Prijava

interni neprijatelj moze samo da se iskoristi da se ujedini npr desnica.
ali koji god deo EU da se odluci na to danas, npr prema muslimanima, samo ce sam sebi da odsece noge i vrlo brzo da ispadne mnogo gori nego sto je krenuo, samim tim problem sam sebe resi, ne siri se.
pri cemu, svesni su svi toga, tako da to mi se cini kao totalno nerealan scenario. imace uvek grupa, ali ne moze cela EU. ako i proba neko (a nece) urusice se na brzinu.

EU i Rusija ne mogu zajedno. Ne sto ne bi hteli, nego zato sto ne zive u vakuumu, nego sve to posmatra i ostatak sveta, a Rusija (da se ne lazemo) jos uvek nije u tolikoj buli da prihvati da bude deo neceg gde nije glavna, tako da nece da se veze za to bezuslovno, na racun ostalih. evropa isto.
prihvate rusi tu i tamo, bile 90te, ali imperijalni duh im je mnogo jak, ne da se to nikad.

kina, iran i indija su daleko. turci saradjuju (za sad). jedini realni spoljni protivnik su rusi, a kad naidje zajebano vreme, pocnu da se traze krivci, i onda lako se okrenu ka rusima.

rusima to ne smeta btw, zato i kazem da je winwin na racun nekog jadnika sa strane. jedino je strasno kad se mnogo zanese sa tim.

mislim mozemo da pricamo moderna vremena itd, al ovo se razvlaci vec ne znam ni ja koliko. od kad postoji evropa kao koncept. ne menja se to preko noci.

jbt koji sam melkor.

sto me pitas za misljenje koj kurac?

MALI MUJO

Fasizam je lijevo

Vukajlija.

Plidu, kad si već pokrenuo temu, kakav je ovako generalno odnos balkanskih muslimana prema azijskim ili afričkim muslimanima? Ovim koji dolaze naročito. Jesu li braća po veri ili prljavi cigani, ili neka mešavina što bi rekao kristijan golubović

Ne znam ti ja levo desno, cinjenica je da ga je Putin poprdeo bas solidno

Kako se uvati lik za reč i ne pušta, kep, poprdeo, kep, sve i da saznam neki novi štos ogadiće mi ga za tri dana

Celte desnica, bar ona ekstremnija, jeste naklonjena Rusiji, tu nema polemike. Beli, Hrišćani, tradicija, snaga itd.

ma jasno sve to, stvari su mutne pre nego sto se iskristalisu.

ta ekstremna stagod nije definisana razumom nego ljutnjom. cas posla se to okrene na jednu ili na drugu stranu.

ne pricam ja ovo gledajuci sta je sad, vidimo mi sve to, nego nekako pokusavam da sa svojim skromnim poznavanjem istorije i onoga sto se dogadja sad oko mene napravim neko misljenje sta moze da bude.

Plidu, kad si već pokrenuo temu, kakav je ovako generalno odnos balkanskih muslimana prema azijskim ili afričkim muslimanima?

Ne osjecamo neku pripadnosti i zajednistvo jer u sustini i nismo bliski njima, izuzev vjere ali opet malo više ih gotivimo nego evropljani. Što se tiče migranata, više smo u fazonu “ko jebe evropu, siju teror po muslimanskim zemljama i onda kukaju kad im dolaze ko im jebe mater licemjernu” a generalno ne gledamo ih kroz prizmu vjere. Nekako smo mišljenja da smo najemancipovaniji od svih muslimana jer smo u srzi evrope i tezimo ka evropskim vrijednostima a i nemamo arapsko porijeklo i dolazimo iz slavenske skupine naroda. Cudna sorta.

ja vas vidim plidu, i to nemoj da shvatis pogresno ili lose, kao srbe. ne kao nekog kog treba pokrstavati ili ispravljati, nego kao isti narod.

i na kurac mi ide sto se javlja tu i tamo neka povezanost sa turcima, arapima, one bradurine, uvijanje zena po bosni i slicno.

isto mi izgleda to sto "radite vi" ko srpsko velicanje rusa i kao mi smo neki mali rusi kurac palac, a kulturoloski nigde veze. 100% isto.

Pa kepuju s obe strane, ali mislim da ovo bežanje od mobilizacije nije kep.

a na kraju svi jedemo govna ovde, a ne sa ahmnadkhakhandailom iz jebedaha ili sergej jozom iz kurska.

ja vas vidim plidu, i to nemoj da shvatis pogresno ili lose, kao srbe. ne kao nekog kog treba pokrstavati ili ispravljati, nego kao isti narod.

Razumijem celt, pa u sustini i jeste tako ako odes istorijski i genetski ali onda su neke ideje previše izrazile tu neku “razlicitost” i dovelo do sranja.

kakav je ovako generalno odnos balkanskih muslimana prema azijskim ili afričkim muslimanima

na bosanskoj vukajliji bi pitali nekog petra petrovica kakav je odnos balkanskih hriscana prema azijskim ili africkim hriscanima hajvane

ovde u svajcarskoj eritrejci, pravoslavni etiopljani itd imigranti kojima svajcarska daje (bar davala) lakse vize nego ostalim afrikancima, okupljaju se u neke religiozne zajednice oko srpskih pravoslavnih crkvi.

zanimljivo je, ista religija itd, ali kultura je potpuno drugacija.

kao plidu i random saudiarabijac.

sad kad se razmislim, posto mi, da ne jedemo govna, mnogo vezujemo srpstvo za pravoslavlje, trebali bi da uvezemo jedno milion eritrejaca da nam zivne zemlja.

nesto bi se desilo, ili bi ukapirali da religija != srpstvo ili bi ziveli u slozi sa crnom bracom i sve bilo super. u svakom slucaju ne moze da bude lose.

ako nista, sport bi zivnuo :)

mnogo vezujemo srpstvo za pravoslavlje

yep well done, al ajd probaj to da objasnis nekom na brdovitom balkanu

na zapadu vrv nemaju taj problem jer ne postoje nacionalne crkve vec imaju jednog papu i onaj u meksiku i onaj u italiji, tj ne postoji meksicka katolicka crkva, pravoslavlje je abominacija koja sluzi za politicka potkusurivanja

srbi - visoki, jaki, umeju sa loptom, umaraju se brzo i nece da trce
eritrejci - visoki (kad imaju da jedu), trce ko nenormalni bez da se umore, al nisu mnogo jaki

mozemo mi da mislimo i ovo i ono, ali ovaj genecki match daje puno potencijala za fudbalsku repstaciju koja moze da pobedi hrvate.

Samo da savladaju himnu

druga generacija, razmisljam jedno 20ak god unapred. znace himnu jbg, uci se valjda u skoli.

i nece da imaju problema da pevaju boze pravde ti sto spase, jer jelte, isti im bog.

batke srbi kad vide crnju u repki koji ne peva himnu kao prva generacija mogu da mu daju eventualno jednu sansu i ako se ne osvoji SP sledece generacije nece biti, doslovno xd