne apsolutne, nego relativne brojke. sta ovo znaci trifors? to znaci da je u ovoj bombasticnoj vesti vrlo bitan podatak koji je nekako izostavljen, koliko je ljudi vakcinisano u proteklih 3 meseci a koliko u zadnjih 10 god.

pri cemu ne smes da racunas decu u tu pricu jer ona nisu vakcinisana vakcinama protiv gripa.

uzmes kolicinu ljudi koji su vakcinisani protiv gripa u zadnjih 10 god, koliko umrli posle, onda uzmes koliko su vakcinisani protiv korone u zadnja 3 meseca, koliko umrli posle, pa uporedjujes.

sve ostalo je najobicnije proseravanje, koje kacis 3, 4. put ovde?

mislim, pogledaj samo ovu logicku jebenu gresku u zakljucku

Although the percentage of individuals who have died from the COVID-19 ‘vaccine’ is minuscule (less than 0.003%) the number of deaths in 2021 already is WAY OVER (71 times) the average for the past decade.

nego, vama ne smeta mnogo logika i zdrava pamet, jebi ga

ti mislis da ako ja napisem nesto da sam odmah protiv tvojuh ubedjenja zato sto su tvoja ubedjenja bazirana na cvrstom verovanju. ovo gore sto sam napisao ne znaci da je smrtnost od ovih vakcina manja. ne znaci ni da je veca. ne znaci nista, osim toga da ovo sto si okacio nije dokaz nicega nego najobicnije djubre.

onda ova taktika gde prvo okacis nesto sto je kao objektivno/staisticki/velike brojke a ipak djubre, a onda cim i pokazem zasto je djubre, okacis subjektivni prikaz reakcije na vakcinu koji dokazuje da je neko imao losu reakciju na vakcinu. i samo to.

al ko sto reko, logika ne smeta tu.

i ti mene smatras u "vaksere" cim se u necemu ne slazem sa tobom. posto ti razmisljas svojom glavom i ta sranja.

sto me ne zoves antivakserom i da me uputis u tajne qanona i da me racunas u svoje kad se slozim da ne bi trebalo vakcinisai trudnice i decu?

EDIT: vakcinom protiv kovida.

Занимљив је коментар с овог другог Трифорсовог линка. Неки лик окачио званичне податке о Фајзеровој и Астра Зенеки у В. Британији. Скроз доле на крају су тотални збирови нежељених реакција и смрти. У периодима од око задња 3 и 2 месеца.
Фајзер: https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/972832/COVID-19_mRNA_Pfizer-_BioNTech_Vaccine_Analysis_Print.pdf

Астра:
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/972833/COVID-19_AstraZeneca_Vaccine_Analysis_Print.pdf

pretrazi temu, pricao sam o ovome. to je lista svih, ali apsolutno svih nezeljenih rekacija (3-4 po osobi) nakon vakcinacije, povezano ili nepovezano sa vakcinom. apdejtovana nedeljno.

britanci vode bas dobru javnu evidenciju o tome. nisu ovo neke neuobicajene brojke nakon bilo kog leka, koliko god ti izgledalo ovako:
https://media1.giphy.com/media/26ufdipQqU2lhNA4g/giphy.gif?cid=ecf05e47adgg0t8o2bmcbuzue9vgmlzkcvhirvtnzx4hoh82&rid=giphy.gif

jedino sto moze bilo ko da vam uzme za ozbiljno danas nakon ovolikog broja vakcinisanih ljudi su duze posledice. zajebite da nalazite skrivena drzavna muvanja i ostala sranja jbt, 10% srbije vakcinisano, da se umire od vakcine znalo bi se. nemoj ste naivni i povodljivi.

mozes da pricas da ne radi. mozes da pricas da je nepotrebna deci. mozes da pricas da se ne znaju duge posledice itd. naravno sve ovo ima i protiv argumenata, ovakvih ili onakvih, al brate uvatite se za stvar za koju najlakse da vam covek kaze da ne jedete govna.

ko bre namerno da tako radite

kome smeta jak kovid?

Шта си се напалио Келте? Је л' сам извео некакав закључак или само рекао да је занимљиво? Буквално сам успут видео па нек закључује ко шта хоће. Окачио информативно.

izvinjavam se, nekako iz iskustva, kad okacis i napises zanimljivo, implicitno mislis na nesto drugo zanimljivo od mene, pa sam odgovorio na to. ako nije slucaj, evo jos jednom izvini.

jeste zanimljivo, mene je recimo iznenadilo koliko detaljno britanci to daju na izvolte, transparentno i do detalja da dokumentuju svako crvenilo. ako nista kao britancu bi meni ovo ulivalo poverenje u sistem da ako jeste nesto naopako da ipak nece politicki da vrse pritisak nego da ima neka vrsta javne rasprave.

zanimljivo je i sto brojke nisu toliko strasnije od bilo koje druge vakcine ili leka i to je dobro. astrazeka ima malo vise zajebancija od fajzera, al to su nam i javili vec.

tako da izvinjavam se, nisam znao da i ti ovako vidis to.

Друже опусти се шта ти је, ниси ми псовао породицу, само размењујемо мишљења. :) Али ок, ценим гест. Нисам у овом случају конкретно ништа имплицирао што не значи ни да верујем нужно званичним подацима, посебно не британским. Али не знам какву евиденцију воде па не тврдим ништа.