Muzičko ćoše - vaše muzičko stvaralaštvo

  1. Ja da se pohvalim da sam uzeo nagradu za najbolji tekst na onom festivalu što rekoh da idem.

    Evo još jednom tekst da okačim, možda ga neko pročita opet, ha!

    Svakodnevna Pandora
    '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

    Ovo nije pesma tkana od tuge i bola,
    niti je čaša ispijena samo do pola,
    u njoj niko ne moli,
    u njoj niko ne voli.

    Više nije bitno da l' si tu kraj mene,
    da l' je srce srećno, željno, ili tiho vene,
    to srce krije prekidač za sve,
    ljubav i sreću, prijatelje.

    Ako još želiš, ti pusti glas,
    tako lažem, lažem kao pas,
    da ne hajem ni za kakav spas,
    i da mi nije stalo do nas.

    Ponekad se pitam da li je vredno,
    da se dve duše spoje u jedno,
    da li srce zaista vredi,
    ili čovek i na njemu suviše stedi?
    Pitam se.

    Um je večno zbrkano mesto,
    seče prečice, vara previše često,
    nebitne stvari postaju bitne,
    a velike one toliko sitne.

    Ako jos želiš, ti pusti glas,
    tako lažem, lažem kao pas,
    ja nemo molim za naš spas,
    bez tebe, to nisam ja.

    Balerine smrti plešu najlepši ples,
    u čast pesmi u kojoj lažno je sve,
    zbog koje niko ne plače,
    koja nikog ne dotiče.

    Koja laž.

  2. Evo, imam i snimak gore navedene pesme. Svirao sam i dan republike malko da nasmejem ljude, poslusajte malo, nije greda, je l' da?

    http://www.youtube.com/watch?v=RFxjD0NPIko

  3. Evo jednog otpadničkog kućnog zapisa nastalog kod mene na gajbi prije dva dana. Izvodimo ja i moja dva ortaka, i mada nije neka poseban snimak, odlučujem se da ga okačim zbog respekta prema ovom hrapavom blues vokalu...a la Dušan Prelević. Posvećeno našem upravo preminulom psećem prijatelju Čarliju. Molim samo bez poređenja sa originalom, jer nije u tome poenta.

    http://www.youtube.com/watch?v=jvipn9FCIjk

  4. Опуштенција. Добар глас, заиста.

  5. Pošto sam ja poznati gengsta reper, i proslavio sam se coverom pesme Eto što sam vruć i mojom pesmo Fuck you in your ass (ya motherfucker, yes), kao i sposobnošću brzog kontinuiranog pravljenja rima (prestao sam da to radim jer se prošli put završilo sa ismejavanjem mentalno zaostalih ljudi i ljudi sa vitiligom pa me mnogo grizla savest).
    Ja sam najpoznatiji u mom kraju (blok 11c), pa bih hteo da napravim koncert (imam 13 godina) na mesno organizovanom fudbalskom turniru koji se tradicionalno održava u OŠ Kralj Aleksandar I.
    Biće dobro zajebavanje.
    Nego, nešto mi je palo napamet,
    Pustiš kontinuirano ovu pesmu
    http://www.youtube.com/watch?v=k5VBzP4IiHY
    na oko 0:15
    i ovu pesmu
    http://www.youtube.com/watch?v=uDr2XwuKEbQ&feature=related
    na oko 0:48

    Ok, znam da nije baš sinhronizovano, ali je dobra ideja, da li mislite da bi trebalo da od nekoga pozajmim električnu gitaru, pozovem bubnjara, uzmem megafon i napravim valjano tu pesmu?

  6. Nije naglasio da je on bubnjar, nisam siguran za tekstove :)

  7. Ova prva pesma vuče na Zeppeline. :)

  8. Tekstove sam ja pisao, basista prerađivao da se uklapaju u muziku.
    Shvatiću to kao kompliment,valjda. :D

  9. Naravno. :) Jeste da je uživo i da snimak nije nešto, ali ono, muz'ka je dobra! Sviđa mi se ono rizlu imaš, isto vaše, što sam iskopao na jutubu. Koliko dugo svirate?

  10. Hvala,hvala! Inače od obrada uglavnom sviramo rnr 70ih, što niko (maltene) ne svira,makar ne u crnogorske čuke.
    Biće nam godišnjica 30og januara,a li smo aktivniji tek od jula ove godine. Nas trojica u bendu,ja za bubnjevima sa 17,basista 18 i gitarista 17 godina, fino nam ide. :)

  11. I gitarista najmrzniji čoek u Pg

  12. Dakle moji vršnjaci :) Kako ste se sastavili, pronašli? Ja nikako da nađem ritam sekciju...

  13. Gitarista je najomiljeniji i namjrzniji, zavisi kako ko uzme Nikolicu :P

    A to je ekipa koja se uvijek družila, godinu dana smo imaginarno postojali dok nismo naučili da sviramo,a onda zadnjih pola godine-godinu smo baš zapeli. Još imamo sličan muzički ukus i onda dobro zasada. Šta sviraš, odakle si?

  14. Mak'se, premrzan je lik, bež đece, kad dođem na svirku guzicu bini obrnem :p

  15. Ja sam iz Beograda, sa Zvezdare... Sviram džitru ima godinu dana. Ritam gitara. Ne ide mi loše. Imam mlađeg buraza, liči na Sleša :) on svira solo gitaru, razbija. Uglavnom neki rok, eks.yu, skidam i irske narodnjake :D Sad, još nemamo basistu i bubnjara, ali o tom potom, naći će se, valjda. Za sad nas dvojica uvežbavamo stvari. Uglavnom obrade, ali ja pišem tekstove i prepeve pesama.

    Kako ste naučili da svirate, tj. kako skidate obrade, koristite tabove, ili?

    EDIT: Jel se ti i Smarko znate?

  16. EDIT: Jel se ti i Smarko znate?

    Onako, malo znamo, malo ne...

    Kečina, aj pošalji nocu poruku da nemam na račun i da ne spavam :D

    Kako ste naučili da svirate, tj. kako skidate obrade, koristite tabove, ili?

    Pa e'o reć ću ti ja za jedan slučaj... Otprilike je bilo ovako, bili smo u Bar, bilo je 7:30 ujutru, i ležimo mi onako smrznuti na plažU, i pita me ovaj idiot IMAŠ LI ONU 'A ŠTA DA RADIM' NA TELEFON, MORAM DA JE NAUČIM ZA SVIRKU, i ja mu dam telefon i on počne da mlatara u prazno...

  17. evo drkam sad gitaru pa sam smislio nkene akorde, ide:

    C G Am Am
    C G Am Am

    pa kaze

    Am-dugacki F F F F F F
    Am-dugacki F F F F F F

    sta mislite?

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.