Prijava

Čiča Morada
voli kurca mlada :D

E ne mogu ljudi smorio sam se stvarno skroz. Rešićemo Sevast i ja to neki drugi put, za sad ostaje ljuti rivalitet. Jbg ne možete od 4 popodne da napravite najobičniji kviz od 30 pitanja, šta da radimo. Idem večeram i radim, thanks for all the fish.

Ništa, biće dana za megdana, ionako je nedovršen qwiz bez tih pitanja iz muzike.

jebo muziku, muziku ste mi podvalili

Osecam se jako istrolovano

Aj daj ta pitanja da vidimo realno ko je koliko znao, nećemo lagati. U fulju ćemo neki drugi kviz

ae saću iskopiram

Pitanje 3: Koja je brzina kojom leti neopterecena lasta?

Africka ili evropska?

Sport:

1. Kako se zove Netfliksov dokumentarac o Bulsima i Džordanu iz 2020 god?

2. Najbolji strelac reprezentacije SRJ na Svetskom prvenstvu u Francuskoj 1998?

3. U kom italijanskom gradu se održavaju tradicionalne konjičke trke "Palio" izmedju gradskih četvrti, koje datiraju iz srednjeg veka?

4. Na Olimpijadi 2020, skok u vis, zlato podelili atletičari koje dve države.

5. Koja dva kosarkasa su bila draftovana ispred Dzordana, na draftu 1984?

Istorija:

1. Kako se zvala operacija spasavanja americkih pilota 1944' od strane četnika, gde je evakuisano oko 500 ljudi?

2. Kako se zvao poslednji otomanski sultan?

3. Ko je izgovorio čuveno: " Kvintilijuse Varuse, gde su moje Legije?"

4. Vestfalskim mirom završen je koji rat?

5. U kom su manastiru mošti Stefana Nemanje?

Geografija:

1. Glavni grad Čada?

2. Gurgusovac se nekada zvao koji srpski grad?

3. Najdublje jezero na svetu?

4. Na koliko km počinje stratosfera?

5. U kojoj zemlji se proizvede najviše karanfilića godišnje?

Film:

1. Ko je režirao film "Il Conformista" iz 1970. god?

2. Prvi muž Meril Strip, takodje glumac, ostvario uloge u filmovima "Conversation", "Dog day afternoon", "Deer hunter"

3. Najbolje rangirana serija na IMDB?

4. Glavnu musku ulogu u domacem filmu "Ni na nebu ni na zemlji" igra?

5. Glavni glumac je doživeo infarkt na snimanju tog filma. Reditelj je Kopola. Jedan od likova obožava da surfuje. Film se zove?

Knjizevnost

1. Izmišljeni grad u Markesovoj knjizi Sto godina samoće, zove se?

2. Kom piscu je Ajatolah Homeini bacio "fatwa-u" (obeležen za odstrel kao neprijatelj islama), te ga je 15 godina čuvao SAS.

3. Otac braće Karamazov iz istoimene knjige?

4. Koji srpski pisac je napisao knjige "Vodjama Francuske revolucije", "Ustavobranitelji i njihovo pravo"...

5. Kako se zove lik na koga nalete Hobiti na početku "Gospodara prstenova" za koga se smatra da je najmoćniji entitet celog serijala (nema ga u filmovima)

Znaš kaće se opet nakani zapata da pabirči pitanja hahahahhahah. Kolko smo organizovani JEBEM LI TI VUČIĆU OVO JE SVE ZBOG TEBE

svaka cast za sastavljanje pitanja, na svako trece bih se lupio po celu i reko znam ovo 100% i onda ne bih znao, osim ako bi bilo ponudjenih odgovora, onda bih osurio

jel mijat bio najbolji strelac i jel bajkalsko najdublje jezero?

Tresla se brda, rodio se mis

E ne mogu ljudi smorio sam se stvarno skroz. Rešićemo Sevast i ja to neki drugi put, za sad ostaje ljuti rivalitet. Jbg ne možete od 4 popodne da napravite najobičniji kviz od 30 pitanja, šta da radimo. Idem večeram i radim, thanks for all the fish.

https://www.youtube.com/watch?v=011muOrtFkQ&ab_channel=AlmightySokolac

Za dvoboj mislim, pitanja su dobra

Da su bili ponudjeni odgovori ubio bih, ovako - ne mogu da se setim glavnog grada Čada, najdubljeg jezera, ko je pored Lenbajasa bio drugi na draftu, stratosfera gde počinje tačno (mislim na 17 nisam siguran), muž Meril Strip (glumčina)...Realno negde 8-10

U kom su manastiru mošti Stefana Nemanje?

kako ovo koji moj u istoriji :D