Prijava

koja je razlika uopste zasto zovemo to stejk a ne snicla samo

Razlika je burbon

Ako jedes samo klot piletinu i junetinu i skoro nikad po restoranima kako ti ode 45k samo na hranu majke ti

@pezos
Mislio sam da napišem od mesa piletinu i junetinu bez izdrkavanja od burbona, loše sam se izrazio, sad sam video. Jedem jaja još, sir i ubacim bademe. Ubaci pljuge uz to i dobiješ realno 45 soma.

Pa ako.pišiš dve pakle dnevno, to je 20k mesečno. Nema to veze za piletinom i junetinom.

A realno, sveže meso u Srbiji i nije skupo, kako je sve ostalo preskupo.

Kilo pilećih grudi 300din, kilo junetine 700din.

Znači za 45hiljada možeś da kupiš 150kg pilećih grudi mesećno ili 65kg junetine.

Znači da jedeš 5kg piletine dnevno ustatejebem pohlepna. Xd

Možda i on poliva burbonom

hhaha jebo te burbon
jel ocekuje neko da Reme pokusa da objasni sad ili ce ovako da ostane da tinja na blagoj vatri dok nesto sledece ne dodje na tapet.

Ako mi na pljuge mesečno ode do 15 soma, i soma dnevno za hranu, to dođe 45.

шалот се на српском каже љутика и из неког разлога га нема источно од неретве.

користи се отприлике као и обичан црни/црвени лук само што је слабији и брже се топи/карамелизује и зато се често користи за деглазирање или у лаганијим сосовима. од нпр. печурки.

а бурбон спика је врв фламбирање неко неам појма.

пре неки дан ми се залепила мало масноћа од динстане телетине за шерпу па сам пошто нисам имао коњак/вињак/вино деглазирао са вискозом и испало је сасвим ок, остало је мало слаткастог укуса.

па јбг сад када сам милионер ипак нема смисла јести стејк са бурбоном

pre neki dan mi se zalepio stejk na cooking pot, bilo je bas lame
bio sam totalno u fazonu:"really?"

е курац, за деглазирање ни нема неки србскији израз.

глазура - глазирање - деглазирање

чак је глазура србскији од енглеског који би требао да буде icing. ха.

Jutros stavljao malo dimljenog lososa na garlic bread i shvatih da sam juče popio sav pinot grigio uz večeru i samo uzviknuh "ah poutain!"

Ako mi na pljuge mesečno ode do 15 soma, i soma dnevno za hranu, to dođe 45.

Lol pa kolko jedeš čoveče?! Što reče tilmo kilo piletine 300 kinte, 400 bez kostiju ajde, a kilo pirinča 100 kinte. Čuvaš slona kućnog ljubimca, šta?! XD

Msm to ti je za 500 dinara 2kg krmiva, plus još tolko za začine, salate itd po tvom budžetu.

Niste računali trošak za burbon.

Eh sad videh da me Zapata preduhitrio. :(

Kevin iz Office-a
Možda i on poliva burbonom

pre 6 sati