Prijava

Kako kad se prehladiš nije besmisleno

Da je smisleno, ne bih januara bio na ivici nervnog sloma od broja ljudi koji su mi pomrli na rukama, a svima sam dao "vitaminsku bombu"

Vitaminska bomba kao deca smo se igrali

Tako da clanak koji si podelio shvatam kao podrivanje konkurencije. "Naša bocka bolja". Toga će sig biti. I sig će biti ljudi koji će postati bilioneri zbog svega ovoga. To niko ne poriče. Ali govorimo o ljudskim životima ovde koje potencijalno gubimo na jesen, jer na leto smo teoretisali.

I niko ovde ne zagovara da vitamini nisu bitni. I da zdrav nacin zivota nije bitan. Itekako je i itekako ima uticaja.

Da brt ali koliko njih je pomrlo na respiratoru? Da li bakterijalna pneumonija može da se ublaži kiseonikom? Da li bakterije generalno crkavaju od kiseonika? Ili je ono drugo, proliferacija u pitanju?

Ma pusti triforsa ima 19 god i misli da se sve bolesti lece vitaminima jer jebi ga, ima 19 god a kad imas 19 god onda jeste tako. Pogotovo za kovid.

Vitaminska bomba mi skroz zvuci kao neko oruzje iz one igrice, worms, ako ste kao mali se igrali pa znate.

Pa svi su pomrli na respiratoru, moras ga intubirati kad je saturacija 40%. A ova zadnja tri pitanja, moras shvatiti nesto, da se ne uvredis, mislim da tvoje znanje medicine nije dovoljno da bi razumeo odgovor na njih. Sve odgovore imam, ne shvati me pogresno, ali iza njih je 10 godina skole i jos 7 prakse. Nije do tvog kapaciteta da razumes to, ja sam licno sasvim prosecnog iq, nego je analogija ova: kao da ja sad krenem da ucim programski jezik sam od nule, bez pomoci i iz sumnjivih izvora. I da ocekujem da ce program da sljaka ko iz picke. Tako ti pristupas medicini. Vredja me malo, necu lagati, ali takodje smatram da je opasno da ti ne odgovorim.

Pregej objasnjenje zahtevamo tacne informacije iz tvoje svakodnevnice sa korona pacijentima

Sta te zanima, pitaj u pvt

Ok al baš zato što si stručan i pitam, tražim stručno mišljenje jbg. Zanima me samo daj odgovori mi šta se dešava u vlažnim alveolama u plućima kad imaju stalnu saturaciju kiseonika, u prilikama kada se neka infekcija zakačila za iste i divlja.
Znači ovo kad proguglam: obligate aerobic bacteria examples i kad vidim rezultate otprilike me buni medicinski postupak, da li se pre intubiranja vrše ikakve analize na plućima, jel se gleda šta je uzrok infekcije itd?

Ma neću da te smaram puno samo ovo i dovoljno mi je neam potrebe za pvtom

Zamisli da lezis u bolnickom krevetu i jebeni uspaniceni zapata iznad tebe ti uliva laznu sigurnost

Ma mene je pitao. Nego meni ne trebaju privatno informacije u vezi sa koronom, hocu da oni koji citaju ovo procitaju istinitu informaciju iz prve ruke. Ne trgujem ja informacijama

Pogresno guglas. Umesto sto guglas o bakterijama, guglaj kako izgleda pacijent sa 80, 70, 60% saturacijom, pa proceni ima li tu mesta za čekanje.

Izgleda grozno da, ali jebiga iz tog ugla onda znači da nikom nema pomoći i svi ćemo pocrkati