Prijava

Stavi ejdus u pravila teme

Ako se ovo ostvari, od petka 12.2. kreće niz od 10 dana sa negativnom temperaturom (čak i maksimalna dnevna), a u najhladnijim danima dnevni maksimum ne bi prelazio -7°C.

https://imgur.com/7GpgbMd

danas ovde u svajc crveno nebo ceo dan, kao da je neko vece, zbog prasine iz sahare

šta je pičke zima na arbajtu a

i u Banja Luci južina neka, cijeli dan +15, išao danas po gradu samo u džemperu

nema ovde neki vetar, mislim da je struja dosta visoka. ovde mi na kurac ide kad ima juzni vetar jer prelazi preko planina pa istrese svu vodu sa juzne strane alpa pa kad naidje ovde osusi vazduh u picku materinu, neprijatno bude, a sad nije to, tako da ovo pici daleko iznad alpa.

ovde pao sneg opet, lepo bas izgleda. doduse ladno.
nije padao sneg cirka 5 zime, sad ove prvo pre neko vreme pade bar 30ak cm, sad opet zabelelo.

boli me kurac, lepo mi kad radim od kuce da gledam i da se setam po snegu kad ne moram.

a sta je fora sa polarnim udrom? kao ladno u februaru, jako cudno?

да у цириху није било 15 година снега ко ове године.

а поларни удар јер је и ово мало зиме занимљиво. кад је 6 месеци сивоће, кише и јесени. и због осцилација се извештава.

Razmazilo nas globalno zagrijavanje... :)

oko nule preko dana, noću -7.

Ništa spec...

sad procitah o cemu se radi ovde. kad je severni pol ladan, onda se napravi rotacijom zemlje vrtenje vazduha oko pola sa istoka na zapad, a ispod toga imas sloj koji se vrti sa zapada na istok, i taj sloj gde se sudaraju vetrovi koji duvaju suprotno se kovitla i drzi ovaj ladan vazduh gore.
kao kad imas u soljici kafe penu i vrtis kasiku oko nje a ona stoji u centru, tako nekako.

paradoksalno, kad otopli severni pol, uspori se ovo kretanje vazduha na polu i onda ovaj sloj koji se vrti suprotno ispod iscepa taj sloj koji drzi ladan vazduh na polu i povuce ga na dole gde na brzinu oladi velike povrsine dok se ne zagreje.

i sad objasni ti jednostavno, kako to globalno zagrevanje donese ladne zime. odnosno ne ladne nego zime gde par nedelja imas 20C, pa par nedelja -20, umesto da relativno stabilno stoji oko nule.